Nikad ovako !

Ja sam govorio niz puta ovde na forumu da se protiv sistema ne ide.Koliko je to opasno po pojedinca,toliko je opasno po male drzave i narode.Kako je Slovenija prosla krah komunizma i sacuvala mentalno zdravlje nacije i ekonomiju.Oni su skinuli petokraku sa cela kad je bilo vreme za to.Nisu prkosili i nisu se junacili,a pri tome da ne znaju odakle su suplji poput Srba.

Sto se Jevreja tice,Nemci su ih istrebili iz podrucja na kojima su ostvarili koliko-toliko duzu kontrolu.Danas su tu Jevreji statisticka greska.Ali,Jevreji su i ranije proganjani u Evropi.Posebno tamo gde je katolicka crkva imala uticaja.U krajnjem,Nemci su ucinili ono o cemu je Evropa vec dugo mastala ali nije smela to javno reci.
 
A sta kazu analize obolenja od raznoraznih tumora od 1990 ih pa na ovamo,i koji smo u svijetu po ucestalosti oboljenja od istih?I koliko je doktora nauka to potvrdilo?
A ne bitno je da su novinari napisali da to nije tako.Mozda u drenovu nisu pale te bombe,sta mislis o tome,nije bas da imaju samo jedan tip i punjenje..Ako nemas sta pametnije da pises,nemoj ni da pises ovakve gluposti i nebuloze,inace si korektan lik al ovo sto lupas prelazi sve granice.
 
ZA VUKSA Vule druze moj opet prvi razred znam da ti ne prija SUROVA ISTINA ALI RUS TE JE OSLOBODIO U 2 SVETSKOM RATU I NAS I EVROPU. Zasto ovaj podatak TOLIKO BOLI znaci idemo jos jednom ali svi zajedno kao u obdanistu NAS JE RUS OSLOBODIO U DRUGOM SVETSKOM RATU i eto izgovorismo a uopste NIJE BILO TESKO .Ajeli sramota pa naravno da nije ZASTO BI NAS BILA SRAMOTA STO NAS JE RUS OSLOBODIO,a jesmo li bili Ruska kolonija NE MI NISMO BILI RUSKA KOLONIJA REKLI SMO NE STALJINU 1947.Ne traze ljudi da im kazemo HVALA ali iz pristojnosti da ih nestavljamo u isti kos sa agresorima.Jeli Vule koju si istoriju ucio samo da ti nadjem profesora istorije izkritikovacu ga zesce
 
E moj Jefto naivan si kao Francuska sobarica.Javno mnenje se kreira.Sve je to smisljeno u nekoj zapadnoj kuhinji jos odavno isto kao sto je bilo smisljeno i 1941 god.a ovi od 1989 pa na ovamo politicari su samo izvrsioci te ideje.Srpski narod nikad nije bio ni lud,ni blesav pa da ne zna sta je najbolje za njega.Evo ti primer Rusa,cim im je malo krenulo i standard poceo da se popravlja uveli im sankcije.Pa ce reci kako je za to kriv Putin i ako izaberu " demokratsku vladu"skinuce im sankcije.U prevodu:eek:siromasicemo vas,pa ce mo vam zakuvati građanski rat,pa ce mo vas kupiti za tepsiju ribe i ekonomski porobiti.
Scenario vec viđen.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka

Pa u srpsku politicku pamet bas i nemam poverenja,kao ni u rusku.Rusija mi je draga,ali mislim da posle Staljina nisu imali ni jednog vladara velikog intelektualnog i politickog kapaciteta da bi se mogao suprostaviti Zapadu.Izuzetak je Jurij Andropov,koji je krenuo u nuzni unutrasnji obracun i ubrzo umro.E sad je li smrt bila prirodna ili su mu "pomogli" ne znam.

A Putin je jedan dupeglavac,prvi put je se usprotivio Zapadu 2008 u Gruziji,a zatim u Siriji,Ukrajini,pa je dobio takve cuske da se sve pusi.Evo trckara oko Merkelove i Trampa ne bi li ga ponovo primili u drustvo,ali za Zapad je on jedan divljak i sve im je odvratniji dok salje poruke mira i normalizacije odnosa.Usput,vec smo u Rusiji imali prve velike demonstracije protiv vlasti i Zapad treba samo da saceka desetak godina,pa ce se rezim sam od sebe srusiti.
 
Е овај тачно није цео у пм:haha:У Грузији годинама 2 региона буквално нису више у саставу Грузије него Русије,у Сирији буквално спасио Асада и вратио га да успе да поврати 70 посто државе,у Украјини направио државу у држави и присвојио Крим без метка.И он добио ћушке,хахахахха и још трчкара..Болест не бира.
 
Jedna primjedba uredništvu : ova tema nikad ovako je jedna od zanimljivijih tema , a često i poučne , ali zar ju nebi trebalo premjestiti u neku drugu grupu , npr kafić ili nešto drugo ? Nema baš nikakve veze sa traktorima , i teško ju je naći ko pretražuje po stablu.
 
Е овај тачно није цео у пм:haha:У Грузији годинама 2 региона буквално нису више у саставу Грузије него Русије,у Сирији буквално спасио Асада и вратио га да успе да поврати 70 посто државе,у Украјини направио државу у држави и присвојио Крим без метка.И он добио ћушке,хахахахха и још трчкара..Болест не бира.


Sta da ti kazem,lider ti je teski svirac q..... od njega vajde nema...

https://www.google.rs/search?q=puti...55j1j8&client=ubuntu&sourceid=chrome&ie=UTF-8


http://www.vostok.rs/index.php?option=btg_novosti&idnovost=111172


itd...itd...itd..

Inace proslavio se u obracunu sa korumpiranom ruskom elitom koja KRADE resurse zemlje i odnosi ih na Zapad.Brat Dmitri fura najnovije i najskuplje Apple i Ajfone,brat Volodja skuplja najskuplje Zapadne satove,dok narod grca u bedi u unutrasnjosti zemlje.Inace Rusija odumire,jer je sve manje Rusa,a sve vise Kineza i muslimana na njenoj teritoriji.Kapitalne kontrole nema,a na celu Centralne banke Elvira drugarica Boze Djelica....
 
A sta treba da im ponovo dovedu pijanog Jeljcina.
Ne brinem se ja za njih Rusija je to.


Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka

Njima a i nama treba covek jakih kapaciteta za razumevanje politike,neko poput Staljina ili Ivana Groznog.Pa nisam bas siguran da je Rusija tako neunistiva.Nekad su tako mislili i za Vizantiju,pa Carigrad postade Istanbul...
 
ZA JEVTU Video sam na forumu dasi izuzetno skolovan covek i mnogo dobrih postova si objavio ali cini mi se da ne poznajes dovoljno RUSKI MENTALITET ne radi se ovde sta ko voli ili zeli od nas svaki normalan covek prihvata realnost ali PUTIN JE VASKRSAO RUSIJU koja je bila u takvom ambisu i postavio ih tamo gde pripadaju a gde dugo nisu bili a vratio ih je i vojno i ekonomski i teritorijalno da ne pricam sta je tamo bilo 90 godina zona sumraka a gde su danas. To je specifican mentalitet koji se uvek sukobio sa zapadom i Amerikom a uvek imao dobre odnose sa Azijatima Kinom,Indijom,Korejom i Arapskim zemljama drugo RUSIJA JE MNOGO JAKA EKONOMSKI I VOJNO I NJIMA ZAPAD APSOLUTNO NIJE POTREBAN NITI VIDIM DA SU U NECEMU USAGLASILI STAVOVE SA ZAPADOM jesi li ti to siguran da on trckara ili ti se ucinilo
 
То се зове дипломатија озбиљног државника,а те небулозе,кинези,муслимани,скупи телефони оцртава тебе,колика си дилеја,и иди врати се у тему малине тамо крви се,друго од тебе се тешко шта може прочитати нормално.Не знам само из које си се рупе извукао,ал интернет ти треба забранити под моментално.
 
ZA JEVTU Video sam na forumu dasi izuzetno skolovan covek i mnogo dobrih postova si objavio ali cini mi se da ne poznajes dovoljno RUSKI MENTALITET ne radi se ovde sta ko voli ili zeli od nas svaki normalan covek prihvata realnost ali PUTIN JE VASKRSAO RUSIJU koja je bila u takvom ambisu i postavio ih tamo gde pripadaju a gde dugo nisu bili a vratio ih je i vojno i ekonomski i teritorijalno da ne pricam sta je tamo bilo 90 godina zona sumraka a gde su danas. To je specifican mentalitet koji se uvek sukobio sa zapadom i Amerikom a uvek imao dobre odnose sa Azijatima Kinom,Indijom,Korejom i Arapskim zemljama drugo RUSIJA JE MNOGO JAKA EKONOMSKI I VOJNO I NJIMA ZAPAD APSOLUTNO NIJE POTREBAN NITI VIDIM DA SU U NECEMU USAGLASILI STAVOVE SA ZAPADOM jesi li ti to siguran da on trckara ili ti se ucinilo

Boze daj da gresim,ali cini mi se da Rusija propada,a Putin kao da je Sekspirov lik.Sve je u nekoj hamletovskoj dilemi.Tamo krene u Siriji zestoko,pa mu Turci obore avion,a on mesto da zavrsi sa Turskom jednom za sva vremena,on se prvo ljuti pa se miri sa onim sumanutim neoosmanlijom...
U Ukrajini prvo krene sa tenkovima pa stane na granici Krima,a tamo u Odesi i citavoj istocnoj Ukrajini milooni ljudi jedva cekaju ruske tenkove i izlaze na ulice da podrze Ruse i kazu da su i oni Rusi,a Putin mesto da udje u Kijev ih ostavi na milost i nemilost bandristima (kao u Odesi kada su Ruse zive spalili)....
 
То се зове дипломатија озбиљног државника,а те небулозе,кинези,муслимани,скупи телефони оцртава тебе,колика си дилеја,и иди врати се у тему малине тамо крви се,друго од тебе се тешко шта може прочитати нормално.Не знам само из које си се рупе извукао,ал интернет ти треба забранити под моментално.

Jasta,diplomata je to veliki....a Rusa sve manje,a lopovi kradu i kupuju klubove po Londonu,veliki je to diplomata,kod JV Staljina se za mnogo,mnogo manje islo u izgradnju Sibira....I oni za vreme cara su bili velike diplomate,pa ruski,svoj maternji jezik nisu govorili na dvorovima,nego francuski,ucili da igraju tenis,a na Zapadu im se gadili i podsmevali im se...Nema nista odvratnije nego kad se tikva pokondiri...
 
Amerika je probala da isfinansira zariste u Ukrajini ali Rusija je to vesto ugusila i profitirala sa Krimom i verujem da je njihov uticaj u Ukrajini postao jos jaci i mnogo je Ukrajincima potrebnija Rusija nego Rusiji Ukrajina.Drugo Ukrajincima je u svemu mnogo bliza Rusija nego Amerika a sto se tice Turske Rusi su celu situaciju okrenuli u svoju korist i sada je odnos izmedju Amerike i Turske pod znakom pitanja jos od vojnog puca a ogromna je trgovinska saradnja izmedju Rusije i Turske a Ameri su prvo doveli Turke u nezavidnu situaciju u odnosu sa Sirijom pa ostalim Arapima pa probali da sukobe Turke sa Rusima i na kraju finansiranje vojnog puca.Putin je bivsi obavestajac i mislim da mnogo dobro zna sta radi a u Siriji je bilo gotovo da se prikljuci Americko crevo kao u Iraku ali se izjalovilo Amerima Vreme ce pokazati koliko igra kvalitetno ali za sada bez greske
 
Amerika je probala da isfinansira zariste u Ukrajini ali Rusija je to vesto ugusila i profitirala sa Krimom i verujem da je njihov uticaj u Ukrajini postao jos jaci i mnogo je Ukrajincima potrebnija Rusija nego Rusiji Ukrajina.Drugo Ukrajincima je u svemu mnogo bliza Rusija nego Amerika a sto se tice Turske Rusi su celu situaciju okrenuli u svoju korist i sada je odnos izmedju Amerike i Turske pod znakom pitanja jos od vojnog puca a ogromna je trgovinska saradnja izmedju Rusije i Turske a Ameri su prvo doveli Turke u nezavidnu situaciju u odnosu sa Sirijom pa ostalim Arapima pa probali da sukobe Turke sa Rusima i na kraju finansiranje vojnog puca.Putin je bivsi obavestajac i mislim da mnogo dobro zna sta radi a u Siriji je bilo gotovo da se prikljuci Americko crevo kao u Iraku ali se izjalovilo Amerima Vreme ce pokazati koliko igra kvalitetno ali za sada bez greske


Da,ipak ce vreme sve pokazati.Svakako bih voleo da su moje sumnje bez razloga.
 
Na sledecem video zapisu se prikazuje divljanje Americkih marinaca u Iraku u kome svaka dan Amerika profitira 400 miliona dolara a rashod im je 50 miliona znaci svaka 3 dana USA PROFITIRA 1 MILIJARDU I 50 MILONA DOLARA a crevo je prikljuceno i u drugim naftaskim drzavama a onda se objasnjava javnosti da su oni tu doneli demokratiju, srecu i blagostanje i to cak i poveruju uglavnom naivniji gradjani .Usvetu je Amerika do sada izazvala oko 150 ratova i ko zna koliko zarista.U Iraku je prikljuceno crevo 2002 godine a sada je 2018 i ko zna koliko ce jos biti prikljuceno.Koliko su ostetili samo ovu zemlju novcano a koliko u zrtvama a koliko sto ih drze u ropstvu a slicno je i kod nas STETA NEMERLJIVA NI MATERIJALNO NI EKOLOSKI a Djindjicevi povukli tuzbu protiv 16 zemalja koje su nas bombardovale za ratnu ostetu a onda agresoru izrucili sva vojna lica da im agresor sudi a sada cemo da budemo krivi i sto cemo da se raspadamo narednih 1000 godina od zracenja PS ZA PEETa i VUKSA OVAJ CAS ISTORIJE JOS NISTE IMALI ukljucite se da se malo druzimo tj DA MALO RAZMENIMO MISLJENJA ALI DEMOKRATSKI
 
Jevto Rusija je veliko carstvo i ima ogromnu vojnu moć. Mi nikada nećemo razumeti poteze velikih sila jer je to što oni igraju kao riziko. Potezi se povlače i čekaju se odgovori ne na mesec dva nego na dsetak godina i više. Sve te zemljice koje je kao Rusija spasila su u stvari tu za potkusuravanje sa ostalim carstvima.
Rusi imaju takvo naoružanje da će pre da raznesu planetu nego da dopuste da ih porobe druga carstva.

Mornar nas je Rusija okupirala kao i Nemci što su. I oni su rekli ne nama a ne obrnuto. Oni su nas odbacili jer su napravili takav dogovor sa drugim carstvima.
Jedva su otišli iz Srbije posle opljačkanih podruma i silovanih žena. Problem je što je Srbija drugi svetski rat izgubila a tome je najviše doprineo Kralj i tadašnjia elita koja se bogatila na račun naroda. Narod je radio za kilo brašna zato su i izabrali komuniste na glasanju. I bili su u pravu.

Srpski narod nikad nije bolje živeo nego u tom pokušaju komunizma. Dobili su zemlju i posao, kupili mehanizaciju napravili kuće i domaćinstva. Bili su slobodan narod koji je mogao da ode i u grad da radi a mogao je i da obrađuje zemlju. Zato se Srbi sa setom sećaju Tita koji im je to i omogućio, naravno preko stranih kredita. Platili smo cenu jer nismo gajili nacionalni identitet i veru. I izgubili smo teritorije jer ih nismo čuvali u sastavu Srbije već smo stvorili nepostojeće nacije Makedonce, Crnogorce, Muslimane koji su u stvari Srbi, Slovence.... takve greške proističu od otuđenosti elite, tadašnjih tajkuna, kralja koji su živeli neki drugi život i naroda koji je bio jadan i bedan.

Evo malo novosti iz susjedstva...

https://pbs.twimg.com/media/DnGUtszW0AsHhxN.jpg
 
Nazad
Vrh