Nikad ovako !

Strasno je to sto je jedan zivot ugasen zbog kradje kukuruza ako je to u pitanju ali opet jbg covek poseje,odneguje usev i u ova teska vremena puna muke i neizvesnosti neko dodje da ti pokrade tvoj trud?Evo mojim komsijama nagrdise jednu njivu od 10kj blizu sela pre nekoliko dana je bilo obrano preko 1kj,a najgore sto kod nas niko jos nije poceo primati kukuruz da bi ga skinuli.Ceo atar cuva 1(jedan) poljocuvar dobije 3 litre goriva i ajde sacuvaj atar od 9500ha.Taj komsija sa jos dva sina spava na njivi ali dzaba jbg ne mogu ni oni da se presele na njivu, rade idu trce kao i svi za tim jbenim coravim dinarom,a lopovi kao da su im u dzepu tacno znaju kada su zauzeti da ulete i beru.Verovatno je i tu linija jako tanka izmedju ubiti ili dici ruke od svoje muke pa neka kradu,a krediti zuljaju i samo stezu omcu.Jednostavno muka je velika posten narod rinta,radi,bori se dok socijala i ostali uzivaju sve ovozemaljske privilegije.I kad ti tako sva muka legne na grbacu svasta se desava jednostavno covek pukne pa kad se zlo desi svi se onda kao pravdaju i osudjuju,a niko ne zna koliko je truda i muke ulozeno u nas rad i vreme je tako kad od drzave nemas podrsku i zastitu ljudi olako uzimaju zakon u svoje ruke.
 
Kako izgleda i glasi i kako se sprovodi šerijatski zakon?Nije lepo sto je covek stradao na takav nacin ali sa druge strane šta on trazi nocu u tudjoj njivi?
 
Kako izgleda i glasi i kako se sprovodi šerijatski zakon?Nije lepo sto je covek stradao na takav nacin ali sa druge strane šta on trazi nocu u tudjoj njivi?
Nije bitno da li je noc ili dan, svakako nije imao sta da trazi tu.
Ja razumem ovog mucenika sto mu je pao mrak na oci, i meni se slicno desava, jbg, sta da ocekujes kad si okruzen neradnicima i socijalnim slucajevima...
Sreca pa nemaju stoku, beru dok su zelenjci, peku, kuvaju, za jelo... jos njiva pored puta.
Zaticao sam ih u sred bela dana sa punim kesama zelenjaka, samo se nasmese, "mi nabrali malo"...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Na žalost,morao je neko da strada i da bude primer ostalima.Nadam se da gazda te njive neće biti kriv.Ako ga okrive,hajmo ljudi svi u krađu ali nas bi hapsili i još vezali lancima i odmah nas poslali u Hag zbog genocida.
 
Mislio sam da je mnogo više....

emigrants-2015-percentages.jpg


Procenat stanovništva koji živi van granica svoje zemlje na osnovu trenutnog broja stanovnika za godinu 2015.
 
Poslednja izmena:
Mislio sam da je mnogo više...
Добро си мислио. За разлику од неких где асимилација не успева ни у трећем колену, код нас је то одмах (само ако постоје могућности).
А види Босанце шампионе! :ppozdrav:
 
Pa u novinama piše da su trebali da idu na pecanje... Možda je išao da nabere kukuruz da prihrani ribu, možda su hteli da pecaju šarana, ko će ga znati sada...
Начуо сам да је било 12 џакова кукуруза поред њега. Тешко за шарана. Имам тасбине тамо, па питао.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Da se ovo desilo u USA to bi bilo sasvim normalno i ne bi bilo kaznjivo.

Fake News! :haha:
Ovo je jedan mit koji verovatno potiče iz filmova. Zakoni u državama su toliko različiti ali gotovo nigde to nije normalno i nekažnjivo. Evo, identična situacija kod onelonleyfarmera. Uhvatio je lika na delu i nije ga upucao. Čak nije dobio ni odštetu na kraju, mislim da je odustao od tužbe. A smatra da mu je lik ukrao 12.5 tona kukuruza. :osmeh:


Često mu kradu seno, onesposobljavaju mašine. Pa je i on u zemlji oružja bespomoćan.
 
U vezi posta od kolege vuxsd : E nek smo i mi u nečemu šampioni :bravo:. Postavlja se pitanje dali je onda tačna ona pretpostavka da smo glup narod ako toliko masovno idemo da radimo i živimo tamo gdje je bolje ??
 
Za BiH mislim da su podaci takvi usled rata 90ih kada se iselilo puno stanovnistva. Kod nas poslednje 2 godine vecujem da procenat samo skace.
 
Za narod koji je dao svetu Nikolu Teslu, Mihajla Pupina, Milutina Milankovića i Novaka Đokovića malo je reći da je pametan. Da postoji tabela u neorganizovanju i lošem upravljanju velikim sistemima onda sam siguran da bi bili prvi. S tim što se ovo u drugoj rečenici može naučiti a ono u prvoj je dar od Boga.

U prvoj rečenici sam hteo da dodam i pola Hrvatske nogometne (mnogoimjetnu) momčadi ali posle Španjolske svjetski doprvaci su odigrali ispod svake razine pa se od njih distancira i ova naša elita što se brčkala po otocima...
 
Poslednja izmena:
Šta fali Đokoviću... mnogi su probali da pikaju tu lopticu... malo ih je uspelo.... a neki su probali pa se... trčali tamo...

Nego šta ćemo sa braćom Englezima... nešto se čudno ponašaju ovi dana... sve se biju po grudima....

[video]https://twitter.com/i/status/1039902753101959168[/video]
 
Nazad
Vrh