Nikad ovako !

Miloše,u svakom zlu ima i nešto dobro.Lepše će se i lakše kombajnirati a i lakše zaorati,nema puno mase da guši plug.
 
Dace bog da uvode zakon i za prikolice kao sto su uveli za stara vozila. Za sada kod nas nema zakona o prikolicama pa zato vozi ko kako zeli.
 
Jeste moja njiva je, neko je palio slamu pa je preslo svuda okolo, nemoguce je utvrditi ko posto vetar duva. Sreca pa su vatrogasci dosli i ugasili a mi odmah izasli da skidamo pa nije stigao da padne toliko, ali cim ga dotaknes otpada...pokupicemo sta je ona zemlji. Bojane u pravu si, malo jeste nagoreo, ali sta da se radi....Tacno Aco, moze odma plug da ide :cool: Sve u svemu, nemam nista protiv paljenja ali kada bi obrazdili ljudi dva kruga ne bi bilo nikada problema....
 
Nekoliko puta sam do sada palio i uvek me je neka jeza podilazila kad sam to radio.Imao sam i sreće,a najbolje sam prošau kad sam uzeo grablje sunce i napravio dva kruga okolo i odbacio sve ka unutrašnjosti,milina kako je sve lepo izgorelo.Dođe do ove ivice i tu već se vatra susretne sa očišćenim delom i stane.Smešno kako posle izgleda njiva,sve izgorelo a svud okolo 4-5 metara ništa.
 
Kolko li je pala vlaga zbog paljenja ? Pitam ozbiljno ne da bih zezao , naravno da niko nezna tačno , ali šta mislite ? MOžda bi to još bilo i dobro raditi pred kombajn.
 
Znas kako to ide ti kad hoces da upalis ono nece da gori a kad neces onda se desi ovako nesto ,naravno to ne opravdava pocinioca ali da je ograbio ili obrazdio njivu onda bi bilo ocigledno ko je
 
A vala bas tako, znalo bi se ko je slazem se i sa tim....Inace sto se tice vlage kod mene je bila na ovoj njivi 12,3%, Pioneer je u pitanju 0164 i sejan je 13.04. Kolika bi bila da nije goreo stvarno ne znam....:sta:
 
Poznajem coveka kome vec godinama neko pobere ceo vinograd kada je na poslu [a covek radi po smenama] i onda izvrsi veliku nuzdu u vinogradu a to verovatno znaci nije mi dovoljno sto sam te materijalno ojadio nego da te dotucem i srozam psihicki do kraja a razlog ne postoji za takvo ponasanje mozda je to soj ljudi koje uzbudjuje to da prave nekome zlo i da mu skacu po ganglijama [ali ide dotle da mu maltene ne ostavi ni za jelo i tako godinama a bio je slucaj gde je idiot upao coveku u vikendicu i nije ukrao rakiju i poneo balonima kuci nego je odvrnuo slavinu da istece sva rakija a da ga je vezao i odveo u Policiju delikvent bi bio oslobodjen jer oni ljudi imaju ozbiljnije stvari na lageru .Nas zakon ide na ruku sitnim kriminalcima zasticeni su a strada osteceni uvek ali ovo je sada situacija gde verovatno nije prvi put uleteo u kukuruz verovatno je to dugo trajalo dok domacin nije prokuvao i resio problem za sva vremena[a delikvent nije iz drugog mesta nego verovatno preko plota pa mu se osladio rialiti
 
Možda ga je neki lovac slučajno overio a da to i ne zna.Nagrabusiće vlasnik parcele ni kriv ni dužan u tom slučaju.
 
Nazad
Vrh