Nikad ovako !

ja sam vec to započeo na fejsu,ali ipak je ova devojka zanimljivija od mene :haha:
neka kobila i ja
12523164_10203822306678109_1919365697403980974_n.jpg

neka krava i ja
12644949_10203857589160149_9151616487327264460_n.jpg
 
Milane i ostaki jel ne shvatate da se osecamo ugrozeno? U selu ima dosta kradja,sve su "sitne" mada je po meni svaka kradja ista. Osecam se ugrozeno jer je komsija kupio kombajn i nekoliko puta su mu krali naftu dok stoji u placu,meni su drva krali,u sezoni traktore uterujem u osvetljeno dvoriste ... seljaci smo ljudi drzimo stoku,nocu znaju krmace da se prase a ja nisam bezbedan u rodjenom dvoristu.
Covek iz sela koji zivi sam se vratio kuci pre vremena i lopov potegne noz na njega srecom sklonio mu se i prosao bez povrede,jesenas je na kraju sela nemacki penzioner dobrostojeci finansijski pronadjen mrtav u kuci,za godinu dana 3 kolibe zapaljene u ataru od strane jednog coveka za koji je na kraju priznao policiji,ali je na slobodi. Ima jos dosta kradja da skinu akumulator,rezervni tocak... Takvog kad bih nasao u kradji u mom dvoristu sigurno ne bih zalio.
 


Samo jedan primer iz jedne skole u Juznom Banatu: ne znam tacan broj ucenika (oko 20), od njih 1 ili 2 "uci" veronauku od popa, svi ostali etiku od profesora (ne znam kako se zove predmet, ali je sustina to). Nisam protiv profesora, ali mislim da bi bio red, da idu svi na veronauku, a ne da 90% budu ateisti... moje mislenje.

Iz tvoje priče sledi da ako ne ideš na veronauku onda nisi vernik. A šta je sa svima nama koji nismo išli na veronauku? A verujemo npr. šta sa nama...
Moje je mišljenje da svako ko može da misli samostalno a to se po ustavu dešava u 18 godina može da radi i da veruje u šta hoće. Dovoljno smo učinili što smo decu uveli u veru a nismo ih pitali da li žele ili ne. I još da ih sumnjivi tipovi uče šta i kako da veruju. Sve mislim da se svodi na to da decu odmalena nauče da plaćaju članarinu crkvi ili kod nas južno od Dunava da daš popu 10 eura za vodicu, 50 eura za krštenje pa te odrape za venčanje i za upokojenje i ima još tog poreza... Neka deca uče građansko vaspitanje da ne kradu i ne lažu da se lepo ponašaju da ne gledaju realiti programe a debeli popovi koji voze besne aute će ionako dobiti svoje... Još ih i iz budžeta plaćamo a oni se bahate i veći su kriminalci nego političari.
Moja deca će učiti građansko vaspitanje a kad budu punoletna neka odluče kome će i u šta verovati....moje mišljenje što ne znači da ti nisi u pravu....iz tvog ugla... gledano...
 
Kolega Icbihmilan@
Znaci mi treba da budemo gospoda i da se sazalimo na te lopove i kada nam oni udare samar da im mi okrenemo i drugi obraz?
E pa kolega ti njima okreci drugi obraz,a ja cu njima da okrecem utrobu ako treba ali ono sto sam ja stekao mucenicki niko mi nece krasti i praviti me majmunom!
Najlakse je krasti,otimati i maltretirati sve oko sebe jer se nisu snasli u zivotu i vazda je takvima neko drugi kriv,a nikada sebe nece koriviti za svoj neuspeh i idiotizam i takvima je "necovjestvo"u krvi i bas ih zabole ja..je za to!
 
lako je nekom da bude ravnodusan kada okrece stotine miliona dinara pa mu poneko prasence ili litar goriva itd neko mazne a sta da rade ljudi koji imaju to malo crkavice za prezivljavanje i neko dodje pa te ocisti a ti jos moras da mu platis za uvredu casti more nema milosti za takve
 
Čovek je posadio kupus i izbusio bunar i preko noći ona creva za zalivanje ostavio. Sutradan crevo odeveni na 15-20 delova. I šta dalje da pričam.

Ostaviću mikrofon, dosta mi je svega, ne dolazim do izražaja zbog njega i njega
 
Miroslave grešiš u načinu razmišljanja. Kada te neko ugrožava, krade, razumljivo je da želiš da se odbraniš od toga. Ja to shvatam. A da li postaviš nekada pitanje sebi, da li razmišljaš šta je nateralo nekoga da krade? Šta je nateralo nekoga da ubije? Odakle nekome ideja da siluje, da razmišlja da je normalno da se siluju žene (vest od pre neki dan)? Misliš da se ljudi rađaju zli?
Kada tako postavimo pitanje, onda možemo da na pravi način razmišljamo o problemu. Znači kada se bavimo uzrocima a ne posledicama.

Za sve ovo je zajednički imenitelj sistem. Sistem koji stvara nasilje. Koji uništava međuljudske odnose, porodicu, sve tradicionalne vrednosti koje su postojale. (To je odgovor na pitanje bele kuge što se pisalo pre neku stranu). Koji uništava prirodu, život na zemlji! Taj sistem se zove kapitalizam! On je prodro u svaku poru na planeti. U mišju rupu da se sakriješ, kapitalizam će da te nađe. Svaki segment prirode je predmet obrade kapitala, svaki deo ljudskog tela, od nokta do materice je sredstvo za stvaranje profita.

I ne samo u smislu dobara, on je prodro i u način razmišljanja. Zato sam ja reagovao na tvoj post. Jer mi smeta da mladi tako razmišljaju. Oni su kroz istoriju uvek bili pokretači promena, studentska omladina. Taj mladački duh i treba da se bori za svet. Neće valjda stari? Međutim, oni su danas najreakcionarnije snage (studenti), integrisani su u sistem. Žele da zarade milione ili da odu na zapad a za budućnost ko te pita... Pravu prirodu sistema možeš da vidiš u odnosu poretka prema takozvanim neprofitabilnim strukturama, prema mladima i starima. Mladi su prepušteni ulici a stari staračkim domovima. Kada ne stvaraš profit -crkni. A nekada se cenilo životno iskustvo, seda brada. To je bio simbol mudrosti, životnog iskustva. Zato sam i citirao Njegoša.

Kada apsolutizujete privatnu svojinu i kada to postane jedini vid odvijanja društvenog života, kada je profit jedino što je bitno, onda su svi zločini dozvoljeni da bi se odbranio poredak. Sve da se učini da se zaštiti imovina. Ubij, uništi. Samo mi ostavi moju oazu. Jeste li pročitali vest od pre neki dan, da 63 osobe poseduje koliko i 3.6 milijardi ljudi? Jesu li oni to radom stekli? Ili pljačkom kroz sistem koji je pljačkaški? Nema više morala prijatelji, nema duhovnosti. Crkve?! I one se prilagođavaju sistemu, da bi vladale. Kada neće breg Muhamedu, Muhamed će bregu.

Vi koji imate decu, razmišljate li o tome gde idu stvari? Kuda vodi ovaj svet? Kada su stvari sada ovako loše, šta će biti za 50 godina? Ako uopšte bude čiste vode i vazduha ovim tempom destrukcije. U takvim uslovima, kojekakve radikalne ideje i ideologije će lako da nađu plodno tlo. Sada se stvari rešavaju, ne kasnije kada sve bude uništeno. Svi smo mi odgovorni. Jeste li čuli da je od 1970. do danas uništeno 50 posto životinjskog sveta? LINK
Naspram ovakvih vesti ljudi treba da budu borbeni, rešeni da promene nešto! A ne samo kada ih to lično dodirne. Uđe ti neko u dvorište pa na njega...

Ne treba vam tu nikakva filozofija da biste shvatili stvari. Samo da budete budni za svet oko sebe. Da razmišljate. I za kraj pročitajte pismo indijanskog poglavice plemena Sijetla.

LINK

On je bio neuk čovek, nepismen. A veći je mislilac od današnjih filozofa, doktora nauka itd. pre 150 godina.

Ja sam malo odužio sa postom ali ste me povukli da kucam ovoliko. :osmeh: Pa možda nekome znači to što sam napisao.
 
kod nas u BiH lopovi ne prolaze dobro. udje u dvoriste, ako se uhvati taj ne zna za sebe 10ak dana. na policiju i ne smije da ode.
citam vasa iskustva kako osteceni biva kaznjen i ne mogu da vjerujem.
kod nas je policija losa sto se tice svega. ali isto tako se ne mijesaju puno u obracune o kojima se vodi polemika. ako nema oruzja nece da zadirkuju uopste. cuju sve, znaju sve ali im ne pada na pamet da sami dodju i rjesavaju. sto je po meni dobro. ako ja kao osteceni nemam potrebu da ih zovem naravno da ne zelim da sami dodju i prosipaju zakon ko da su ga izmislili.
ima i kod nas onih koji kukaju kako policija nece uhvati pocinioca iako znaju ko je i sta je. vecinom ti ljudi nemaju damu da stanu pred njega ili to budu alkosi koji od rodjenog oca kradu motorku naftu i svasta nesto da prodaju za zene i alkohol. pa kasnije komsija ukro ja ga vidio.
 
Nateralo ga da krade jer su neradnici i nista vise,znam te ljude nemoj mi te finte prodavati. Zato sam i besan letos sam cuvao kucu dok su moji bili na moru,a imao sam slobodnog vremena i onda sam zvao ljude da iseku drva,a jas am ih cepao,unosio,slagao,ogrejala su me i pre toga u sumi kad sam ih tovario i kad su trebala da me greju preko zime neko dolazi opusteno i odnosi vrecu po vrecu,vezemo vrata zicom i on ih razvali.
Sta da uradim da mu ponudim i prevoz da se ne cima svako vece?
Sistem je taj da sam ja isao traktorom 30godina starim u sumu,s njim sam zaradio i da sumaru platim ta drva,a onda mi ih neko krade,nema tu razumevanja.
Te mlade koje ti spominjes od njih mi je muka,sto ih je sramota da rade,idu u dnevnicu a onda nam je.na kraju krivo drustvo.
Jos nisam cuo da nekok rade jer mu je plata-dnevnica mala,nego zato sto nece nista da radi.
 
Komšiji su '98 silovali ćerku,čovek se nije smirio 8 godina dok nije uhvatio govedo,posle je sam molio za metak.Bez parodna ih treba uza zid.
tvoj komsija nije nista resio sa mlaćenjem tog silovatelja,čak ste stekli utisak da je pravda zadovoljena
a evo coveka čijim zalaganjem je zasticeno i tvoje dete
taj čovek je posle svega ostao ČOVEK a taj tvoj se izjednačio sa manijakom :ppozdrav:
http://Otac predao "Tijanin zakon"
http://www.blic.rs/vesti/hronika/otac-predao-tijanin-zakon/kdg9ssr

ovo-je-jos-jedna-pobeda-moje-tijane-igor-juric-progovorio-o-mariji-15-i-danijeli-14-koje-je-trazila-cela-srbija
http://www.telegraf.rs/vesti/197076...-15-i-danijeli-14-koje-je-trazila-cela-srbija
 
E kolega North to sa kradjom drva se lako resava jednom su tako coveku krali drva i on fino zabusi cepanice i u svaku ubaci po jedan metak od M48 zalepi i zamaskira rupe da se ne vide i kaze ukucanima da niko sem njega ne sme u supu po drva i tako par dana dok drva sa zamkom nisu nestala i sutradan ujutro trecem komsiji se pecka razletela morao je u sred zime da kreci kucu i da kupuje novu pec.Posle toga nikada vise nisu drva nestajala,a kazu da ih je covek cak namerno ostavljao na dvoristu!
Najlakse je reci ko zna kakva ga je muka naterala!Znam vecinu koje je nerad naterao da idu da kradu neke i droga,kocka,alkohol ali takvih mi nimalo nije ZAO ko ih je..be nek crknu!Ja imam troje dece i samo molim Boga da mi da zdravlja sto duze da mogu ko i do sada da rintam i radim da bi njima stvorio,a nikada mi nije ni palo na pamet da ukradem nekome nesto!Pre par godina sam nasao tele u sred atara sa markicama na usima zovnem zadrugu jer oni su najblizi tu kojima bi moglo pobeci dodju njihovi rendzeri preuzmu tele meni se zahvale i odu.Kada se u gradu proculo da sam ga vratio svi me na ulici cimali i nazivali budalom u fazonu kao sto ga nisi odneo kuci imas stale ili da si ga zaklao pa to ti je ko puter reko neka hvala vazniji je meni obraz od tog vaseg putera koji bi mi ostao na obrazu i glavi!
 
Nazad
Vrh