Nikad ovako !

A mnogi putnici su više bili u gradu nego na sportskom terenu. Imao prilike da vidim, tog vikenda bio u tazbini.

E tako je kod nas kad se organizuje odlazak na Novosadski sajam. Prijave se oni koji na njivi u životu nisu bili i idu da se selfiraju po tvrđavi. U sajmište ne ulaze!
 
[video]https://insajder.net/sr/sajt/vazno/11888/Brnabi%C4%87-o-arbitra%C5%BEi-po-kojoj-%C5%BDelezara-mora-da-plati-12-miliona-dolara-Sastavi%C4%87emo-impresivan-tim.htm[/video] Doveli strucnjake koje su platili debelo narodnim parama i koji su za godinu dana napravili gubitak 120 miliona dolara uzeli ogroman novac zato i jos je nasa drzava duzna tim krimosima iz Holandije da plati 12 miliona dolara .Nije bitno ko ih je doveo ALI JE POTEZ STVARNO IZUZETAN .Naravno da nece niko snositi odgovornost za ovu KATASTROFU tj STETU NAPRAVLJENU DRZAVI SRBIJI SVECE TO PLATITI NAROD PUTEM GLOBE ali zato treba kriminalno goniti i plackati gradjanstvo kao u srednjem veku i tretiirati svoj narod kao neskolovane crnacke robove i sprovoditi diktaturu kvalitetno uz UVEK PRIGODNU PRICU da bi bilo bezbolnije
 
Nas narod je jedan od najgorih naroda koji je ikad hodao po zemlji. Imamo sve najgore karakteristike koje bi mogle da se dodele. Sta se samo iscudjavte kako jedni od drugih otimamo, cerupamo, krademo. Tako je bilo od vajkad, a i bice. Uglavnom je ovo podrucje Balkana predvidjeno da proizvodi jeftinu radnu snagu i drugacije nece biti.
 
Nas narod je izuzetno vredan ali dzaba sve to kada u kuci nema domacina.Ovde se salje covek u zatvor sto mu je istekla registracija a ekipa koja doprinese OVAKVOJ HAVARIJI ne da ne snosi nikakvu odgovornost nego jos i AVANZUJE Punili su medije kako su resili problem zeljezare a ovakvo resavanje problema pa bollje da su radnici sedeli kuci i da im je drzava dala kovertu da ne rade manja bi steta bila nego ovako.Sada formiraju EKSPERTSKI TIM [NA ZAPADU EKSPERT ZNACI CUDOTVORAC] A KOD NAS IMA SKROZ DRUKCIJE ZNACENJE OTPRILIKE PLJACKAS,BUNARDZIJA,KRIMOS . Mozda gresim ali mislim da ce i za ovaj akt dobiti podrsku naroda oni su doduse mislili da se istale sa ovim secikesama iz Holandije koje su najavljivali kao vrhunski tim strucnjaka konzorcijum ALI USLI SU U DIL SA VECIM KRIMINALCIMA NEGO STO SU ONI i to sa konzorcijumom koji mnogo dobro poznaje medjunarodno pravo i zakrkali im ga a u stvari zakrkali ga narodu drzave Srbije koji ce sve to platiti i opet glasati za ove nase domacine sto nas ovako racionalno vode i kvalitetno resavaju stvari .Bilo je strucnjaka i u Srbiji za vodjenje zelezare ali je ovako profitabilnije[kao ovi jeftini crnci u nasem fudbalu ali na papiru prikazani transveri u plafon rekordni] napravljena je ogromna steta i firmi i dzavi i narodu i OD KOJIH PARA I IZ KOG BUDZETA CE ISPLATITI 12 MILIONA DOLARA OVIM EKSPERTIMA IZ HOLANDIJE .Menadzment je dobijao mesecno 340 000 dolara plus bonusi a oni su se tu vodili forme radi kakvo crno vodjenje i bonusi za gubitak od 120 miliona godisnje Cuo sam dosta puta na javnim mestima gde stariji po pravilu to su i mudri ljudi kaze A KO NAM JE BOLJI OD VUCICA pa ako je ovo najbolji i najkvalitetniji covek u drzavi i kadar oko njega onda smo mi u septickoj jami mnogo duboko samo glava viri ma i glava je u septickoj jami i DISEMO NA TRSKU kao oni Indijanci po mocvarama.Mozda bi bilo najbolje za aktuelnu vlast ali i za narod kada bi mogao i internet da se cenzurise i ugusi kao i televizija bili bi mnogo srecniji medjutim ovi dusmani po raznoraznim novinama samo uzbunjuju narod i kvare OVAJ GLAMUROZNI IMIDZ VLADAJUCE PARTIJE i samim tim dovode u zabludu nas narod i destabilizuju nas put ka Evropskoj klonjari
 
Poslednja izmena:
Prikolica stara dve godine, šasija posle klipovanja 3t silaže, sklepano od limova debljine 3mm.
5c81c10c84ad2b8a81b519177a0ed85f.jpg
38416b08d5720f095d819eabf60e0339.jpg
b6b9a88f667f9d0447f707c479762cb9.jpg
9c9f5e42e4ad49a89782a677060da8ad.jpg


Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Kod nas u selo su tako iskrivljene dve kiperke bas na istom mestu,jedna na levu a druga na desnu stranu,zaboravili su da izvade klinove za kipu.
 
Da se kladimo da je trzao s dignutim sandukom da silaža ispadne... Mi imamo dvije takve prikolice, obje kupljene nove, vozili smo u starijoj mokri šoder, naravno bez povišica i mislim da je svejedno bila u pretovaru. Mokri šoder mi ne pada na pamet kipati u nazad s ovakvom prikolicom kipano je na stranu i nikad problema. Jedan je kupio novu i natovario ju punu s povišenjima građevinskog otpada, kipao u nazad tako pretovarenu i šasija je legla do zemlje. Kaže: "prikolica nekvalitetna"... Naša stara je u jednom danu prevrnuta i u lijevu i u desnu stranu obadva puta puna panjeva, stranice smo malo pomotali ali su se dale ispraviti uz minimalnu štetu. Nova je prevrnuta 3/4 puna pšenice, otac išao dijagonalno preko neke terase i samo je prevagnula i desni prednji ćošak se zabio u zemlju, na prikolici se ne pozna da je bila prevaljena.

Za te pare koje smo dali za njih, nije e moglo kupiti NIŠTA drugo osim nove Loznica kiperice koja kao da je napravljena od starih novina koliko je tanka bila, povišenja se ne mogu skidati pošto su stranice iz komada, nema nikakvih ojačanja na stranicama, osovina tanka, gume katastrofa... Drugo je sve bilo skuplje, čak i turske, poljske i ne sjećam se čije smo još gledali.

Obje prikolice su kod nas prevukle tereta i tereta od raznog zrna, zemlje, šodera, otpada, drva. Nikad problema s nekim motanjem ili pucanjem. Jednom je otac vozio nekih 4-5 km daleko s 549 u punom gasu punu soje i još mu čudno kako na retrovizor iz kabine ne vidi preko prikolice a majstor kako ju je kopčao, komanda hidraulika ostla podignutai kipa se malo po malo podizala u zrak. Zaustavio ga moj kolega i rekao mu da je kipa podignuta 10cm na prednjoj strani i tek onda je vidio šta nije u redu i ništa se prikolici nije dogodilo.

Ovo garantiram da je od trzanja po kvačilu s dignutim sandukom i da nije tad najebala nego je načeta od prije samo je u silaži popustila i to je to.
 
Ako je trzao dignutu prikolicu kako se prema unutra iskrivila sasija zar ne bi trebalo prema napolje da dodje ispupceno sasija,a ne udubljeno?
 
Tu je problem materijal i izrada a ne kipovanje i trzanje.Bitno je da su cene tih dragača nenormalne,pa šta bi od nje tek ostalo da je nešto ozbiljnije i teže nosio.
 
Jel vam fino kažem da se kod mene prevrtale dvije takve i nema šta vozili nismo. Treba prije svega biti SMIREN i PAMETAN i znati šta se smije a šta ne smije raditi s prikolicom. Kolika povišenja ima, bar metar preko stranica? Vidio sam slike gdje se nova PRONAR 8t prikolica izvinula prilikom kipanja silaže jer je "majstor" trzao traktorom da sve izađe iz sanduka...

Ne pričam na pamet, imam dvije takve prikolice i nije problem materijal ni kvaliteta izrade. Da ne valjaju ne bi dobile certifikat da se kod nas smiju prodavati. Pa vidio sam i IMT i ZMAJ prikolica izmotanih pa svi odmahuju rukom kao da to nije ništa strašno. Kolega je uspio slomiti po pola IMT 5t prikolicu jer je na njoj imao visoka povišenja i punu klipa kipao u nazad. vukao ju zetorom 120ks 6.5t pšenice kad je vrškom bila puna. Tko je ikad vidio IMT 5t prikolicu, zna koliko je jaka i ovaj ju je polomio "na zdravo" što se kaže. Zavario ju, pojačao spoj, napravio niže stranice i sad pamet u glavu. Tako će biti i s ovom majevicom, što prije čovjek prizna da je on kriv a ne materijal od kojeg je prikolica pravljena to će mu prije biti lakše i neće mu padati na pamet pretovarati ju i izvoditi kerefeke...
 
Ima u selu ista ovakva prikolica kupljena pre 7-8 godina, šasija je sasvim drukčije uradjena, mislim kvalitetnije. Čovek nema šta da prizna jer je jako SMIREN i PAMETAN, stranice su povišene za nekih osamdesetak cm, nikad nije kipovao ništa teže od silaže. To mi je drugar i komšija, bio sam u njivi kad se ovo desilo a po njegovoj i priči ljudi koji su bili na licu mesta, hteo je da podignut sanduk malo spusti da ne bi dohvatio krov. Kad je krenuo na dole, za dužinu trećine klipa se ovo desilo. Može li se od lima debljine 3cm napraviti šasija? Cenim Vaše znanje, iskustvo i želju da sa nama sve to podelite, ali za konkretnu situaciju nema opravdanja. Napravljeno je ofrlje i loše a sertifikati i diplome se u Srbiji dobijaju za tepsiju ribe.
 
Nazad
Vrh