Nikad ovako !

Imace 4-5 puta vece prinose po hektaru nego mi, a pola zemlje nisu jos poorali... tu ce bas da rodi. hahah
 
Mozda nece ni orati. Vidio sam negdje video da su dovukli negdje arapi sijacice za direktnu sjetvu i da s takvim, modernim, strojevima rade, tako da im plug ne treba a to ti i clan foruma "mindjusar" i jos neki mogu i potvrditi...

Pogotovo ako ce se zaljevati usjevi, tu mogu raditi sta i kako zele.
 
E druze bobo bilo bi dobro da je tako ali nije, njive su u sve losijem stanju, a i da nisu i da ostvaruju dobit, mi nemamo nista od toga, kad firma ne placa zakup, a kao stedimo i imamo rast u bdp-u. o tom rastu slusamo vec nam postao ko neka reklama na tv-u, a zivimo sve jadnije i sve vise mrznje je u narodu, najgore sto je narod ovde naviknut da ceka nesto od drzave da se samo resi i ovi to koriste i samo nas dublje ukopavaju, vreme ce pokazati sta nam se dogadja, a onda ili... ili...
 
Nebih se slozio da su njive u sve losijem stanju, cak naprotiv, ALI nije to uopste predmet rasprave da ne kazem kamen spoticanja. Jasno je sta se dobija ovim potezom vladajuce stranke.
Kako sam ranije pisao "ona" vlast je istu tu zemlju koristila za finansiranje stranke samo na drugi nacin. Isto se i sad desava samo su ovi sad otklonili propuste predhodnika.
 
Nije samo posmak u pitanju,neki materijali su slabo stegnuti.,pa svaka masina gresi,dovoljno je da zalepi strugotinu na 1 pero glodala,odmah lomi glodalo...koje kosta jako puno.
 
Sto se CNC masina tice 90% greski je do programera. Pogotovu lose zadata putanja alata u praznom hodu, sto se moze videti vise puta na ovome snimku.
 
Samo je prikolica prevrnuta, pa manja šteta. Samo neznam koji je biser od vozača, gdje je krenuo po onakvom terenu. Sklisko, strana, idealni uvijeti za prevrtanje
 
I onda u novinama procitamo "poginuo mladic na traktoru". Strasno cega sve nema.

EDIT: A mene svi psuju sto vozim polako. :haha:
 
Nazad
Vrh