Nikad ovako !

Daleko sam ja od nekog ko zeli etnicki cistu zemlju. Sam kazes kako je preko bolje, pre si govorio da je u EU bolje tako da ti jako malo fali da budes ugledni gradjanin EU.
Pasos mi treba kad idem negde na putovanje, odmor i tu je uvek dobro prolazio nigde mi ga nisu vratili i odbili. Kad sam trazio posao nosio sam nesto drugo na uvid, a ne pasos.
Nisam ja protiv da ljudi odlaze preko, nego ako mislis da je tamo bolje idi brate tamo pa se snalazi. Ne volim ljude koji se** gde jedu i to je sva mudrost.

Uzimas subvencije od ove drzave, uzima ti tata subvencije zato sto je tebi dao zemlju u arendu i ne valja ti ova drzava. Divite se zapadu kad dobijete licnu kartu na vreme, a ovakve manipulacije tamo ne prolaze.

Pricas neistinu! Da si protiv etnickog ciscenja onda bi tvog dragog kolegu putka koji ti se zahvaljuje a i ti njemu isto i kad jedan od vas vrsi nuzdu, odavno opomenuo i banovao zbog
neprimernog nacionalistickog ispada i proterivanja u Rumuniji mene kao nacionalnu manjinu!
Evo danas i ti iste reci upotrebljavas a branis se time da ne pripadas toj grupi koja bi isterala i Madjare i sve ostale manjine!
U jednom postu lik pise kako bi bio zadovoljan da svi odu koji donekle nisu zadovoljni ovde pa makar ostali samo saka al da su pravi! E to je u prevodu ono sto biste vi nekolicina zeleli!
Umesto da kritikujete ono sto ne valja i da se trudite da cak i kroz te kritike da dajete nekome do znanja da ne cvetaju ruze
ovde i da se potrude da nam cine zivot boljim i nama obicnim smrtnicima a ne samo njima i njihovoj deci i svim ostalim rodjacima, vi napadate nas koji smo samo naveli neke cinjenice da se na zapadu mozda losije zivi iz perspektive rada ali mnogo vise se zaradjuje i time se moze vise priustiti sebi i samoj porodici!
Subvencije... od 2000 din. ?...jesi smesan!!! Ti to nazivas uzimanje od drzave? Ono sto dobijem od drzave iskljucivo legalnim putem ostvarujem i po svim zakonima ove drzave koji su usvojeni od vlade R Srbije!
Vise ja njima dajem nego oni sto uzvracaju!
A to sto tebi i tvom putku smeta ono sto ja imam vise legalnih gazdinstva, sta ja da vam radim? Trazite lek po apotekama i pokusajte leciti se i vise ne budite zavidni!
 
Ovde samo ti vidis etnicko ciscenje i prvi pocinjes na tu temu, tako da se ogradjujem od tih stvari. Nadam se da su ratovi iza nas i te podele, navikao sam kuci na Bosance i Hrvate, tokom studiranja na Madjare i Slovake u vecem broju, stekao drugarstva s njima i ne bih o tome. I ja bih bio zadovoljan da odu oni kojima ovde ne valja, a NIKO nije napisao, ali svako vidi ono sto zeli.
Kritikom nista ne resavas, samo u se i u svoje kljuse pa ko dokle dogura.

Smesan si ti jer si se hvalio kako si od rodjenog tate uzeo zemlju, pa dobio podsticaj. Tu nije rec o kolicini, nego o principu i jasno mi je ko bi ovde prodao veru za veceru. Meni ne smeta i pripazi na recnik da ti ne bi otisao na malo duzi put i duze odsustvo tim vredjanjem.
 
sted on September 17, 2008 by dijaspora
HIMNA DIJASPORE

TAMO ‚VAMO

Zbog onoga tamo
dosli smo ovamo.
oni sto su tamo
isto bi ovamo.
Znaju oni tamo,
bolje je ovamo.
Jeste lijepo tamo
ljepse no ovamo,
ali nema tamo
sta ima ovamo.
Ne moze se tamo
isto sto i ‚vamo.
Mi bi radje tamo
no da smo ovamo,
jer nase je tamo
a tudze ovamo.
Ovi bi ovamo
htjeli da smo tamo.
briga njih ovamo
kako nam je tamo.
Trpimo ovamo,
sto ne bismo tamo.
Tako je ovamo.
Oni misle tamo,
blago nama ‚vamo,
kada nismo tamo.
Svi hoce ovamo.
Niko ne bi tamo.
Kada bi svi ovamo,
ko bi onda tamo?
Ko nas posla ‚vamo,
ostao bi tamo
jer ne smije ovamo.
A njemu je tamo
bolje no
ovamo,
pa onima tamo
neda vise ‚vamo.
Trebaju mu tamo.
sta ce svi ovamo?
Neko mora tamo.
Dosta nas je ‚vamo.
Tako ti je tamo.
Placemo ovamo
za onima tamo.
Al ’suze su ‚vamo
krupnije no tamo.
Svako ko je ‚vamo
ima nekog tamo,
pa nas je ovamo,
pa odlazi tamo,
muci se ovamo
da pomogne tamo.
Glavom je ovamo
a srcem je tamo.
Sve bi dao ‚vamo
da je bolje tamo
i ceka ovamo
kad je bolje tamo,
da napusti ‚vamo
da se skrasi tamo.
Hladno je ovamo.
Nije kao tamo,
jer sunce ovamo
ne grije ko tamo
izblijedi ovamo.
Stran im dodjes tamo,
Ko sto si i ‚vamo.
Blago onim ‚tamo
sto nisu ovamo,
no su samo tamo
jer mi smo ovamo
ni ‚vamo ni tamo.


- - - - - - - - - -

Ovo je jedna moja prijateljica iz Floride postavila bas danas,koja slucajnost.
 
Ovde samo ti vidis etnicko ciscenje i prvi pocinjes na tu temu, tako da se ogradjujem od tih stvari. Nadam se da su ratovi iza nas i te podele, navikao sam kuci na Bosance i Hrvate, tokom studiranja na Madjare i Slovake u vecem broju, stekao drugarstva s njima i ne bih o tome. I ja bih bio zadovoljan da odu oni kojima ovde ne valja, a NIKO nije napisao, ali svako vidi ono sto zeli.
Kritikom nista ne resavas, samo u se i u svoje kljuse pa ko dokle dogura.

Smesan si ti jer si se hvalio kako si od rodjenog tate uzeo zemlju, pa dobio podsticaj. Tu nije rec o kolicini, nego o principu i jasno mi je ko bi ovde prodao veru za veceru. Meni ne smeta i pripazi na recnik da ti ne bi otisao na malo duzi put i duze odsustvo tim vredjanjem.
Peet pa preseli se u Rumuniju oni su ti blizu i siguran sam da mozes dobiti ili vec imas njihove papire.
Ovo si ti napisao nisam ja! Tako da nisam ja poceo! Ali uvek kad vi pocinjete onda ne vidite!
Sto se tice podsticaja, pisao sam o tome vise puta!
Legalno kako god okrenes! Princip??? O principima sa onima koji te deru raznim taksama i silnim porezima sa svih mogucih strana i svuda gde im se pruza prilika???
 
Nisam ti rekao da treba da se iselis ili da treba manjine iseliti, nego ti kome ova drzava ne valja i sanjas o EU eto ti sanse na manje od sat vremena voznje.
 
Nisam ni ja rekao da mi ne valja drzava vec da je mnogo bolje i urednije na zapadu i da se vise zaradjuje nego ovde!
Medjutim problem je nastao tek kad se peet oglasio a do tad nikom nista!
 
Peet
Sto se tice poreza mislim da ne deru a da ce tek da pocnu da deru.Kako je u inostranstvu sa porezima i ostalim dazbinama mi smo zlato.Ali misim da i tome dolazi kraj .Placacemo porez i na prozorsko okno
Druga stvar sasvim je normalno da vise dajemo drzavi nego sto dobijemo.Kad bi bilo obrnuto od cega bi se finansiral drzava ?Problem je sto te pare uglavnom zavrse u pogresne ruke..
 
Ne, problem je u tome sto je standard uzasno nizak i suvise malo zaradjujemo da bi smo mogli lako pratiti sve te dazbine koje nam slede! Niske su nam plate i zarade i nikako ne mozemo biti slicni sa Evropskim cenama koje nam ovi nasi forsiraju! Ipak oni imaju 10 puta vece plate od nas pa zato i imaju vece poreze i dazbine!
 
Tacno se vidi da niko nista ne radi, ili vrlo malo, kad je ovo hladno vreme. Nadjite neku zanimaciju, a ne da visite po forumu ko kakve babe.
Ne kazu dzabe da dokon pop i jarice krsti :)
 
Sad u ovo vreme setite se svojih lepših polovina, snaša i raspalite ljubavnu strast. Malo slaninice, rakijice i belog luka i sve će drugačije izgledati. Ugasite tv jedan dan i vaša će draga mnogo lepše izgledati.
A ovih par stranica bi mogli da se izbrišu....
 
  • Like
Reagovanja: amg
Kada ste zadnji put videli da ovi ljudi protestvuju da im nije dobro, da su im male plate?
10a0a31a228fce671662292ce151be5e.jpg
 
Jest ga izvukao, svaka mu cast.

[video]https://www.facebook.com/Magazin.VAU.MAX.de/videos/1423820231015791/[/video]
 
Nazad
Vrh