Poljoprivredna enciklopedija Uljana repica - KWS
Strana 51 od 51 PrvaPrva ... 41495051
Rezultati 1,001 do 1,005 od 1005

Tema: Ovčarski psi - Dresura

Član Zarkov mali :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Poruka
    1,495
    Zahvalio se
    951
    Zahvaljeno 577 puta na 329 poruka
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Druze, pas kao i svaki pas, sa njim se mora raditi da bi bio ono sto ti hoces.. Jednom mi veterinar rekao da probam da ga "dresiram" pola sata dnevno svakog dana i necu biti svestan koliko pas moze da nauci..
    Kod tebe je verovatno problem sto i Vi kao porodica ste na neki nacin gostoprimljivi i ne smetaju vam gosti, tako i on, vidi od vas, jer nema odredjenu komandu za "kreni" i "prekini", onda samo gleda od vas i kako vi, tako i on.. Nema tu niceg lose.. Ali kako je tako je.. Nadam se da nisam pogresio iako vas ne poznajem..
    Inace i ja sam imam Pulinku i neznam sto do sad nisam nabavio psa te rase.. Samo sto sam ja mnogo sa njim radio i gde ja okom, on tu skokom, steta sto nemamo vise ovce, tad su bili dozivljaji...
    Evo je moja kad se okotila, steta sto je ukrala, ali stenci su srecno udomljeni, a jedno je ostalo meni, kuja je sad kastrirana zbog spleta okolnosti..
    https://youtu.be/vu_ESRhUpDQ
    Pre upotrebe detaljno prouciti uputstvo. O indikacijama, merama opreza i nezeljenim reakcijama na lek posavetujte se sa lekarom ili farmaceutom! xDD

2. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Zarkov mali :) na ovoj poruci:

glogi (07-12-15)

Novajlija
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Poruka
    3
    Zahvalio se
    2
    Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Pa tako nesto kao sto i rece Zarkov mali,inace on je kod tasta koji sam zivi,ima stolarsku radionici i non stop neko dolazi i tu je ja mislim glavni razlog zasto ne reaguje na ljude...

Sa njim se u principu nije posebno ni radilo,vise igralo,ali isto tako je bilo i sa predhodnim i predhodni je od malena znao cim mu pogledas recimo na kokoske da su usle u deo dvorista gde im nije mesto sam ih potera....ja sam uvek insistirao da budu kaznjeni kada nisu dobri i kod prvog se to obilo o glavu,izleteo je na ulicu i udarilo ga auto,ali izvukao se, sa 6-7 savova,ali smatram da veterinar nije do kraja odradio posao (samo ga usio) i tako je ostao da hramlje na jednu nogu,ali to ga nimalo nije sprecavalo da pojuri kad zatreba...strasan pas bio

Novajlija
    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Poruka
    5
    Zahvalio se
    2
    Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Odvedi ga negde i svezi za lanac i nek vam pridje nepoznata osoba udara palicom kraj njega i vice a ti huskaj ako nece nek i njega malo i onda nocu isto dovode nepoznatu osobu inek ga mazi u tvom prisustvu a onda iznenada nek ga udari a ti huskaj

5. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili msimic951 na ovoj poruci:

bradonja s petokrakom (31-03-18), glogi (10-03-16)

Član rajko gmilanovac avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Poruka
    1,377
    Zahvalio se
    736
    Zahvaljeno 723 puta na 353 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    NE DOZVOLITE DA VAS MENJAJU ONI KOJI NI SAMI NE ZNAJU KO SU!

7. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili rajko gmilanovac na ovoj poruci:

prof. dr. Seljak (27-06-16), Skoricanac (12-07-16)

Član Dobri J avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Poruka
    57
    Zahvalio se
    35
    Zahvaljeno 12 puta na 8 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Znam da nije rasa koja se često vidja kod nas, naročito ne sa stadom, ali moram da ga pohvalim.
    Švajcarski beli ovčar, 2 godine star, čuva i tera stado od oko 50-ak ovaca. Mi smo iz brdsko-planinskog dela južne Srbije, vukovi su neretka pojava.
    Ovih dana je presrećan jer se ponovo ide u pašu!

Sent from my iPhone using Tapatalk

9. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili Dobri J na ovoj poruci:

ban.novo selo (01-04-18), zvonimir 60 (02-04-18)

Strana 51 od 51 PrvaPrva ... 41495051