Nikad ovako !

Kako za nas starije sa B možeš da voziš traktor.Nego je neko da bi se domogao para izmislio grupe i podgrupe.Jednostavno ljudi u Srbiji već ne mogu da pohvataju sve te izmišljotine.Nijedna vlast ne valja ali ga ovi malo preteraše.To za prikolicu je u redu da plati.A polagati F pored B je takva neviđena glupost.Koja onda kategorija treba za biciklove na struju jer je to kao motor-ne okrećeš pedale.Znači najmanje A a na 3 točka ta bi trebalo da je veća od A a manja od B ( zbog razlike u broju točkova )
 
Ево пример имам положено Ц и Е негде од 2002-3год. 2010год. сам морао да полажем за Ф јер те категорије нису довољне у Србији да би се могао возити трактор,и 2010 сам положио за А и Ф
Ja sam položio 2005 za A i B. Onda si mogao da voziš traktor ali samo sa jednom prikolicom. Da bi vukao dve prikolice morao si da imaš C i E ili F (postojalo je i onda ta kategorija). Posle kada su došle one silne podkategorije i nove vozačke, moje staro A i B sada vozi sve kategotije A i sve kategorije B i F.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Slusao sam price godinama kada su se odvajale ove male drzavice u SFRJ kako ce bez nas doziveti krah da nisu ni svesni koliko su izgubili sto su se odvojili da ce vrlo brzo biti na kolenima a i dan danas pedsednik prica kako smo vodeca zemlja u regionu ali istina je DA NASI LJUDI IDU NA PRIVREMENI RAD U SLOVENIJU,HRVATSKU I CRNU GORU a kod nas ne dolazi niko da radi VEC RADNICI BEZE ODAVDE GLAVOM BEZ OBZIRA i soferi i barmeni i kuvari i konobari i pekari i gradjevinci A HIRURG u Srbiji koji radi najteze operacije nemoze da zaradi za dva meseca u Srbiji kojiko zaradi pekar u Hrvatskoj sa 4 razreda skole I SADA DA MI NEKO OPRAVDAVA OVAJ EKONOMSKI FIJASKO KOJI MI PROZIVLJAVAMO a kada ovakve price krenem da pricam po javnim mestima ili slavama NAILAZIM NA MUK a pocinjem da pricam samo kada neko krene da opravdava poteze sizofrenicara i ovih kriminalaca koji nas satiru ekonomski i sto vise milijardi ulazi u Srbiju narod sve gore zivi MI SMO NEBESKI NAROD JELI ZLATNIM KASIKAMA A SAD NA PRIVREMENI RAD U ZEMLJE BIVSEG ISTOCNOG BLOKA HRVATI BEZE NA ZAPAD A NASI U HRVATSKU KAKVA SMO MI SPRDACINA OD DRZAVE
 
Pa ti postuj zakon i egzistencija nece biti ugrozena.Toliko tesko da se postuje zakon?

Ja takve probleme nemam sve mi je registrovano a imami f kategoriju cak i dadobijem takvu kaznu nekako bi se i platilol.Ali znam mnoge koji jedva nekako sad opstaju a takva kazna bi ih totalno unistio.Morali bi da prodaju neko osnono srestvo za rad da bi platili kaznu. A to onda nije vise kazna vec unistavanje gazdinstva
 
Polaganje za vozaki vec godina kosta oko 80 i neku hiljadau ako se sve polozi iz prve, a vecina danas ne polozi. Problem je sto ce posle nekog oktobra biti jos skuplje polaganje i jos veca glupost da ko polozi sa 17 godina da ce imati probnu vozacku do 21 godine, sto je idijotizam teski, a ovi sto poloze sa 18 ce isto imati do 21 god vozacku. Pa neko ima decu za 19-20 godina i ima probnu vozacku, ne moze da vozi dete nocu ako se razboli iz sela u grad, da radi nocu itd. Ne moze me neko ubediti da ce uskoro biti oko 100 hiljada polaganje, pa ne uce ih da voze avion, sta toliko kosta tu? A pre tih poskupljena je bilo oko 250e sve ukupno. Kazne jesu previsoke i to je deranje koze sa ledja, mislim da je sad pojas oko 10 hiljada, sto je skoro pola plate necije. Slazem se da treba da voze ljudi propisno da vezu pojas, ja prvi to radim, ali pogledajmo puteve sa druge strane, koji su uzasni, katastrofa. Isao sam za vaskrs kroz HR do Bosne. Cim se predju u HR odma je put bolji nemerljivno, a u Bosni u kojoj sam bio poslednji put u srednjoj skoli, a sad sam na kraju fakulteta, putevi su 10 puta bolji i kroz federaciju i kroz srpsku. Svaki zaseok ima put koji je super, a kad se ide prema drzavnoj granici prema HR iz nase zemlje kao da idem letnjim putem, volan mi se otima....Tuneli kad se ide ka Sarajevu su osvetljeni izgledaju kao da si u nekoj vau zemlji, shvaka im cast na tome. Imamo najgore puteve. To je veci problem nego sto je neko vozio 52 na sat i dobio kaznu. Ima puno apsurda u vezi sa saobracajem. A sto onaj debil od ministra za neku kao ekologiju hoce da uvede zabranu uvoza vozia starijih od 10 godina i koji ispunjavaju euro 5 normu, to je tek za posmatranje. AJ sve sto na ekologiju ali kad je rekao ako moze Nemacka, zasto ne bi mogli i mi? Pa covece gde ti zivis i sta radis, jesi nekad bio tamo, da vidis razliku u zaradama, pa cena je goriva ista ako ne i manja nego kod nas, 170 din ti je euro dizel, stalno gorivo poskupljuje a cena nafte ne raste nego opada na trzistu.
 
ZA DJULU Ma nema nikakve razlike kada je ovoliki iznos kazne u pitanju dali je covek bogat ili siromasan imate bogatih ljudi kojima je dinar kao Ajfelov toranj a da ne pricam za gastarbajtere covek pisao krv i znoj odvajao od usta da bi nesto ustedeo i sada NAPRDNA KAZNENA INSPEKCIJA da mu naplati 200 000 pa gastarbajter bi momentalno stavljao nitroglicerin pod jezik [video]https://www.vesti.rs/Vesti/Aleksandar-Vucic-umire-u-mukama.html[/video] ali ono sto mene muci je ovaj izvestaj koji ne uliva ni malo nade a ni veru u bolje sutra I PITANJE DA LI OVAJ COVEK MOZE RACIONALNO DA DONOSI ODLUKE I UPRAVLJA JEDNOM EVROPSKOM DRZAVOM U KOJOJ SE SVE VISE OSECAJU POSLEDICE LOSEG VODJENJA
 
Veliki broj gluposti koje su sada na snazi izmislila je agencija za bezbednost saobraćaja. Počevši od prepravke vozila, saglasnosti proizvođača, raznih atesta koji su samo foto sesije itd itd.
Za auto koji ima fabrički izbušene rupe i zavarene šrafove, meni treba saglasnost fabrike da ugradim kuku. Da nisu saglasni, ne bi to ostavili i ne bi stavili sistem za kontrolu stabilnosti prikolice ali ne, u Srbiji to ne važi.
Traktor proizveden bez kabine ne sme da ima kabinu od istog takvog traktora.
Da ne nabrajam dalje, znamo svi već.

Voleo bih da upoznam te ljude koji tamo "rade" i izmišljaju sve te propise.
 
Nema ljudi jer su digli ruke. Resice na dva nacina ili se prikloniti ili se odseliti negde. Za ljude sto podrzavaju kazne od par hiljada evra na platu od 250e nemam komentar.

Steta sto nisi imao prilike da vidis na zapadu kad policija zaustavi auto bez placenog osiguranja , pa jos stranci, na licu mjesta im stavljaju lisice i leze ili sjede oko auta , mislis pohvatali najmanje pljackase banke.
 
Veliki broj gluposti koje su sada na snazi izmislila je agencija za bezbednost saobraćaja. Počevši od prepravke vozila, saglasnosti proizvođača, raznih atesta koji su samo foto sesije itd itd.
Za auto koji ima fabrički izbušene rupe i zavarene šrafove, meni treba saglasnost fabrike da ugradim kuku. Da nisu saglasni, ne bi to ostavili i ne bi stavili sistem za kontrolu stabilnosti prikolice ali ne, u Srbiji to ne važi.
Traktor proizveden bez kabine ne sme da ima kabinu od istog takvog traktora.
Da ne nabrajam dalje, znamo svi već.

Voleo bih da upoznam te ljude koji tamo "rade" i izmišljaju sve te propise.

Agencija ne radi na svoju ruku,to je drzavni organ,uostalom svaki zakon mora proci skupstinu.
Drzavna politika je takva,a izbore ste imali.I ko vam je onda kriv?
Ja ne razumem kako neko racuna da ovo bude ekonomski napredna drzava i na tv Parovi i sl,narod polupismen se prodaje za sendvice i jednu,dve crvene.
I ne razumem kukanje jalovo kukanje.
Ovde ne moze biti bolje u ovakvim okolnostima,stranci zavrsavaju svoje poslove,izdajnici su u svim sferama drzave i rade za njih.
Samo neka velika politicka nestabilnost na svetskom nivou moze da rodi neku grupu mladih,patriotski orjentisanih ljudi koji ce izvrsiti radikalne rezove i povesti zemlju napred.
 
Gorane,ipak su kazne previsoke u odnosu na prosečnu platu. Po meni u naseljenim mestima i tamo gde je 50km/h ograničenje uopšte ne bi trebalo vezivati pojas naročito sada kada su auta sa air bag-ovima.U krajnjem slučaju pojas treba da bude stvar ličnog izbora,šta nekog briga zašto ja ne stavljam pojas i koga ja to ugrožavam ako nisam stavio pojas.Ugrožavam možda svoj život ali ne treba oni o tome da brinu.I ovu agenciju za bezbednost saobraćaja treba raspustiti.

Kazne i trebaju biti visoke u odnosu na platu, inače nema efekta. Platiš pola plate pa kasnije misliš na vrijeme. :osmeh:

A što se tiče pojasa, on je osnovno sredstvo zaštite, a jastuk pomoćno. U slučaju nesreće pojas te drži da se ne zaletiš glavom u jastuk tokom eksplozije patrone jer tad imaš zagarantovan bar lom nosa, ako kojim slučajem kičma ostane u komadu.
Ako ne vežeš pojas, a nekim slučajem ostaneš živ u toj nesreći liječenje ide na teret društva i porodica nema sredstva za život jer nepokretan nisi u stanju da radiš i zaradiš, društvo opet na gubitku.

Najmanji je trošak kad čovjek pogine. 200€ za sanduk, 50 za popa, ako je seosko groblje plac se ne plaća i završena stvar. Zato se reaguje preventivno, a poznato je da naš narod najviše boli kad ga udariš po džepu.
 
Steta sto nisi imao prilike da vidis na zapadu kad policija zaustavi auto bez placenog osiguranja , pa jos stranci, na licu mjesta im stavljaju lisice i leze ili sjede oko auta , mislis pohvatali najmanje pljackase banke.
Pa naši se i ugledaju na njih samo što je kod njih standard malkice bolji nego naš.Evropske zakone sprovoditi kod nas je van svake pameti.Pa ta EU nas je unazadila 200 godina i sad da pričamo o ulasku u istu sa platom od 250E.Da li kod njih ima bacanje mleka jer im mlekara nudi 10 dinara za litru.Kod njih država stoji iza poljoprivrednika a kod nas stoji iznad i gazi ga.Manite se više EU-vidim da i kod vas teče med i mleko.
 
ZA FILBAJA Druze PHILBY Srbija je jedina zemlja u svetu gde se naplacuje koriscenje toaleta na autobuskim i zeljeznickim stanicama a da unutra nemaju toalet papir i sapun a u stvari ja to nazivam toaletom a to je u stvari NAJGORA KLONJARA KOJA PREDSTAVLJA IZVOR ZARAZE i gde gradjani placaju BABA SERI rizikuju da se inficiraju a u toj klonjari su i vrata razvaljena niti tu radi varikina niti ima neke dezinfekcije a pola njih ne pusta ni vodu a BABA SERA je samo nemi posmatrac i osoba KOJA VRSI NAPLATU tako da nemoj molim te objasnjavati sta treba i kako treba i kako je u Evropskim zemljama celu Evropu sam prosao uzduz i popreko a kuci gledam satelitsku umesto prvog kanala tako da KAKO DA VRLO DOBRO ZNAMO KAKO TREBA I STA TREBA A DA NAM TO NE OBJASNJAVA EKIPA SA PRVOG KANALA a sve dok se budu opravdavale pljacke ovog iscrpljenog naroda tonucemo sve dublje i dublje.
 
Pola naroda non stop kao pod hipnozom vice i ponavlja MORA TAKO I NAROD CE DA SE DOVEDE U RED SAMO UDARANJEM PO DZEPU a VERUJEM DA SVA TA RULJA KOJA PRIZIVA NAPLATU ILI SU BOTOVI ILI SU INTELEKTUALNO POSRNULI ILI SU SE UVALILI NEGDE PARAZITSKI I CVRKUCU A PROIZVODJACI NISU SIGURNO.Svi vidovi pljacke naroda se opravdavaju a kada treba da se plati jabuka,sljiva,visnja ,mleko gorivo,struja ONDA DRZAVA NEMA VEZE SA TIM I STA KAZE UDARITI NAROD GDE GA NAJVISE BOLI.Akada je bol u pitanju osecaju ga svi svima je trap razvaljen nekima vise nekima manje ali svi dolaze na naplatu .Ovo sigurno nije zemlja za stvaraoca za domacina za radnika jer ce biti gazen i pregazen ovo je zemlja za botove ,uvlakace,parazite,nesposobnjakovice za sektase za partijase i za sve koji zive sa tudjih ledja i koji ne rade i ne stvaraju nista vec samo sisaju krv i jasu po narodu ALI OPET SE VRACAM NA ISTO NAROD JE PRIHVATIO OVO ORGIJANJE I PODRZAVA I KLIMA GLAVOM bojim se da se ne zavrsi kao u Rumuniji 89
 
Nazad
Vrh