Bolesti koza

  • Začetnik teme brundalo
  • Datum pokretanja
Ma kakvi to batice,dobra je ono koza a to je logicno kad okusi mlade zelene trave da nece sena.Pa bil' ti mlade p....ine
ili neku babu? :haha: :haha: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1300914673[/time]
_________________________________________________
Odosmo malo u :off_topic: izvinjavam se.
 
Juce tj sinoc sam poslednju dozu injektora ubrizgao kozi i veterinar danas dodje i kaze sve je ok , dao joj neke hormone i kaze samo pici , muzi na vreme i to je to ali.....
Posle dva sata ne izmuzoh iz koze ni 100 grama a izgleda mi vime da ima jos mleka , vet. kaze da je to ok i da joj nije formirano vime vec su neke zile, **greška li ga...... Po meni to nije izleceno, jeste mekse vime itd ali nije izleceno, dodje mi da zatrem sve i krenem iz pocetka. E stvarno svaka Vama cast meni vise muka od svega , provodim 24 sata sa njima i nije mi jasno sta da radim vise. U isto vreme imam drugu kozu koja je dva dana posle jarenja legla i ne ustaje vise (ima 5-6 dana) i veterinar kaze da nije neka bolest vec da je stara i da joj kicma nesto nije u redu. Tekir se sigurno seca to je ona koza o kojoj sam pisao da ne moze da zasusi i da joj je vime puno . Iako me covek od kojeg sam je kupio kaze da joj je tek trece jarenje. Ma nemam vise reci , stvarno ne znam sta da radim , maler sa svake strane. Ako je sve ovo normalno ja ne znam kako zive ljudi sa 50-100 koza.
 
Sto se tice vimena,moras imati strpljenja a sto se tice ove druge koze,moje skromno misljenje je da veterinar nije u pravu.Nije ona druze skakala sa terase pa da osteti kicmu.Koza je pre jarenja bila normalna,imala je malo teze jarenje
treba pronaci razlog zasto ne ustaje.Mozda je ostecen neki unutrasnji organ pa joj izaziva veliki bol na pokret,onda jednostavno ne sme da ustane.Pokusaj da je podvezes sa dva satorska krila(jedno ispod plecki,a drugo do butova)
pa da je dignes.Najbolje nekom dizalicicom(tirfor ili nesto slicno).Tako ce krv da joj se slije u noge,pri tom joj noge treba trljati,masirati rakijom.Ona ce da se buni cak mozda i da dreci ali ne obracaj paznju(sto joj vise smeta toce pre
da smogne hrabrosti da stane na noge).Ovo ti pricam jer sam imao kod starca slicnu situaciju sa kravom.To smo primenili, visila je ceo dan na gredi i tek uvece stala na noge.Pre toga je lezala 6 dana bez pomeranja.Probaj,ne mozes nista da izgubis,zadnja solucija je klanje.Budi uporan,zna da se isplati. ::spreman na sve::
 
Nema sanse da se povredila jer bukvalno nema kako da se povredi. Do duse dan pre jarenja je pocela da hramlje na zadnju desnu nogu al nista strasno , pretpostavio sam da se jarici u njoj nekako namestili pa joj smetaju, pregledao sam noge da se slucajno na nesto nije ubola ali ne, sve normalno deluje. Posle jarenja je ona ustala i bukvalno bila na nogama dva dana, kao sve ok i onda samo leze i od tad se ne pomera. U principu ona nije pokunjena ili da daje neke znake bolesti , jede normalno sem sto je muzem pa to mleko dajem jaricima na cuclu jer ne mogu da sisaju. E bratac danas cu da probam da je podignem pa sta joj bog da. Hvala puno.
 
Nema na cemu druze,nadam se da ce to biti sve u redu i da ce ustati.Slobodno je ostavi da visi sat~dva ako ne bude smela da stane na noge.Posle je polako spustis samo da dodiruje nogama zemlju(da moze da se osloni a da ne moze
da legne.Javi do veceras sta si radio :bravo:
 
moje jedu kozu ujela je guja koza za sada dobro ponasa neznam sta bi trebo da uradim ja sam guju ubio toje u stvari poskok
141jhpc.jpg
 
Trebalo bi drugar da obavezno konsultujes veterinara.Mozda ona i preboli sama ali ipak treba nesto prerduzeti.Inace poskok je najotrovnija zmija kod nas.
 
dolazio je veterinar dobila je neke inekcije i dobro je zasad kaze veterinar da nije valjda uspjeo poskok ubrizgat sav otrov posto sam ja na brzinu reagovo
 
drugg koza je sva sreca dobro mlijeko tri dana moram must i bacat sto radi otrova sto radi inekcija al sve u svemu dobro pocela je jest i nije vise ono ko tuzna
 
@Elmir. Imao si srece drugar,mleko nije bitno,i da bacas 15 dana samo kad je koza ostala ziva.Bice da u tvom kraju veterinari dobro rade svoj posao.
 
pa drug veterinari su dobri i ljudi su bas korektni daju svoju pomoc i savjete i ponekad navrate sami da vide kako je stanje
 
@ Elmir. Veliki pozdrav batice.Potrazi u poljoprivrednim apotekama preparat "INTOX".Nije otrovan za toplokrvne zivotinje a parazite efikasno uklanja. Ima li kod tebe druze muva u stali? Ja ne znam sta da radim,toliko ih ima da ne mogu da pomuzem koze od njih.Dali znas ti neko efikasno sredstvo protiv te gamadi?:ppozdrav:
 
ej pozdrav druze ma hvala na ogovoru a protiv muha kodnas ima neka tecnost poprsces i nema muha nikako prsce se oko vrata i u stali vidicu kako se zove pacu ti poslat poruku drug:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh