Nikad ovako !

Ovde mnogi pristupaju problemu kao da je sve sjajno i bajno i samo nam kazne fale pa da postanemo "svet". Kad vidim da zaustave i kazne one iza zatamljenih stakala besnih i skupih kola tek cu onda poceti da verujem da je sistem kazni ispravan.
Drzava samo hoce da uzme pare i bezbednost je uopste neinteresuje.
 
Juce kroz centar Knjazevca otac stavio cerku (mozda je drugi-treci razred osnovne,nogama jedva dohvata dole prostor za noge) na skuter ispred njega i mala sva odusevljena vozi,a on samo odrzava ravnotezu i ponosno sedi iza sa nekim glupim polusmeskom na licu. Naravno on uredno ima kacigu na glavi, a mala nista i tako odose verovatno u skolu posto je mala imala ranac na ledjima. E takve debile treba kaznjavati i dozivotno iskljucivati iz saobracaja.
 
A zašto,jel ti možda više voliš njegovu ćerku od njega?Koliko može da ide taj skuter ,jedno 150-200km/h.Ajde nemoj da se lažemo.Samo udarate po toj tastaturi,pa većina dece koju ja znam je počela da vozi moped kao mala sa nekih8-10god. po selu i ne sećam se da je neko nastradao a sada sve treba,i kaciga i registracija svake godine,ma dajte,čisto otimanje novaca.Sad da se pojavi neko pametan i kaže da će ukinuti sve ovo što su ovi doneli i ukinuti kojekakve agencije odmah bih glasao za njega.
Ovi ne znaju ko je rušio po Savamali,ni ko je napravio objekat na vrhu Kopaonika a znaju da kažnjavaju po selima i da globe sirotinju,e pa ćeraćemo se još.
 
Ја сам добио мотор давне 1987. године, био је то томосов тори крос. Тада сам имао 4 године, а пошто нисам могао да дохватим ногама тло, тата ми је направио био помоћне точкове како не бих пао са њега. Ограничили су билимгас тако да је само орвом брзином ишао...ћаћа на бициклу поред мене, а ја на њему и тако се возили по селу....наравно без опреме заштитне јер је тада није било за децу овде код нас у СФРЈ ономад....и дан данас је у возном стању и повремено га као велика коњина протерам по улици...јел треба слика као доказ?
 
Pa naši se i ugledaju na njih samo što je kod njih standard malkice bolji nego naš.Evropske zakone sprovoditi kod nas je van svake pameti.Pa ta EU nas je unazadila 200 godina i sad da pričamo o ulasku u istu sa platom od 250E.Da li kod njih ima bacanje mleka jer im mlekara nudi 10 dinara za litru.Kod njih država stoji iza poljoprivrednika a kod nas stoji iznad i gazi ga.Manite se više EU-vidim da i kod vas teče med i mleko.
Pa i kod nas ti je ista cijena a i u zapadnoj europi. Tamo je izrazeno to da industrija "preliva" dio novca u poljoprivredu ne putem direktnih subvencija vec subvencioniranjem mehanizacije , opreme itd. Znaci dobices ako imas xx krava nov traktor i opremu uz nepovratni popust od 70-80% , a sta je to nego subvencioniranje da bi poljoprivreda prezivjela. To ti je pocelo i ovdje , voze se novi zapadni traktori ulaze u objekte itd. a sve takozvane "mjere". Ovdje znam osobno slucajeve da kao mali poljoprivrednici dobiju 15000E nepovratno samo moraju uloziti u mehanizaciju ili proizvodnju i 5 godina se baviti time, moze i polovno nije uslov novo.
 
A zašto,jel ti možda više voliš njegovu ćerku od njega?
Da bas zbog toga. :ppozdrav:Takvima kao ti ne vredi objasnjavati nista dok im se ne daj Boze ne desi ono od cega svaki roditelj strepi. E onda su krivi okolni vozaci,neobelezene raskrsnice,zla sudbina i ostala sranja,a ne to sto su pustili dete u saobracaj koje jos ne zna propisno ni **greška da obrise samostalno.
 
Ja takođe nisam za to da se mala deca voze na skuterima ili u krilu oca/majke/ujaka/dede... koji/koja vozi automobil.To nije šala pogotovo u današnje vreme kada velika većina vozi gore nego u Diznilendu bez poznavanja osnovnih pravila vožnje.
 
Da napomenem opet. Ovaj je dete drzao preko struka i samo odrzavao ravnotezu,a ona sama upravljala. Kroz centar grada,kroz saobracaj.
 
Pa i kod nas ti je ista cijena a i u zapadnoj europi. Tamo je izrazeno to da industrija "preliva" dio novca u poljoprivredu ne putem direktnih subvencija vec subvencioniranjem mehanizacije , opreme itd. Znaci dobices ako imas xx krava nov traktor i opremu uz nepovratni popust od 70-80% , a sta je to nego subvencioniranje da bi poljoprivreda prezivjela. To ti je pocelo i ovdje , voze se novi zapadni traktori ulaze u objekte itd. a sve takozvane "mjere". Ovdje znam osobno slucajeve da kao mali poljoprivrednici dobiju 15000E nepovratno samo moraju uloziti u mehanizaciju ili proizvodnju i 5 godina se baviti time, moze i polovno nije uslov novo.
Jel moze neki racun ili faktura iz te zapadno-evropske zemlje gde je mleko 8 centi?
 
Pa i kod nas ti je ista cijena a i u zapadnoj europi. Tamo je izrazeno to da industrija "preliva" dio novca u poljoprivredu ne putem direktnih subvencija vec subvencioniranjem mehanizacije , opreme itd. Znaci dobices ako imas xx krava nov traktor i opremu uz nepovratni popust od 70-80% , a sta je to nego subvencioniranje da bi poljoprivreda prezivjela. To ti je pocelo i ovdje , voze se novi zapadni traktori ulaze u objekte itd. a sve takozvane "mjere". Ovdje znam osobno slucajeve da kao mali poljoprivrednici dobiju 15000E nepovratno samo moraju uloziti u mehanizaciju ili proizvodnju i 5 godina se baviti time, moze i polovno nije uslov novo.
Ne vredi druže o poljoprivredi u Srbiji ni pričati.Kod nas kad bi tako dobijali po 15000E bio bi dobar vetar u leđa.Govorimo o neprimerenim kaznama za kojekakve gluposti.Ima još uvek onih koji to mogu da iznesu zato i smatraju da tako treba.Lopovi čak imaju i svotu do koje mogu da kradu a ljudi koji pošteno zarađuju svoj hleb su na udaru jer ovim prvim ne mogu da naplate.Poručujem onima koji su za takvu vrstu kažnjavanja: Možda Vam je u ovom trenutku dobro i zato tako mislite.Ne zaboravite da je život surov i u sekundi se može promenuti i staviti vas ili nekog iz vaše porodice na mesto ovih kažnjenika.Ne znam kakva će se onda pesma pevati.Ne želim da se niko nađe uvređen samo je bolje prećutati nego stati ljudima na muku.Mnogi su među vama stekli poštenim radom i žive od tog rada ali kad počne lopata da radi ona ne bira.:ppozdrav:
 
Resenja nema. Prvo je bio feudalizam, kapitalizam, socojalizam, komunizam a sada je kriminalizam na sceni. Ja sve te kazne i sumanute propise dozivljavam za otimanje novaca. Skontala bagra da moze da zivi a ne radi. Mi koji smo realni sektor cemo zaraditi za sve lezilebovice.

Ja ne bi imao protiv akciza da se to ulaze u puteve. Izgrade 20km autoputa naduvaju racun 5x. 4x pokradu a 20% je realna cena. Kada toliko kradu nijedna akciza i porez nisu dovoljni uvek je malo novaca.
Kako moze kazna iznositi 10x plate? Znaci 10 meseci nekp rreba da radi za kaznu. Tako su mogli staviti kaznu 20mil dinara pa kada pogresis onda dozivotno da radis za drzavu. Sa druge strane sasvim je normalno videti zatamljeni audi sa spustenim staklima kako pozdravlja polivajca, telefonira i naravno nije vezan mu pojas. Njega pozdrave uz naklon a zene sa salasa drndaju na biciklima.
 
Resenja nema. Prvo je bio feudalizam, kapitalizam, socojalizam, komunizam a sada je kriminalizam na sceni. Ja sve te kazne i sumanute propise dozivljavam za otimanje novaca. Skontala bagra da moze da zivi a ne radi. Mi koji smo realni sektor cemo zaraditi za sve lezilebovice.

Ja ne bi imao protiv akciza da se to ulaze u puteve. Izgrade 20km autoputa naduvaju racun 5x. 4x pokradu a 20% je realna cena. Kada toliko kradu nijedna akciza i porez nisu dovoljni uvek je malo novaca.
Kako moze kazna iznositi 10x plate? Znaci 10 meseci nekp rreba da radi za kaznu. Tako su mogli staviti kaznu 20mil dinara pa kada pogresis onda dozivotno da radis za drzavu. Sa druge strane sasvim je normalno videti zatamljeni audi sa spustenim staklima kako pozdravlja polivajca, telefonira i naravno nije vezan mu pojas. Njega pozdrave uz naklon a zene sa salasa drndaju na biciklima.

Što se saobraćaja tiče ja sam nedavno bio u Nemačkoj jedno mesto blizu granice sa Austrijom,prešao sam tamo u lokalu ( i susedna mesta Nemačka i Austrija) bliže 400 kilometara,njihova ograničenja u selu i van sela, isto važi i za grad malte ne niko ne poštuje,svi voze brže od ograničenja,ali ne više od 10 km/h.Uglavnom 5km/h,ono čega tamo nema jeste divljanje na putevima prolazak kroz crveno,nabijanje nekome uz sami auto,i takve slične stvari,znači kulturna nacija saobraćajno vaspitana.Policiju bukvalno nigde nisam video,znači poenta je da su oni ljude naučili da nedivljaju po putevima,i da je zakon za svakog isti (zato i nema divljanja) .A te priče vozio si 33 km/h u školskoj zoni pa ti pišu kaznu je klasično otimanje para,i nikakve veze nema sa bezbednosti saobraćaja,isto važi i za ograničenja do 50,70 ili 80 km/h.Nego je problem što smo mi od policije napravili profitabilnu kompaniju koja profitira tako što otima od naroda i daje vođi.
 
Само кажеш пандуру када те сними, дај на увид да видим када је пирамида баждарена... да видиш како спушају лопту...и за пирамида има одступање при мерење као и мој км сат..па у тој Немачко, када те полицајац заустави и каже господине возили сте 105км/ч у зони где је 80км/ч дозвољено, одбијамо вам грешку мерења од 5 кмч, зачи Ваша брзина је 100км/ч, прекорачење од 20км/ч, казна толко и толко поена и толко еврића...па ти сада вози брже..Једина разлика је то што су код њих сви једнаки, па можеш бити канцелар немачке, ако си ишао приватним колима и возио прбрзо, платићеш казну..Код нас је све криминал, где деца криминалац адивљају, за њих не постоји закон, док за нас обичне постоји и на нама се кола ломе...а и већиан полицајаца је багра обична која је ту где је...
 
Agencija ne radi na svoju ruku,to je drzavni organ,uostalom svaki zakon mora proci skupstinu.
Drzavna politika je takva,a izbore ste imali.I ko vam je onda kriv?

Nemam ja problem sa zakonom nego sa pravilnicima koje neko samo smisli i podmetne ministru na potpis. Nema tu skupštinske procedure.

Inače nemam ništa protiv vezivanja pojasa, i sam ga koristim uvek i ne obraćam više pažnju jer navikao sam. Štos je u tome da ako se sudarimo ja i neko ko nije vezan ili nema kacigu na glavi, taj može da nastrada ne daj bože pa da ga nosim na duši i da odgovaram. Znači on time ugrožava potencijalno i moj život, na šta nema pravo i treba da bude kažnjen.
 
Bože svašta ,pa kad neko treba da mre bolje ti nego ja ,jel tako ,i šta koji moj da te ja nosim na duši,**greška ti sve živo i mrtvo zbog tvoje gluposti sa skucao auto ,to košta i para i živaca,pa još moram da čekam muriju za uviđaj i sto kuraca ,ti što nisi imao kacigu ili pojas svezan ,mada nekad te pojas i ubije i sreća je što nisi bio vezan,a krepao si ko te bre jebe ,e sad ako ja nepravim njesra i zbog moje gluposti ima tvoje krvi na cesti to je nešto drugo i svakako da se čovek ne oseća ravnodušno, mada i tu ima izuzetaka.Zakon u saobraćaju treba poštovati,samo mi glupo svetla po danu u letnjem periodu.
 
Pa jel sada sigurnije kada vozite svi strana auta,modernija,novije proizvodnje ili je bilo sigurnije kada ste vozili fiće,stojadine,škode.Sada su još ograničili brzinu u naseljenom mestu na 50km/h,najbolje da spuste na 30km/h.Ajde baš da vidimo u velikim gradovima kakva bi to gužva bila i gubljenje vremena kada bi se striktno SVI pridržavali ograničenja brzine.Zamislite samo u Beogradu.A što se tiče pojasa apsolutno sam protiv toga da se pojas vezuje u naseljenom mestu gde je ograničenje 50km/h ali sam isto tako da se na otvorenom i auto putevima obavezno vezuje pojas.Taj pojas je samo smaranje pri vožnji po gradu,kada nešto obavljam i moram da stanem na x mesta svaki put samo prebacuj,ko da sam osuđen.
 
Dva slucaja znam da su ljudi preziveli tako sto nisu bili vezani i ispadnu prilikom okretanja. Da nisu ispali smrskao bi ih auto.
 
Dva slucaja znam da su ljudi preziveli tako sto nisu bili vezani i ispadnu prilikom okretanja. Da nisu ispali smrskao bi ih auto.
u drugih 998 slucajeva je pojas pomogao

- - - - - - - - - -

Pa jel sada sigurnije kada vozite svi strana auta,modernija,novije proizvodnje ili je bilo sigurnije kada ste vozili fiće,stojadine,škode.Sada su još ograničili brzinu u naseljenom mestu na 50km/h,najbolje da spuste na 30km/h.Ajde baš da vidimo u velikim gradovima kakva bi to gužva bila i gubljenje vremena kada bi se striktno SVI pridržavali ograničenja brzine.Zamislite samo u Beogradu.A što se tiče pojasa apsolutno sam protiv toga da se pojas vezuje u naseljenom mestu gde je ograničenje 50km/h ali sam isto tako da se na otvorenom i auto putevima obavezno vezuje pojas.Taj pojas je samo smaranje pri vožnji po gradu,kada nešto obavljam i moram da stanem na x mesta svaki put samo prebacuj,ko da sam osuđen.
moze da se ide i peske,ali svi smo se odvikli.
 
Nazad
Vrh