Nikad ovako !

Nije, tocno se vide poluge kako potonu u vodu cim se traktor propne... Jednostavno polupismen i neobrazovan narod koji jos uvijek uziva u nadvlacenju traktorima, kurcenjem kad netko sa strane gleda, ko ce prevsti veci teret, ko ce dulje na zadnjim tockovima voziti, i tako dalje...

Cjela njihova drzava je za temu "Nikad ovako" kad se radi o voznji traktora i opcenito voznji...
 
Kod njih se sve prikolice kopcaju tako visoko, imaju ogromne tockove i ogromne nosivosti, osovine na sredini da se trakto jako malo opterecuje i onda ih tovare do besvjesti a traktori 70ks pa da vidimo koliko moze a da ne pukne po pola... Gledao sam previse ovih indijskih videa, nista me vise ne moze iznenaditi.
 
I kod nas pola sela ne zna u rikverc dvoosovinku. Na silosu bude situacija razlicitih kada je guzva pa treba naterivati u rikverc prikolice u halu:haha:
 
I mi ovde svasta teramo i u svakakvim uslovima, ali ovi indijci su neprevazidjeni. Jos kad vidim onog na traktoru kako se sepuri pa ga jos odigne na zadnje. Jednostavno im je to merak.
 
Ja obožavam da vozim dvoosovinku u rikverc,pogotovo kamionku.Jednom sam vozio 2 kilometra vezanih očiju u rikverc. :haha:

Komsija moj dok je bio mladji bio je isto tako sklon razno raznom frajerisanju i dokazivanju. Tako je iz dosade kroz selo terao platon (mala dvoosovinska kola) u rikverc ali skopcana za prednji kraj traktora. Davnih dana su pred trgovinom u susjednom selu pricali o tome kako on vozi kola u rikverc tako kud god hoces i neki ljudi nisu vjerovali i komsija kao u onom vicu skoci: "MA KO NE MOZE?!?" i za gajbu piva zakopca na prednji kraj malog ursusa covjekov platon i odveze mu kuci u supu i parkira od prve... Ta prica se jos ponekad ponovi kad se prica o naterivanju dvoosovinke u rikverc. U mom selu ima sacica ljudi koji mogu natjerati dvoosovinku negdje. mogu i ja ali sve dok vidim preko nje, ako ne vidim preko nje jako tesko ju mogu uhvatiti u pravac posto su retrovizori siri od prikolice kod nas misaona imenica ;)

Kako su dosli tezi traktori i hidraulicni volani vise nije problem naterati dvoosovinku nikud al u ono doba rucno radjena prikolica koja zavlaci kud god hoce, bome su se ljudi patili.

Za ove indijance nemam drugo objasnjenje nego da su im poslije nekog rata ostale americke vojne prikolice koje su vrlo slicne konetrukcije ovih njihovih glomaznih samo mnogo manje gabaritima. Moguce da su ih poceli kopirati i sad imaju ove neuperne prikolicetine.
 
Nazad
Vrh