Nikad ovako !

Bolje da skinu sta se moze skinuti sa tog bagera dok jos mogu pred kraj video snimka,pre nego sto potone pod zemlju lol.
 
Ovo je strašno koliko ljudi pogine u saobraćajnim nesrećama,a gde je razlog velika brzina. Čuli ste verovatno šta se desilo jutros kod Šapca...
Jednom prilikom sam čuo da je Volvo (ne znam samo za koji model automobila) imao dva ključa za start motora. Jedan je običan kao i za svaki auto,a drugi kad se koristi onda auto ne može da postigne veću brzinu od (čini mi se) 60 km/h. To je baš planirano za mlade i neiskusne vozače.
Kažem,samo jednom sam čuo o tome,a koliko je to zaživeo u proizvodnji i da li takav ključ ima još neki auto...ne znam. U svakom slučaju,mislim da je to pametna ideja.
 
To za Volvo je tacno. Poznajem vlasnika xc90 sa tim kljucevima. Razlika je sto njegov kljuc je bazdaren na 80km/h a obican je nelimitiran.
 
Ajde da postavim ovde.
20190727_195627.jpg
putanja za nasu lepu SRB.
 
Ovo je strašno koliko ljudi pogine u saobraćajnim nesrećama,a gde je razlog velika brzina. Čuli ste verovatno šta se desilo jutros kod Šapca...
Jednom prilikom sam čuo da je Volvo (ne znam samo za koji model automobila) imao dva ključa za start motora. Jedan je običan kao i za svaki auto,a drugi kad se koristi onda auto ne može da postigne veću brzinu od (čini mi se) 60 km/h. To je baš planirano za mlade i neiskusne vozače.
Kažem,samo jednom sam čuo o tome,a koliko je to zaživeo u proizvodnji i da li takav ključ ima još neki auto...ne znam. U svakom slučaju,mislim da je to pametna ideja.

Dzabe sve to, jedini lek je mladim ljudima uskratiti auto kad idu u izlazak, koliko sam puta bio los otac jer nisam davao kljuceve.I sa 60 na sat se gine.
 
Noviji auti su puno sigurniji (poboljšana aktivna i pasivna sigurnost) i kod 60 na sat vozač i punici prolaze uglavnom neozlijeđeni ili s manjim ozljedama. Naravno, pod uvjetom da onaj drugi također ne vozi brže.
Postoji zlatno pravilo za brzinu. Prilagodi brzinu vidljivosti i vozi onom kod koje se možeš zaustaviti na pola duljine vidljivog puta. Nažalost, to pravilo rijetko tko poštuje.
 
Pre 20tak godina kada sam ja poceo da vozim u nasoj okolini je bilo dosta vise omladine i svi su cim poloze vozili nesto, neko bolji auto, neko losiji i ko nije imao u kuci auto roditelji su mu skrpili bar za nekog jugica ili keca, ladu
Hteo sam reci da je omladina dosta vise vozila, vecina je vikendom i pila manje il vise ali udesa kao sada nije ni blizu bilo, pogotovu sa smrtnim ishodom...desavalo se po neko sletanje il kuckanje ali ovako ne
 
Pa valjda je bar nešto svetlelo na traktoru.Na presama nije ni predviđena signalizacija.Ja lično nikad nisam balirao noću i veliki sam protivnik bilo kakvih radova noću,jedino ako ti ostane nešto malo da završiš da ne bi dolazio još jednom ako je daleko.Ako nije dan dovoljno dugačak za rad onda nemam komentara.
 
Pre 20tak godina kada sam ja poceo da vozim u nasoj okolini je bilo dosta vise omladine i svi su cim poloze vozili nesto, neko bolji auto, neko losiji i ko nije imao u kuci auto roditelji su mu skrpili bar za nekog jugica ili keca, ladu
Hteo sam reci da je omladina dosta vise vozila, vecina je vikendom i pila manje il vise ali udesa kao sada nije ni blizu bilo, pogotovu sa smrtnim ishodom...desavalo se po neko sletanje il kuckanje ali ovako ne

Ginulo se i pre, samo nije bilo lesinara od novina da to objavljuju kao danas.
 
Mnogima je dan kratak, ali svi pizde kad se pomenu kazne za neosvjetljene mašine.
Kakva je razlika da li se vuče prikolica, presa ili tanjirača (ili nose rasipač i prskalica) kad je široko preko dva metra i zaklanja signalizaciju na traktoru (ako je ima i ako radi). Ide se 20-30 na sat magistralnim putem, pola nema ni najobičniju rotaciju i kukaju kako država na valja, kako uvijek od seljaka uzima. Ko ne može zaraditi i odvojiti 100€ da potpuno uradi signalizaciju na traktoru i jedan par demontažnih štopki i gabaritnih svjetala koje može prebacivati na priključke (ako već neće da stavlja na sve) neka batali posao.
 
Ako je imao rotaciju ,verovatno je bio vidljiv .

- - - - - - - - - -


Ako sam dobro obavešten ,vozač i kombi ili kamion su iz Bašaida.
Nije, iz Mokrina je.

Kamion je KI registracije.Neki Stojkov je vozio.Moguće je da je iz Bašaida.Prednji kraj auta je bio ispod kamiona.
Ja sam samo cuo sirene oko pola 2 i dok sam izasao da vidim sta se desava to prvo vozilo je otislo. Nedugo zatim je opet sviralo i tadaa je bila saobracajna policija pa vatrogasci i hitna. Posle toga jos jedna sirena ali ne znam sta, pretpostavljam hitna.
 
Tamo negde 4.07. sam se kretao asfaltnim putem, imam apsolutno sve od potrebne signalizacije na traktoru i jos pride na prskalici. Sve uredno, sve ispravno 101 %, cisto, vidljivo, uocljivo. Dajem levi zmigavac da skrenem i pratim na retrovizoru sta se desava. Posto sam spreman i znam kakvih idiota ima za volanom prilikom skretanja u levo sa asfalnog na atarski put uvek sam i vise nego oprezan, umalo da me pokupi neki pacijent. Uopste nije ni usporio, a kamoli se zaustavio da ja skrenem.
Zahvaljuci predpostavci da su maloumnici za volanom sam izbegao incident.
Tako da ne treba uvek okrivljivati traktoriste, ili kombajnere, jer u velikoj meri oni nisu krivci.
 
Nazad
Vrh