Tegovi za traktore

Da i to je jedno od rešenja , moj rođa ima na ferčiki urađen nosač sličan rusevom i stavlja 2-4 ruska tega i bez problema nosi rotaciju , veliku balerinu , sejalice ... Ruske tegove možeš lako naći ili koristitii sa svog rusa (ako ga imaš) . :cao:
A ovo što se tiče vode meni je to baš super skoro i ne razmišljam o kupovini tegova za Zetora. Ove godine ću sipati i u prednje točkove , ali prvo moram staviti ventile . :ppozdrav:
 
Tegovi od IMT-a nove linije, 10x30 kg. Rijetko ih stavljam na prednji kraj jer su niski i za prednji kraj imam drugo rješenje no nekad se i ovim poslužim.


A iza ih koristim skupa sa ukočenjima kao protuteg.
 
index.php



Dobro si iskoristio plocu svaka cast za ideju. :D
 
ajde malo pojasnite detalje tegova
1 jel se koristi unutrasnja guma ili se sipa u spoljasnju?
2 jel se ventil na felnu kao kod tubelejza montira na felnu ili ventil unutarnje?
3 kako naduvati na pritisak od par bara npr3 keserom ili se to doduva kompresorom?
 
Sipa se tamo gde se duva i vazduh ( u taj prostor ). Pneumatici sa ventilima za vodu se mogu prepoznati po metalnom delu koji je deblji od onog na čega se stavlja priključak za duvanje . Na prednjim gumama je ređi , ali se i tamo može staviti (vulkanizirati). Ventil za vodu je rastavljiv (videti slike ispod u predhodnim postovima 1-prva slika je deo koji se vulkanizira na unutrašnju gumu ; 2- je deo koji se koristi za uduvavanje vazduha -standardan priključak) . Voda se sipa mislim oko 90% ostalo je vazduh koji dozvoljava da guma amortizuje odare -duva se na redovan pritisak . Voda se može puniti iz vodovodne mreže onda smrzava na -6 C, ili se ubacuje pumpom ili prirodnim padom . :cao:
 
Kopka me malo kako izbeci zamrzavanje a ne ispustati vodu iz tockova?
Ima li neka tecnost kao ono za naftu da ne ledi?
 
~Kiki~ je napisao(la):
7.5 - 35l vode do-6 , 33lvode+6kgkreča=39kg to je do -15, 29lvode+12kgkreča=41kg do -35, 28lvode+17kgkreča=45kg do -50 ( e sad cu ti pisati samo brojeve da olakšam sebi muke mislim da ćeš se snaći,1li vode je 1kg to znaš samo da potsetim).
11.2 - 93l, 87+16=103, 80+34=114, 76+45=121
12.4 -118l, 110+20=130 , 102+43=145 , 96+58=154
14.9 -166l, 155+28=183 , 142+60=202 , 134+80=214
16.9 - 317l, 296+53=349 , 272+114=386 , 257+154=411kg[/font]
Traktor bolje vuče naročito u oranju se vidi razlika, neproklizava .Pa samim tim i motor oseti ali to se neboj pliće plug ili jednu niže . Imaš bar mogućnosti za boljom vučom. Kod nas je jako teška zemlja . Na lameli se nevidi ništa, tj. nepali se. Motor ti na trktoru nmožeš da iskoristiš do kraja jedan podatak što sam čitao u nekom naučnom radu da 539 treba opteretiti sa 11000daN (11t) tereta da bi na podlogu bila prenešena snaga motora, a i ta snaga je nominalan tako da traktor može trajno da radi .To je jako puno .
 
Juče kad sam tražio po hardu slike onog 569 sa vašara naleteh na ovu sliku, ne znam gde sam je pokupio, ali to mi je jedina koju imam sa tegovima na prednjim točkovima. Inače imam u šupi neke tegove, ali ne znam za koji su traktor, slikaću pa da razjasnimo.
 
E, da mi je za zmaja naci ovakve ;) ODma bi onu platformu za uvrecavanje bacio u vrazju mater! Imam dosta zemlje uzbrdo-nizbrdo, pa se zmaj u rikverc samo tako propinje.
 
Evo ih namontirani na Fergusona. U radu sa težim priključcima (šprica 600 l, 4-redni špartač...) su dobro došli, premda da su malo teži bilo bi još bolje.

 
To su original utezi za IMT. Svaki 533, 539, 540, 542, 549 imaju po 4 rupe na felgi... Ako ste se pitali cemu sluze, eto vam odgovora...
 
Dolazili su u kombinaciji sa OLT 4-ro rednim špartačem. Barem ih je tako kupio lik od kojeg sam ih ja kasnije uzeo.
 
Nazad
Vrh