Nikad ovako !

To uništavanje useva suncokreta zbog proizvodnje semenskog je nekad bilo normalno, dok se na Irmovu radio semenski u okolini gde su imali privatnici posejan suncokret sve su istarupirali, a naknada se dobila niko se nije bunio
 
Dobice (dobili su) i ovde svi odstetu. Neko dogovorom neko preko suda. Jednostavno semenska proizvodnja je jako skupa (i profitabilna) da bi neko sa merkantilnim je ugrozio. Da bude jasno nisam ni na cijoj strani samo konstatujem cinjenice.
 
Svejedno nije dobro na ovaj način da se radi ,šta mislite da je uhvatio gazda ovog di tanjira ta razgovnio bi ga po njivi dok ne bi ni pokušo objasnit
 
I kod nas rade taj semenski ali nema merkantilnog ,nego onako u basti neko poseje kao ukras .Oni obilaze sela i kad nadju ,zamole te da ga poseces .Uglavnom ljudi saradjuju ,i izlaze u susret .Ima i idiota .
Bio je slucaj da je mom ujaku pretanjiran Ha. kukuruza .To je bilo na njegovoj tazbini u trecem selu od nas. On je naravno psovao i kleo .
Medjutim ,posle sam cuo u tom selu da je on otkinuo zice od telefona tom zaseoku koje su doduse bile primitivne i niske ali su bile u funkciji .
 
Je.o sam mu(tj. ventilator ili cincilator) mater:sjasi:.
img20150716080519.jpg

Pukao brezon od drzaca ventilatora, drugi sraf se odvrnuo i napravio karambol. Rezultat: probijena 21 celija, iscureo antifriz a kamion bio u zastoju 5 i po sati. Blindirana 21 od 200 celija, tako da hladnjak radi sa oko 90% kapaciteta, tako da je radna tempetatura za nijansu visa. Sta da se radi. Niko u kraju nema polovan ili jos teze nov hladnjak, tako da je ovo bilo jedino resenje...
 
Da je potpaljeno u Nemanjinoj 11 u Beogradu sigurno nebi bilo za ovu temu, ovako steta zetvenih ostataka i ostalog zivog sveta.
 
A posle dana, misteriozni pomor ribe negdje nizvodno, obično uzrokovan "prekomjernim razmnožavanjem algi" ili je neki stočar ili uzgajivač svinja "prosipao osoku u rijeku"...
 
Moj drugar se 21.7. ove godine povredio na tifonu za navodnjavanje i ostao bez desne ruke do ramena, a leve do lakta. I dalje je u bolnici. Mnogo dobar čovek i radnik, sa svojim bratom je od nule počeo sa poljoprivredom. Kao deca od godinu i dve dana su ostali bez oca koji je poginuo na traktoru.
 
Iz gleda da u šumi to tako mora... Pa i na zapadu.


A mrzitelje svega što je ovde, da preduhitrim sa izjavom: Mora da je vozač naš čovek.
 
Nazad
Vrh