Bolesti koza

  • Začetnik teme brundalo
  • Datum pokretanja
pozdrav svima imam jedno pitanje u vezi koza dva jareta mi kaslju nesto pa me zanima sta bi to moglo bit
 
po meni kupi jednu distol tabletu koja ide na 80 kg tezine prepolovi je i dojeli u dvije flase
stuci i razmuti u 0,2 l vode i daj im da popiju to isto mozes ponovit pšosle 2 nedelje
 
I ja sam mojima davao "distol",jaradima moze sa 1,5 meseci starosti a kozama se obicno daje kada se izmrcu.U tom slucaju jaradima ne treba davati do 6 meseci starosti.:ppozdrav:
 
gledaj ta tableta ide na 80 kg kolika ti imaju kg toliko ces i da ima das a vlasci nisu opasni mogu se naci u starijim grlaima kad se zakolju obicno se pluca zarezu i vidi se da li ima icega u plucnim kanalima ako su cisti uredu ako ima pluca nisu za jelo
 
Postovani! Imam problem sa jednom kozom. Iz usta joj curi nekakva pljuvacka. Ona jede i sve to ali kao da ne moze progutati . Prije par dana na vimenu sam primjetio cir koji je vec bio pukao i rana je zarasla. Na tom mjestu je ostalo zadebljanje, medjutim na dodir i stiskanje koza ne pokazuje da je to boli. Unaprijed zahvalan za svaki savjet.
 
po meni kupi jednu distol tabletu koja ide na 80 kg tezine prepolovi je i dojeli u dvije flase
stuci i razmuti u 0,2 l vode i daj im da popiju to isto mozes ponovit pšosle 2 nedelje
Треба прочитати упуство јер већина таблета се не даје у време мркања и прве трећине гравидитета а неке и задње трећине, неке иду на тежину 120кг, неке 80кг неке 25кг, 20кг итд...
И још нешто, и овде се у народу све таблете против паразита зову "дистол" а ја ни на једној нисам видео тај назив него пише лепо Вермитан,Нилзан, Клозан, Монил... да није то био неки прашак од раније који се тако звао па остало у жаргону.
 
sta narode preporucujete za ciscenje koza od svih crevnih parazita da se daje injekcijom. i sta je najboje za sugarac, da ja to sad probam naci pa da ih krajem januara kad se pojare mogu sve ocistiti preventivno, do sada su mi to radili veterinari, ali su cene basnoslovne. i gde ja mogu kupiti to a ako znate kazite mi i cene,iama li u Novi Sad ili Beograd?
 
Ivermectin.on se koristi za prevenciju i lecenje suge i crevnih parazita,s tim da na metilj ne deluje,za metilj moras dati distol ili vermitan tablete.imas u novom sadu prodavnica se zove vojvodina lek,prodace ti i inekcije koje ti trebaju.ja sam kod njih kupio preparat na bazi ivermectina,ime mu je promectin,bocica od 50 ml kosta 650 din.ako ti treba pomoc da nadjes prodavnicu javi se,a ako ti je zgodinije imas ih i u somboru i u irigu.pozdrav.
 
hvala u utorak idem da pazarim lekove, ali i idem i u Inpak da kupim klesta za markiranje, makaze i noz za obrezivanje papaka, i makaze za strojenje
 
Hitno mi treba savet. Prvi put se susrecem sa prolivom kod koza. Kod dve koze (ojarene pre 10 dana) sam prekljuce primetio proliv, dali smo im caj od gunja, koji smo davali i teladima dok smo drzali. Juce je taj proliv imao najgori moguci stadijum i pozvali smo veterinara, on je dao po jednu injekciji svakoj, medjutim to se ni dana s nije smirilo, sta da radim? Jedu isto sto su jele i do sada, seno cista kvalitetna detelina, kazu da je moguce da su od hladnoce, ili hladne vode dobile proliv. Sta da im dam da prestane proliv. narodni lek?
 
Želja ja sam davao Tilovet injekciono veoma je efikasan.Dunje su za početak i ako je lakši.Pozdrav!

---------- Poruka napisana u 21:35 ---------- Prethodna poruka je at 21:25 ----------

Želja neznam koju injekciju ti je veterinar dao ali što nije danas ponovio nema izlčenja sa dve ili jednom inekcijom terapija se mora obaviti onako kako piše na leku.Video sam na forumu koje ti savete daju to me iznenađuje.
 
ostavio je on jednu dozu ako se nekoj od te dve smirilo, jednoj se izgleda smirio jer juce nisam primetio proliv, dok kod ove druge je bas strasno, njij sam juce ponovio ja inekciju koju je on ostavio, evo sad krecem na salas. cujemo se uvece,
 
Okozila mi se danas koza (jedno zivo, drugo uginulo) nije tela da ih pogleda (olize). Ono sto mene muci je mleko, zuto, gusto kao jogurt i malo ga ima, za razliku od drugih koza.
 
Nju izmuzi u neku cinijicu pa prospi napolje a to jare pod drugu kozu nabij ako ima neka jos okozena, procice joj to za dan dva, ako si citao meni kod 2 koze imalo i krvi...
 
Ako koza nece da ga lize sto je veoma retko pospi ga mekinjama ili jarmom malo pa da vidis onda. A to gusto zuto mleko je Kolostrum i zna biti gusto kao krem da ga je tesko izmusti prosto kao pasta i onda se taj deo izmuze sve dotle dok ne postane takvo da ga jare moze isisati Probaj i ovosto kaze milantina​ ali ga ne odvajaj od majke neka ga cuva i ako joj nadodje mleko poturaj da je sisa. Pozdrav kolege.
 
Nazad
Vrh