Nikad ovako !

Drug mi je prije 2 godine čudom ostao živ , a ravnica . Na rusu zaglavio volan baš pored kanala . Bio 15 minuta pod traktorom , sreća da nije bilo vode.
 
Sve je tako i svi bi voleli malo bolje i mlađe traktore ali ovo je realnost, naročito za manje paore.
 
Kada prskam kajsijar star 35 godina poslednju zaštitu pred berbu, grane kajsija toliko budu niske od tereta plodova, da jedva uspem da prođem kroz voćnjak. I to strogo IMT 539, 549, Rakovica 65 (takođe bez kabine) nema šanse da prođe. Tada mi je i volan traktora visok
Većina voćara je onu cev filtera vazduha skratila na minimum. Prvo što uradimo kada kupimo traktor, spušta se cev auspuha dole. Mislim da na opštini Grocka na 100 traktora, jedan ima kabinu (možda).
 
Samo kažem kad se nedaj Bože prevrne traktor bez kabine uglavnom vozač gine a kad se prevrne traktor sa kabinom ili šipkom uglavnom ne gine , problem sa voćem je nešto drugo.
 
Ne vidi se na snimku zasto je vozac sa Daciom naglo skrenuo preko bankine. Inace tu je ako se nevaram ogranicenje 50km/h tako da je dacia isla toliko tesko da bi ovko lako preletela preko ivicnjaka.
Inace sam slicnu situaciju gledao bas na toj deonici. Cova sa dzipom ladno preko bankine prelazi sa jedne na drugu stranu kolovoza. Tata je samo prokomentariso gledaj ove budale. Sreca pa je bio dan i bilo je vidno pa su ostali usporili i pustili budalu da uradi sta je naumio.
 
Nazad
Vrh