Nikad ovako !

Онда знам овог другог што је пилот на интерконтиненталним летовима.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
doveo je urosa da snimi reportazu a ni sam nije tehnicki ipravan,ali naravno kriva je drzava jer on nema vremena za polaganje koje je mogao obaviti jos sa 16 god :ppozdrav:
 
Можда не може да положи,пробао више пута и не иде само срамота рећи па као наводи неке изговоре оправдања и томе сл...
 
Jeste mogao je, ali zar nije debilno, licemerno i krajnje neposteno da kad polozis za auto automatski dobijes i za traktor. Momak zivi od ovoga, ne luksuzira se sa brzim i besnim kolima, vec vozi jeb.ni traktor. Po mom misljenju ovo je cisto izivljavanje nad marodom i vredjanje zdravog razuma.
Druga strana medalje je da li je njegov traktor tehnicki ispraban, ili ne.
Dakle polozio je za B, zna sve saobracajne propise, sta jos treba da zna?
 
Jeste mogao je, ali zar nije debilno, licemerno i krajnje neposteno da kad polozis za auto automatski dobijes i za traktor. Momak zivi od ovoga, ne luksuzira se sa brzim i besnim kolima, vec vozi jeb.ni traktor. Po mom misljenju ovo je cisto izivljavanje nad marodom i vredjanje zdravog razuma.
Druga strana medalje je da li je njegov traktor tehnicki ispraban, ili ne.
Dakle polozio je za B, zna sve saobracajne propise, sta jos treba da zna?
sad je kasno za raspravu,to je trebalo menjati dok je zakon bio u pripremi
sad moras da imas kategoriju i tu je kraj price
 
Ево пример имам положено Ц и Е негде од 2002-3год. 2010год. сам морао да полажем за Ф јер те категорије нису довољне у Србији да би се могао возити трактор,и 2010 сам положио за А и Ф
 
90 tih godina istekne mi registracija na zastavi 128 a nisam imao vremena da je registrujem i nastavim ja tako da vozim neregistrovano po celoj Srbiji ali ajde sto sam ja vozio nego dosta mojih drugara je vozilo tu lomaru i u Pancevu 9 meseci posle isteka registracije policija skine tablice i ja nastavim da vozim bez tablica.Stigne mi poziv od sudije za prekrsaje i ja se odazovem uredno i pita me sudinica gde radite a ja rece drugariice sudijo firma je pod stecajem nismo primili platu 6 meseci i ona zena odmeri neku simbolicnu cifru kao sad 2 gurmanske pljeskavice i koka kola i svi nasmejani ja se zahvalih srdacno i pozele im prijatan dan i sve najlepse a danas u drzavi gde se radi za 200 ili 300 eura ni manje ni vise nego 200 000 dinara ili da salju izvrsitelje i sta da popisuju stvari iz kuce pa nije covek kriminalac 200 000 dinara pa to je kao kada bi u Americi gde covek ima platu 2500 dolara bila kazna 20 000 dolara nepojmljivo ALI DRANJE JE SA TUPIM NOZEM A KRPA JE STAVLJENA NARODU USTA DA NE MOZE DA ISPUSTA KRIKE izglasavaju ovi nistaci sve jer u skupstini ima samo jedna partija i svi dizu ruku uz gromoglasni aplauz i neizbezni kez SVI SU SE UDRUZILI U JEDNU PARTIJU i to nije dobro kada vlada jednopartijski sistem.Kancer se rasirio i u poodmakloj je fazi PA TO JE KAZNA 1800 EURA PA TO NIJE PLATIO SUMAHER KADA JE VOZIO 180 U OKOLINI GRACA KADA SU MU ODUZELI DOZVOLU,pa moj drug je vozio u Hrvatkoj 200 i priveli su ga odma u Vinkovcima kazna je bila 200 eura i to medjunarodna trasa i strani drzavljanin.Ovi su totalno van kontrole meni je samo zao zasto Davidovic ne pita sve ove ostecene stranke za koga su glasali jer me bas zanima masa ojadjenih i opljackanih dali opravdavaju legalno reketiranje i satiranje ili ga jos uvek vole i veruju mu da je ispravno i da tako treba
 
Debilozno je sto moras da polazes F, ali kako sam shvatio iz reportaze nemaju gde da polazu. Druga debiloza je visina kazne. Kao sto mornar kaze potpuno neprilagodjeno nasem standardu. Oni sa te dve kazne su momku uzeli godisnju platu moje zene u Fioranu ili nekih 12x180 sati~2000 sati rada.
Ako vam je dobro onda nista nisam rekao:ppozdrav:
 
Debilozno je sto moras da polazes F, ali kako sam shvatio iz reportaze nemaju gde da polazu. Druga debiloza je visina kazne. Kao sto mornar kaze potpuno neprilagodjeno nasem standardu. Oni sa te dve kazne su momku uzeli godisnju platu moje zene u Fioranu ili nekih 12x180 sati~2000 sati rada.
Ako vam je dobro onda nista nisam rekao:ppozdrav:
da si polagao za F,znao bi da nesmes da kaciš 5 prikolica a motorista je samo čudom preziveo :ppozdrav:
hajde,sad navedi argument da je to nepotrebno a da kazna nije adekvatna prekrsaju :osmeh:
 
Debilozno je sto moras da polazes F, ali kako sam shvatio iz reportaze nemaju gde da polazu. Druga debiloza je visina kazne. Kao sto mornar kaze potpuno neprilagodjeno nasem standardu. Oni sa te dve kazne su momku uzeli godisnju platu moje zene u Fioranu ili nekih 12x180 sati~2000 sati rada.
Ako vam je dobro onda nista nisam rekao:ppozdrav:

Pa poenta kazni je da te lupi po dzepu pa da dva puta razmislis dal ces opet da pravis prekrsaj.Nema to nikakve veze sa standardom i strasno bi bilo da ima.

A decko sa snimka sam kaze da nema kategoriju i da mu je neregistrovana prikolica dakle po vazecem zakonu je kriv 1/1.

E sad sto bi mnogi voleli da je zakon drugaciji pa da se registruje samo traktor koji gazi asfalt :osmeh:
 
da si polagao za F,znao bi da nesmes da kaciš 5 prikolica a motorista je samo čudom preziveo :ppozdrav:
hajde,sad navedi argument da je to nepotrebno a da kazna nije adekvatna prekrsaju :osmeh:

Gorane,ipak su kazne previsoke u odnosu na prosečnu platu.Pa u Beču je kazna za pojas 30evra,bar sam tako čuo_Ovo kod nas je samo treniranje strogoće,ali kad se niko ne buni onda i mogu da nas jašu kako hoće.Ajde mi samo kaži zašto je morala promena da se mopedi do 50 kubika registruju svake godine i zar polaganje vozačkog ispita mora biti toliko skupo.Po meni u naseljenim mestima i tamo gde je 50km/h ograničenje uopšte ne bi trebalo vezivati pojas naročito sada kada su auta sa air bag-ovima.U krajnjem slučaju pojas treba da bude stvar ličnog izbora,šta nekog briga zašto ja ne stavljam pojas i koga ja to ugrožavam ako nisam stavio pojas.Ugrožavam možda svoj život ali ne treba oni o tome da brinu.I ovu agenciju za bezbednost saobraćaja treba raspustiti.Ovi sa električnim skuterima i biciklima voze i bez dozvole i bez kacige,a jadne ljude sa mopedima toliko zajebavaju.Imam dozvolu za A i vozim skuter od 250 ccm ali nikako ne odobravam ovo što ova agencija radi i sve te kojekakve stranačke agencije treba ukinuti.I da,imam i ja jednu prikolicu jednoosovinku koju nisam mogao registrovati a imam i račun i to da je kupljena na licitaciji u bivšem Matrozu ali na prikolici nema onog u profila na kojem je ručna kočnica i pločica sa brojem,nego je zamenjen profil jer je prikolica bila prevrtana.Ako su već hteli da se sve registruje onda su trebali pustiti kao nekad sa dva svedoka a ne ovako.
 
Pa poent i treba da bude to da dvaput razmislis dal ces ponoviti prekrsaj,ali tako visoke kazne nekima ugrozavaju egzistenciju
 
Što se tiče auto-škola i traktora imao sam priliku da vidim kako to sve funkcioniše u Češkoj pre 2-3 godine.

Prvo, traktori su besprekorno ispravni (uglavnom su to najčešće 6211-7211).
Drugo, nakon prvih par časova kači se i prikolica dvoosovinka od 5t (što je i logično, pošto će traktor u saobraćaju a pogotovu transportu na putevima biti vrlo retko prazan).
Treće, ljudi koji drže časove nisu seli u traktor prvi put u 50-oj godini života, već sa istim imaju neko iskustvo iza sebe.

Kandidata na početku obuke upoznaju i sa nekim praktičnim stvarima oko održavanja.Pokazuju mu kako treba da izgleda svakodnevni pregled, kako periodični nakon određenog broja sati, kako se gde šta menja, čisti, kako se kači prikolica, priključuje instalacija za vazdušno kočenje itd....Vrlo je verovatno da dobar deo ovih radnji sam kandidat već i zna al nije zgoreg ljudima još jednom podvući zašto treba uvek da pogledaju, provere, zašto ulje i filtere treba menjati na vreme (drugim rečima usaditi od mlađih dana tehničku kulturu).

Ne insistiraju da se vozi samo po gradu, traže da kandidat dobro savlada i parkiranje prikolice....

Sve u svemu stekao sam utisak da kod njih polaganje nije napravljeno tako da bi "država samo uzela pare" već i da to ima nekog smisla.
Kod nas je to zaista napravljeno (kao i mnogo drugih stvari) SAMO i ISKLJUČIVO da bi se punio budžet!
 
Pre mozda dve godine sedim u nekom drustvu i komentarisemo GLOBU I NAJGORI VID PLJACKE sa opaskom da to ne bi bilo prilagodjeno Svedskom i Norveskom standardu a ne ovoj nasoj camotinji od standarda i golog prezivljavanja i covek iz drustva nicim izazvan skoci i povika GRESITE TO TAKO MORA VI TO NE SHVATATE NEGO KAKO DRUKCIJE DA SE NAROD NAUCI PAMETI A JA BI JOS VISE POVECAO KAZNE I OVO JE MALO,mi se zapanjeno pogledasmo malo smo mu odbili na alkohol a malo na glupost i prodje od tada skoro dve godine i vozim ja doticnog gospodina a mog drugara i on mi prica a radi u BRZOJ POSTI kaze covece kad se nisam preturio odem da dignem platu KAD ONO FALI VISE OD POLA PLATE MI SKINULI SA RACUNA NEMAM STA DA PODIGNEM SA CIM DA ZIVIM BOG TE JEBO a ja ga upitah MATORI KAKAV JE OSECAJ KADA TI UZME SVE A RADIO SI KAO MAGARAC CEO MESEC a on rece STA BULAZNIS KAKAV BI TEBI BIO OSECAJ DA TE NEKO OPELJESI DO GOLE KOZE a dobro znaci NIJE DOBRO a kada si laprdao za punim stolom da treba kaznjavati i drati i da bi jos vise kaznjavao da je malo ALI SAD KADA SU TEBE NAGUZILI DA NE MOZES DA HODAS SADA BOLI NIJE PRIJATNO tako da nema opravdanja svako pre ili kasnije dodje kod dzelata na naplatu ALI DOK PUCA PO TUDJIM LEDJIMA LAKSE SE PODNOSI a djavo nikada ne spava NE TREBA PREVISE LAPRDATI I PRAVITI SE PAMETAN cuj 200 000 kazna I TO TREBA DA KOMENTARISEM I OPRAVDAVAM van svakog zdravog razuma I STA AKO NE PLATI ZATVOR ILI IZVRSITELJI KAKAV JE OVO HOROR OD DRZAVE
 
Nazad
Vrh