Galenika fitofarmacija pšenica Uljana repica - KWS
Strana 2 od 51 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 40 od 1005

Tema: Ovčarski psi - Dresura

popovic
    Guest

Odg: Ovčarski psi - Dresura

Ja mog sarplaninca kad pocne leto osisam masinom za sisanje i celog leta nema problema

Novajlija
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Poruka
    39
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

dečki mislim da je dobar tornjak pravo rješenje za to,još kad odraste u stadu nema ko da mu se priblizi

brundalo
    Guest

Ja san negdi ima neki clanak o obrani stada od vukova i sutra cu to potrazit pa objavit. Radi se koliko se sican o kombinaciji el. pastira i pasa

Član
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Poruka
    192
    Zahvalio se
    12
    Zahvaljeno 18 puta na 6 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

G. Brundalo i ja imam hrvatskog ovcara (zenku )opasna je zajebala sve ali nije dresirana za sakupljanje stada,mada ima urodjeno samo sto je neposlusna ali gledao sam njenu majku na delu pa to je cudo od psa tako da imamam samo reci hvale za takve pse . Moja zenka ima i papire otac joj je donesen iz Hrvatske a majka je ranije nabavljena ,ovaj covek ima vise linija tako da planiram da je parim pa onda da uzmem jedno mlado i da ga cuvam zajedno sa ovcama i da ga naucim da bude poslusno. Al imas neki savet kako se dresira pas za sakupljanje stada.

brundalo
    Guest

@ Siks ... daj molim te zaboravi ono G..... svi smo mi ovdi kolege i kupimo znanje jedni od drugih. Daj mi par dana vrimena da u kuci negdi pronadjen literaturu(jbg, iman puno te literature sta o ovacam , kozama , sta o psima) pa cu je ili skenirat ti i poslat ili fotokopirat i poslat na kucnu adresu.
    Reci koliko ti je ta kuja stara

popovic
    Guest

Prijatelju Brundalo molim te (ako pronadjes)tu literaturu o dresiranju pasa objavi je da bi i mi videli kako se to radi.Hvala unapred

popovic
    Guest

Monty znas li slucajno gde bih ja mogao da nabavim(kupim)stene srednjeazijskog ovcara,i ako znas cenu.
    Unapred hvala

Monty
    Guest

Popovicu, ako ti nije kasno da sachekash godinu dana, dobicesh od mene na poklon ... :)
    A ako ti je to kasno, onda imash kod nas odgajivachnicu "Ruski izvor", ali ne znam da li trenutno ima shtenadi www.ruskiizvor.com

Pozdrav svima, malo sam bio odsutan, ali popravicu prosjek ... ;)

Chara, moja zenkica Azijata, na slikama stara 6 mjeseci, od koje ochekujem vrhunsku shtenad. Na donjoj slici pokazuje odlichan karakter. Naime, bila je odsutna mjesec dana i kad se vratila, Cane Corso ekipa moje odgajivachnice je dochekala "na noz" ... :) Na spram 6 Cane Corsa, Chara je stojala i bila spremna da udje u borbu sa njima. Naravno, ograda je spasila stvar ...

popovic
    Guest

Monty,unapred hvala prijatelju,znacu da se revansiram

Monty
    Guest

Najbolji revansh mi je da pazish psa kao shto bih ja ...

Novajlija
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Poruka
    1,211
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 15 puta na 15 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Citiraj Citiram: Monty
    Najbolji revansh mi je da pazish psa kao shto bih ja ...
    Mazitce ga paziti i zvace ga Djole

Monty
    Guest

Drago mi je da sam te nasmijao ... :)

Opshte je poznato da su ljudi koji vole zivotinje humani, pa chak ih ima komichara koji idu po raznoraznim ustanovama i uveseljavaju ljude kojima je zivot sumoran ...

Član
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Poruka
    192
    Zahvalio se
    12
    Zahvaljeno 18 puta na 6 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

stara je 11 meseci

Član Velimir avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Poruka
    497
    Zahvalio se
    57
    Zahvaljeno 118 puta na 67 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Pomaze Bog dragi kolege cobani i cobanice ako ima koja,
    ja sam Aco from Ljig...
    Vidim da je u nekoj temi bilo zapoceto malo oko dresure radnih pasa, pominjala se neka literatura itd. ali nije dovrseno.
    Moze li mi neko iz iskustva reci kako je dresirao psa da vraca ovce i radi sa njima. Ja imam nekog pulina ali mi nesto ne ide...Vidim da cika Brundalo ima dresiranu kuju, pa bi li mozda odo tajnu.
    Pozdrav i hvala.
    Велимир

brundalo
    Guest

Prijatelju sad je kasna ura zato cemo sutra.....

brundalo
    Guest

Citiraj Citiram: Velimir
    Pomaze Bog dragi kolege cobani i cobanice ako ima koja,
    ja sam Aco from Ljig...
    Vidim da je u nekoj temi bilo zapoceto malo oko dresure radnih pasa, pominjala se neka literatura itd. ali nije dovrseno.
    Moze li mi neko iz iskustva reci kako je dresirao psa da vraca ovce i radi sa njima. Ja imam nekog pulina ali mi nesto ne ide...Vidim da cika Brundalo ima dresiranu kuju, pa bi li mozda odo tajnu.
    Pozdrav i hvala.
    Prvo ti prijatelju reci koliko ti je pas star a i daj koju sliku ako imas. Zatim reci koje blago imas? koze, ovce, krave, svinje, pernato ili mozda stogod drugo. Sve se da rijesit i ja cu ti pomoc koliko mogu, ali ostalo ovisi o tebi

Novajlija
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Poruka
    39
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

dok se ne javi velimir da ti ja iznesem svoj problem.imam hrvatsku ovčarku,dvije godine stara i ta je stvarno naučila radit bez puno muke,kad ovce krenu kud ne treba ona ih sama vraća,ak se koja izdvoji,zaostane ode ona po nju,dotjera sve 5,ali je problem u tome što ona to radi samo kad ona hoće,a kad je nešto drugo zainteresira(recimo miš u polju ili slično) mas ne šljivi ni mene ni ovce

Član Velimir avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Poruka
    497
    Zahvalio se
    57
    Zahvaljeno 118 puta na 67 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

E, ovako: Star je oko pet, sest meseci a u pitanju je cuvanje ovaca.
    Evo i slike...dobro je poziro,ko da zna da je za javnost
    Велимир

brundalo
    Guest

Prvo da ti kazem pasminu. To ti je cistokrvni Hrvatski ovcar. rasa psa dusu dala za cuvanje blaga. Imaju sve u krvi samo ih treba usmjerit. Za buducnost zenke su ti bolje od muskih za radit. Inace su tvrdoglavi ko i svi ovcari i treba strpljenja sa njima ali kad ga jednom naucis uzivat ces i ti i on a pripremit ces teren i za novog psa.
    Dakle idemo ovako.
    lekcija 1 - pas prvo treba slusat gazdu i kad ga zazove mora odmah doc. Bez pogovora. Komanda triba bit kratka i jasna da bi je pas razumio. naime pas ne razumije sta mu govoris, ali raspoznaje boju glasa. Dakle zazovi ga i kad dodje do tebe ponudi mu neki kolacic koji on voli. Ja san upotrebljava frolic. Usput ga pomilujes i kazes mu dobar pas. Znaci svaki put kad dodje ponudi mu kolacic i pomazi ga i kazi dobar pas. Nakon nekog vremena pocni smanjivat dozu kolacica ali obavezno ostaje ono dobar pas. Ako nece da dodje iz prve nema kolacica. Nauci ga tako da ti dodje iz prve. Komandu nemoj ponavljat vise puta.
    Lekcija 2. kad pas dodje treba ga naucit da sjedne. znaci lijevom rukom ga drzis za prsi a desnom mu bokove pomalo tiskaj na dole. Kad sjedne opet kolacic i dobar pas. I opet samo jedna komanda. U pocetku moze bit i koja vise, ali kad pas zapamti onda samo jedna. Inace umjesto kolacica mozes ga ponudit i kockicama suhog kruha svi psi to vole.
    Kad ti pas svlada ove 2 radnje mozes dalje bez toga... nista. Inace ove radnje radi 2 puta dnevno po 15 minuta. A i svaki put kad ga vodis vani. Brze ces napredovat. Druga stvar je da ove 2 odnosno i trecu lekciju mozes relativno brzo svladat i ti i on za par dana. A dalje u radu uvik koristi mito nikad batinu.Pogotovo psa nemoj mlatit vlastitom uzicom ili nedaj bog rukom. Jer kaznjavnje rukom ti poslije moze stvorit nevolje..

brundalo
    Guest

Citiraj Citiram: dado
    dok se ne javi velimir da ti ja iznesem svoj problem.imam hrvatsku ovčarku,dvije godine stara i ta je stvarno naučila radit bez puno muke,kad ovce krenu kud ne treba ona ih sama vraća,ak se koja izdvoji,zaostane ode ona po nju,dotjera sve 5,ali je problem u tome što ona to radi samo kad ona hoće,a kad je nešto drugo zainteresira(recimo miš u polju ili slično) mas ne šljivi ni mene ni ovce
    E to je vec malo jaci problem. Pas treba radit a ne ganjat divljac. U principu se takvi psi iskljucuju iz rada. ali pokusaj slijedece. nastoj joj zaokupit paznju kad krene na divljac isto onako kako san savjetova Velimiru. Znaci mora ti bit uz noge cilo vrime. A to je vec lekcija broj 3. Ima nacina da se rijesi pa cemo pomalo.... Znaci prvo lekcije jedan i dva pa onda treca a to je komanda mjesto.

Strana 2 od 51 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja