Nikad ovako !

Strahovito trovanje kod Vršca! STRADALO VIŠE OD 70 ŽIVOTINJA!Juče i danas pronađeni su leševi 55 golubova, 6 gugutki, jedne zeba, 6 koza i jedne mačka. Prema rečima meštana stradao je i fazan, a deo leševa ptica i drugih životinja tokom noći odnele su druge životinje.
Opravdana je bojazan da će u narednim danima biti još uginuća.Uzrok trovanja je seme pšenice sa obližnje njive koje je, vrlo verovatno, protivzakonito tretirano karbofuranom. Na celoj površini njive jasno se uočavaju zrna pšenice koja su prebojena roze bojom.
Odmah nakon saznanja tim DZPPS izašao je na teren i obavestio policiju, fitosanitarnu, veterinarsku, šumarsko-lovnu i inspekciju za zaštitu životne sredine. Službenici policije i predstavnici Lovačkog udruženja iz Vršca izašli su na teren,a sutra će postupati ostale institucije.


Dp27C2lX0AI_wcA.jpg:small
Dp29L8fWoAAOixa.jpg:small
Dp27C2nWsAA3L56.jpg:small
Dp27C2FWsAARKts.jpg:small
 
Evo odavde je pocelo...ja nisam napisao ..srpskog dijalekta ni da je naba srpska rijec a sto se tice grupe...pogledaj ko je u startu poceo komentarisat...Madari.
Ovo za frustriranog kolegu olaliju kom ocito fali seksa

- - - - - - - - - -

Ja neznam u cemu je problem...kod nas su u jednom mjestu kazu..Lotre,u drugom Merdevine,u trecem Basamake za istu stvar i niko ne zamjeri.Prnjavor je poznat kao ..Evropa u malom zbog raznih nacionalnosti i mi nemamo problema zbog nacina govora.Toliko od mene u ovoj temi..:ppozdrav:

Moguce da sam frustriran ali samo kolicinom gluposti koje ste vi napisali.To sto ste vi izmislili neku rec za nesto nije nikakav dijalekt,pokusacu ponovo da objasnim jednim plasticnim primerom.Kod mene kad neko kaze -ABULA HANGA-90 % ljudi ce to razumeti ali vi kolega na forumu kome je ta poruka upucena necete.Koji sad Madjari?

- - - - - - - - - -

Za NABE i ja prvi put čujem.Dovoljno je da ko je to napisao pokuša da nam pojasni i rešen problem.Razumemo i mi dosta reči sa raznih područja ali ako postoje reči koje se koriste u samo jednom kraju ostali će da bleje.Verujem da 90% članova foruma nije razumela tu reč i ne radi se o određenoj grupi.Nema potrebe za varnicama.:ppozdrav:

Kako nema potrebe kad je kolega Analfabeta Smiljan napisao kako bi ja razumeo rec NABA da sam Srbin?
 
.......................................... koriste reči iz pravopisa srpskog jezika...........................

Ovo me podseti na nesto , mada nema sa vasom raspravom . . . . .

Danas listam novine i zapade mi za oko ovaj detalj . . .



Naime nekada su nas ucili da su kod nas oba pisma ravnopravna ali da se NIKAKO ne mesaju :sta:

ili ja verovatno nisam dobro pazio na casovima :haha:
 
Poslednja izmena:
Ajde bre koji vam je vrag, pa zar vas nije sramota da jedni drugima prebacujete kako ko priča.
Pa ja radim s ljudima od Bačkog Brega pa do Lalića i Deronja s jedne strane i Novog Orahova s druge, a svako selo ima drugačiji izgovor.I jel treba da se posvađamo zbog toga?Razumem se sa svima, ako ne ide rečima, fala bogu imamo ruke i noge pa se sporazumemo.Dođem kod ljudi i pitam gde je muž, a žena ne zna na srpski da mi kaže šta radi na njivi, ali se setila da su kupili novi spremač i da je otišao da ga proba i nađe knjižicu od spremača i pokaže mi sliku.I rešen problem.Pišem datume i onda dođem kod mađara gde su datumi naopako pa mi treba malo da se prešaltam.Pa zar nije ta raznolikost čime se mi kao ponosimo?Ili nam smeta?
 
deder ti jovice2010 turi lokaciju :ppozdrav:
mi Lalosi koji zivimo lepo sa komsijama Bosancima smo ga razumeli,dok neki i posle 70 godina zivota sa Bosancima,Kordunasima ili Banincima se prave da nerazumeju :ppozdrav:
počeli smo uciti da zivimo da Sirijcima i drugim Arapima a nemozemo sami sebe da razumemo,znaci naj..ali smo :haha:
 
Ajde bre koji vam je vrag, pa zar vas nije sramota da jedni drugima prebacujete kako ko priča.
Pa ja radim s ljudima od Bačkog Brega pa do Lalića i Deronja s jedne strane i Novog Orahova s druge, a svako selo ima drugačiji izgovor.I jel treba da se posvađamo zbog toga?Razumem se sa svima, ako ne ide rečima, fala bogu imamo ruke i noge pa se sporazumemo.Dođem kod ljudi i pitam gde je muž, a žena ne zna na srpski da mi kaže šta radi na njivi, ali se setila da su kupili novi spremač i da je otišao da ga proba i nađe knjižicu od spremača i pokaže mi sliku.I rešen problem.Pišem datume i onda dođem kod mađara gde su datumi naopako pa mi treba malo da se prešaltam.Pa zar nije ta raznolikost čime se mi kao ponosimo?Ili nam smeta?
Ali i ovo prijatelju nije normalno da posle toliko godina zivljenja u Srbiji ne zna srpski .
 
3 stranice svadje zbog NABE. Ja sam znao za taj izraz, ali ko nije razumeo samo jedan post za pojasnjenjem je bio dovoljan. Ovako isterujete pravdu i samo pravite podele. Podele su ubile ceo Balkan, a mi se i dalje svadjamo. Nista niste naucili iz istorije.
 
Tako i kod nas toliko tih riječi koje nemaju veze s pameti.
A onda se gledaju kad ja tučem po đe e pa neka im u inat.
 
3 stranice svadje zbog NABE. Ja sam znao za taj izraz, ali ko nije razumeo samo jedan post za pojasnjenjem je bio dovoljan. Ovako isterujete pravdu i samo pravite podele. Podele su ubile ceo Balkan, a mi se i dalje svadjamo. Nista niste naucili iz istorije.

Nisu podele ubile Balkan već neznanje i neprihvatanje znanja... sirotinja koja ne želi da čuje i primenjuje ono što je bolje i praktičnije... slepo sujeverje i staroverstvo... pljuvanje po sirotinji od strane te iste sirotinje i pljuvanje po gospostvu kao i pljuvanje gospodstva po istoj toj sirotinji od koje je postala... i naravno to što seljaci pale njive i besomučno izrabljivanje te iste zemlje od koje žive i za koju žive a preziru je svako jutro kad ustanu, naravno pre nego cepnu jednu ljutu a posle što opsuju Boga i Bogorodicu...
I naravno suština je u krilatica koja je sastavni deo života i delanja - da komšiji crkne krava...

P.S. Postoji teorija da je Rusija inicirala pad berlinskog zida kako bi se pomešale karte u Evropi kao i raspad Sovjetskog saveza jer se otarasila balasta istočnih zemalja i ekspanzije islama, kao i da je aktivno učestvovala u razbijanju SFRJ zajedno sa zapadom jer se osvetila za '48 kao i podršku vlasti SRJ pučistima u parlamentu Rusije.... zato su i nastale ova najnovije podele... na koje smo se primili kao mladi čovekoliki primati...

drugarski pozdrav
 
Poslednja izmena:
Da, verujem da je rusija u svemu tome ucestvovala, kao i juce u makedoniji gde su protivno referendumu donesene ustavne promene...
ocekujem da ce eu i usa reagovati na taj ne demokratski postupak
 
Nazad
Vrh