Nikad ovako !

Исто је тако у Рачиновцима,Посавским Подгајцима.објасни ти зашто је то тако?

Ima vise razloga, bivsi pikovi "pripali" tajkunima a tko ce im naplaltit kaznu za nepridrzavanja novim pravilima ili bilo kojim pravilima:haha:. Njima je trosak pokupiti praznu ambalazu i vratiti istu jer to mora neko da uradi pa je jednostavnije prvi jarak:haha:.

Takodje u medjuvremenu propao herbos i jos neki proizvodjaci i niko nije htio uzimati njihovu ambalazu jer nisu mogli napaltiti "zbrinjavanje" od proizvodjaca iste.

Ove godine ovi koji nisu "polozili" ispit iz zastite ne mogu po pravilu ni kesicu od 5g ili 10g insekticida za krumpirovu zlaticu da kupe pa ce biti manje prazne ambalaze razbacane okolo.
 
Ja radim u Vupiku i strogo se otpad odlaže i razvrstava, od ambalaže, vreča od gnojiva, čisti papir prljavi papir, masne krpe, sve posebno ide za ulje i filtere da ne govorim, ako voziš stari traktor koji curi kad parkiraš moraš ispod staviti tepsiju. Inspekcija je nedavno bila rukovodioci su na aparatima bili da sve bude po ps. Govorim za ratarstvo Ovčara, kako je dalje neznam nisam često bio. Na Boboti je možda drugačije. Evo jedna slika može se po onima JD zaključit kakvo je stanje tamo.

13445336_834193596710625_7233481046515655015_n.jpg
 
I ja sam mislio pitati majstora što je dovukao dizalicu bar za prednji kraj al ajd šutio sam valjda on zna najbolje :osmeh:
 
I ja sam mislio pitati majstora što je dovukao dizalicu bar za prednji kraj al ajd šutio sam valjda on zna najbolje :osmeh:

@slatix, poznato mi je kako brine vupik za okolis ,5 km dalje je vasa firma potrovala sve amonijakom u onom ribnjaku , a prije toga pustala preradjeno ulje , ni zaba vise nema i ptice otisle , ni inspekcija izgleda nije izasla a da je neko drugi bacio krepalu kokos naplatili bi mu kaznu:haha:.
 
To sa ambalažom se može vrlo lako rešiti.... Naplatiti kauciju 200 dinara po svakoj flaši-knisteru... Ako ti nećeš da popiješ pivo od kaucije neko će već da je podigne.... (bolji predlog)... ili kad kupuješ u apoteci.... na ličnu kartu... broj boce se upari sa brojem lične karte.... pa bacaj po polju koliko ti duša oće.... (lošija ocija)... ili....
 
Dok sam čitao temu "nikad ovako" na mobilnom i vozio zveknem u banderu. Malo je radio čepić i sve ok
16c563876aa7abca80cb5fb28a55e25d.jpg
a492c978e9b3f7acd935c027bcf6fbc1.jpg


Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
 
Kod nas vozac vozio Bela Crkva-Vrsac. Kaze najbrzi sam vozac haha oborio sam rekord.
Na pola puta baba krece da ulazi i kondukter joj pomaze, baba silne stvari.. Pita je li sine ko vozi, kaze kondukter Caplja stara majko .Ona kaze neka ce da ceka baba drugi autobus hahahaha
 
Ovo ce goreti bas dugo. Nema kiseonika u balama i onda vatra stalno stagnira. Kada sam palio neku gomilu granja sa balom, kad god sam upalio celu, nije htela da gori. Kada je rasturis, kao da si je polio benzinom.
 
Ovako je meni gorela kamara slame leta 2013. Na 10 metara od stale, a 15 od svinjca. Naravno, male bale, ne ovakve. Jedva su vatrogasci lokalizovali pozar da se ne prosiri na objekte.
 
Ovo na snimku i jeste, a i nije za >nikad ovako<, ipak je ovaj lik zapalio slamu sa namerom. Kao, prošlogodišnja je, vlažna je i loša slama plus zauzima mesta, pa zato pale; pepeo će razbacati po njivama. Lik koji je postavio klip napisao je da je i vatrogasce obavestio...tako da- sve je regularno.
 
Nazad
Vrh