Nikad ovako !


- - - - - - - - - -

Na drugom spotu je dama zelela da kaze nesto o sebi i kojoj stranci pripada medjutim to je neko amputirao verovatno je smatrao da to nebi doprinelo popularizaciji stranke ili naseg predsednika sto nije u redu jer kada neko u tekst i muziku unese toliko ljubavi zelje tj celog sebe i nesebicno se preda i pokloni ti dusu taj neko sa druge strane na najbrutalniji nacin ponizava ovaj umetnicki akt odbacujuci one koji ga istinski vole i koji su mu verni i odani .Nadam se da se nasi umetnici amateri nece ovako nipodastavati u buducnosti i da im treba dati sansu u nekom narednom periodu na nekim manjim mitinzima u unutrasnjosti gde nebi oduzimali mnogo vremena prigodnom programu stranke a pobralo bi brojne simpatije kod mnogih simpatizera stranke kao i kod iscrpljenih penzionera
 
Poslednja izmena:
Vracao se upravo iz nase nam prestonice,auto putem,kisa ko iz kabla a vagasi zahebani,akva planunga koliko hoces,jedva sam par puta zadrzao auto...
Idemo u pm,a ne u Evropu..
I jos nesto,koji idiot stavi znak za lezeci policajac odma pored istog? Pa valjda se stavi koji metar ispred,pa da na vreme ukocis,a ne ovako u zadnjem momentu...saobracsjni inzinjer,jel?
 
A koliko je ogranicenje tu kod lezeceg policajca?Kod nas su isto tako stavili lezece policajce i znak odma nad njima i ogranicenje 40km/h kad sam ih upitao zasto tako rekli mi ako se pridrzavas propisane brzine ti mozes bez problema da usporis i ukocis kad vidis znak sto i ima logike!
 
Budite sretni kod vas barem postve znak za ležeći policajac. Kod mene ima 6 komada na duljini od 3 km. nema nikakavog znaka upozorenja, nema ogarničenja brzine, nema znaka nasaljenog mjesta. Prava džungla, često se u noći čuje škripa kočnica.-
 
Malopre sam isao do s mitrovice,i lepo kroz rumu,ko covek,tih par lezecih sto ima obelezeni prvo na 20 ili 50m,pa opet znak pored samog lezeceg... znaci da se moze,kad se hoce da se uradi kako treba..
 
Najveci biser je napravljen na putu Batočina Kragujevac gde je nekada bilo skretanje za Zirovnicu, majstori napravili kruzni tok na sred moto puta i stavili ograničenje 100,stavili i klasican znak njih 10-ak je ispravio taj kruzni tok u prvih par meseci pa se tek onda setili da ga propisno obeleze i sad je obeleze ko minsko polje pa opet ima onih koji ne ocekuje kruzni tok pa ga puknu nekih 150 tuda pa opet bude veselo.
 
Шта је то мотопут?Први пут чујем за то?

screenshot_2018_07_09_at_13_20_48.jpg
 
Па у чему је разлика наспрам обичног магистралног пута?По мени видим да је нема.
А та прича ми личи на ону кад ми полицајац каже кад ме зауставио са трактором обрати пажњу на мотоциклисте,двапут гледај..Ја и гледам двапут и без њега ал не видим зашто ја да пазим на неког ко крши прекорачење врло често по 100 км на сат,обилази колоне по белој линији и вози кроз насељено мјесто 150.И после ја да пазим на њега.Па то нема нигде.Другар је двојицу скршио у канал кад је скрећао са приколицом у њиву,они лоле ухватиле на правини гаса колико може а мало брежуљкасто и кад су видели трактор да скреће они на кочнице па у канал.срећа будале остале живе..
Нису проблем људи који имају основну кулутуру вожње и знају да возе мотор проблем су сивоње које су јуче селе на мотор и дај га само по гасу,Најчешће такви брзо и заврше.
 
Па у чему је разлика наспрам обичног магистралног пута?По мени видим да је нема.
Da, to je po staroj kategorizaciji puteva...
Sada imamo autoput i motoput i nekategorisani put...
Nekada su to bili autoputevi, magistralni putevi, regionalni, lokalni itd...
Taj put koji pominje T110 je nekada bio tzv. poluautoput, slično kao i nekada (sadašnji pun profil autoputa) Beograd-Novi Sad, sve do izgradnje druge auto-trake...
Sada je klasičan (po konstrukciji) auto-put, ALI je na njegovoj deonoci, kod nekadašnjeg skretanja za Žirovnicu, napravljen kružni tok!?:sta:
Potpuno razumem njegovo čuđenje...
I sam sam se čudio kada sam išao za Gružu, najlakše i najbrže je tuda, autoputem od Beograda, pa kod petlje Batočina isključenje na taj puni profil autoputa, i tako voziz-voziš, i najednom, kružni tok na otprilike sredini deonice Batočina-Kragujevac...
Valjda im to bilo jeftinije, ko će praviti klasičnu petlju, isključenje-uključenje sa nadvožnjakom....::suncanje::
I to nije jedini kružni tok na ovoj deonici, ispred samog ulaska u Kragujevac, ima još jedan....:bravo:
 
Taj motoput, sto pominjete, se nekada u zakonu zvao ''put rezervisan za saobracaj motornih vozila'', to mu je bio zvanican naziv, bar kada sam ja polagao vozacki. Razlika u odnosu na magistralni je ta sto se njime ne mogu kretati zaprege, biciklisti i pjesaci.
 
Moto put jos uvek postoji kao kategorija i tu je max brzina 100 km/ha. Obilaznica oko Backe Palanke je moto put. Zabranjen za zapregu.
 
Taj motoput, sto pominjete, se nekada u zakonu zvao ''put rezervisan za saobracaj motornih vozila'', to mu je bio zvanican naziv, bar kada sam ja polagao vozacki. Razlika u odnosu na magistralni je ta sto se njime ne mogu kretati zaprege, biciklisti i pjesaci.
I sada je tako kod nas. Put rezervisan za saobraćaj motornih vozila ili brzi put kako ga u narodu krste. Manja je maksimalna dozvoljena brzina jer za razliku od autoputa nema zaustavnu traku i nije ograđen (mada bi se dalo raspravljati o kvalitetu ograde na našim autoputevima).
 
A jos jedan problem za istu deonicu je brdo koje sledi posle kruzni toka ka Kragujevcu, pa kad naidje sleper sa 40t bruto dok izgusla uz isto :sjasi: a kad ide ka autoputu ako ne zna sta radi odnose kocnice :haha:
 
Dodji pa resi ti onda, kad 200 gostiju nista nije smelo da pisne. A evo i obrazlozenja, tukli bi ih sve a policija ne bi smela da dodje dok ih ne pobiju. Njih policija ne sme ni da pogleda a ne ti gosti. Eto toliko je drzavin delic u celoj prici. Sa takvim slucajevima je jedino resenje masovno ubistvo i kraj.
 
Koliko je bilo tih napadača kad im 200 ljudi nije moglo ništa? Stvarno ne kontam taj narod, samo kukaju, a ništa ne rade. Sad svadba, prije kad su krali stoku i palili po selima, šta treba sledeće da se desi?

Pa majku mu staru, ako bi neko i dobio malo batina, ti likovi bi završili na hirurgiji ili u mrtvačnici. Bar se na svadbi uvijek nađe po neka cijevka.
 
Koliko je bilo tih napadača kad im 200 ljudi nije moglo ništa? Stvarno ne kontam taj narod, samo kukaju, a ništa ne rade. Sad svadba, prije kad su krali stoku i palili po selima, šta treba sledeće da se desi?

Pa majku mu staru, ako bi neko i dobio malo batina, ti likovi bi završili na hirurgiji ili u mrtvačnici. Bar se na svadbi uvijek nađe po neka cijevka.
Možda smo previše počeli da gledamo svoja posla.
 
Nazad
Vrh