Nikad ovako !

Deca treba da budu deca i to je sve, ako se sami interesuju to je super ali ja prvi nikad ne bih voleo da moja deca rade kao ja i srecom ne rade.

Mladji nije hteo da uci zanat u kafani, stariji naucio Al mladji povukao na tazbinu :haha:
 
A niste nosili rakiju u skolu :osmeh: Na more sa skolom u 3. srednje i kolektivna Odmaralista titlovi pioniri pijani posle pola flase rakije.

Bolje da ucite decu da zakolju nesto, a ne ko ovi moji pored praseta bi gladni ostali.
 
Ne se sikiraš. :osmeh: Pored vožnje traktora u 6 godini uči se o još dosta stvari a među meni najvažnijim je pečenje ražnjića na žici u furuni za čvarke.Babe tope mast i prave čvarke a mi deca se motamo oko njih da zauzmemo oraniju u kojoj je najbolji žar jer se na otvorenom plamenu ne peče(i o tome su nas učili između ostalog). :ppozdrav: Toliko od mene u ovoj turi.Razlikujemo se dosta od podneblja do podneblja a jedan mali deo sam podelio sa svima.Ostajte mi zdravo. :cao:
 
Tu se ne razlikujemo sa 13 godina prvo uzivo klanje uz caletova strogi ton "pa kako mislis da zivis kad umrem". Sa 17 zaklao prvo prase, matori bio strog po tom pitanju :osmeh: Da umes gladan pored zbog praseta i jagnjeta :osmeh:
 
Gde otidjosmo,izem ti klanje,stric mi od kad znam za sebe drzao teoriju i praksu o klanju,pred njim sam imao majstorski ispit i zaklao svinju od stotinak kila,pomogao mi je surenje a sam sam tranzirao jadnu svinju jedno tri sata,on se svo vreme hvatao za glavu i zapevao kako od mene leba nema.Od kad je umro marta 1993 ne prilazim svinjama za klanje.
 
Traktor je nesto sto najpre zaintrigira dete.
I ja sam poceo kao svi ostali sa 6-7 god, a ubrzo i ozbiljnije poslove sam raditi.
Nisam se video iz kabine 560, njega sam stojeci vozio, dok matori nije kupio store, na njemu sam mogao bar komande da dohvatam sa sedista.
Ja licno mislim da coveka sa 20god, nece zanimati traktor i mehanizacija ako vec ranije nije sedao...



Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
Glupost, čista predrasuda. Ja prvi put seo u traktor sa 25 godina.
 
Gde otidjosmo,izem ti klanje,stric mi od kad znam za sebe drzao teoriju i praksu o klanju,pred njim sam imao majstorski ispit i zaklao svinju od stotinak kila,pomogao mi je surenje a sam sam tranzirao jadnu svinju jedno tri sata,on se svo vreme hvatao za glavu i zapevao kako od mene leba nema.Od kad je umro marta 1993 ne prilazim svinjama za klanje.

Pa kad se vec uce deca zivotu to je veoma bitno :osmeh: Mnogo je bitnije to od voznje traktora.

Cak sta vise bitnije od svega je da decu naucis kako se svalerise :osmeh: To ce vise u zivotu da zatreba od svega :osmeh: Cale se zenio 3 puta ja dva, ovi moji ako ne bude 4 dzabe su krecili :osmeh:
 
Ali niste gledali film beli nindza...fazon je da moras prvo kokosku da uhvatis:osmeh: ,,jaka mi je i ona scena kad ace ventura napusta one monase i kao ucitelju saopstite im nezno oni odmah sampanjac i slavlje:haha:
 
Cale me sa 15 prvo ucio da pijem, sa 16 mi da prvu cigaru "moravu" sa 17 pokazao gde je municija za karabin koji visio iznad televizora :osmeh: Prvi pravi ulazak u kafanu je bio sa caletom uz reci "zutokljunac ce pivo" a cale samo udarao po "starom gradu" spricer prvo mesto pa ostalih 10 prazno :haha:

To su male stvari, al ostanu za ceo zivot :cvetic:
 
Sa 6 sam pelješio ove na vašaru iz vazdušne,u svoj prvi traktor seo u 20, džakove nosio u 16 a bili 10 kg lakši od mene,u vreme srednje škole sam se naubijao đivotinja pa sada više ne idem u lov jer mi ih je žao,počeo da pušim u 17 -toj a bio sam 7 razred(zajebavam)u 10 muzo koze i vodio ih da pasu sa ovcama sam se istrčao ko Spasić pored aut linije,prve adidas torzonke sam zaradio u 16 kad je dinar marka bila,prvo biciklo su mi drpili kad sam ga zajmio drugu pa je tek od onda počeo da vezuje svoje biciklo sa dva lanca za banderu ,samo ga još nije digao na visinu ,a to sam mu predložio,prva lična sa 18,ali sam se nanjakario ko konj.
 
Sa 6 sam pelješio ove na vašaru iz vazdušne,u svoj prvi traktor seo u 20, džakove nosio u 16 a bili 10 kg lakši od mene,u vreme srednje škole sam se naubijao đivotinja pa sada više ne idem u lov jer mi ih je žao,počeo da pušim u 17 -toj a bio sam 7 razred(zajebavam)u 10 muzo koze i vodio ih da pasu sa ovcama sam se istrčao ko Spasić pored aut linije,prve adidas torzonke sam zaradio u 16 kad je dinar marka bila,prvo biciklo su mi drpili kad sam ga zajmio drugu pa je tek od onda počeo da vezuje svoje biciklo sa dva lanca za banderu ,samo ga još nije digao na visinu ,a to sam mu predložio,prva lična sa 18,ali sam se nanjakario ko konj.
Ti si Savo 77 ili 78 godiste?Ovo je prvi tvoj post gde nema neke vatre po madjarima,kako si stekao takvo misljenje o njima?
 
Nemoj tako ,živimo među njima pa vidimo,nisu svi isti ,meni samo smeta njihivo ponašanje odn. stav nama dobro vas ko jebe,pa tako kad bih ja predlog dao ali da se šuje baš me zanima kakvu bi graju digli po vakoj i onakoj osnovi,da svakom građaninu Srbije država daje veće posticaje ili bilo kakve olakšice ,što se tiče seljaka ,svim onima koji nisu koristili prosperitate,a u cilju izjednačavanja stanja sa korisnicima prosperitateja,a oni koji su koristili bili to mađari ili srbi ili treći nebitno oni nek sad gledaju kao i mi koji sad tako samo gledamo i njih.Odma bih bio Srpski hitler i ovo i ono.
 
Mog sve interesuje osim plejstejšna i traktora:sta:
Pa koliko ima godina? Mozda je vec prerastao 5 godine,kad bi trebalo da ga zainteresuju traktori? Onda nema nade za njega da ce biti poljoprivrednik. Ako ima vise od 5 god. trebalo bi da balira najamanje 2-3 hektara dnevno i da sprema sleper drva mesecno. U medjuvremenu kad je lose vreme kao sada da radi generalne na masinama.
 
Kada sleme padne na teme,sve se nauci.
Tako je. Od 2004 tj sa nepunih 16 godina sam za noc naucio sve. Sta sam trebao sa 16 godina sedeti i cekati da napunim 18g? A imao sam prilike videti kamiondzije C i E koji posle 20g iskustva ne moze da natera slepu na vagu. Ne znam kako bi kamion sa prikolicom a traktor sa luftovima na svakom koraku da ne govorim. Ili osetis masinu ili neosetis. Inace od 4g sam kao i vecina ovde prikretao u sakupljanju deteline/sena jer je to odmenjivalo jednog radnika. Kroz godine sam naravno radio sve vise. Secam se setvospremaca 1.8m i 539 na njivi od 705m sa mozda 8-9 godina kada sam promasio njivu pa spremio tudje itd itd
 
Nazad
Vrh