LTZ

da isti su tegovi ,al motor je jaci jer nisu iste pumpe i naravno vise povuce , a ima snage vuce ko lud motor radio samo 850h h kad sam ga kupio
 
Nije puklo po citavom obimu. Slučajno primećen problem, prilikom promene dihtunga. Ne znam kako se zove ovaj deo, stoji iza lamele, oko njega (glatkog dela) ide ležaj, vođice....Neka neko stručniji kaže sta je to.
Ruska posla.... :osmeh:
 
Danas se radilo sa teskom drljacom.Problem sa dizanjem.Dize samo na punom gasu,kad pustis gas popusta,rucka ne izbacuje ni na punom gasu.Volan radi dobro.Drljaca teska 700kg.Da li je neko imao ovakav problem?

- - - - - - - - - -

fotografija0326.jpg


- - - - - - - - - -

fotografija0327.jpg
 
Poslednja izmena:
Druze jer to moglo danas drljacom da se zatvara brazda???? Jer nije blato???

Mozda ti je pumpa malo oslabela????
 
Peskovita je ta zemlja,spremamo je za lucerku,bacali smo mesano djubrivo i poprskali,ispalo je odlicno.Pre zime sam radio sa tim traktorom sa prednjim utovarivacem i dobro je dizao.Moze li razvodnik biti problem jer utovarivac ima svoj razvodnik?Kako bih mogao da proverim sta ne valja?
 
Iz nekog razloga nema dovoljan pritisak.
Proveri prvo ima li dovoljno ulja,proveri filter u rezervoaru hidraulike,da li ulje peni,to za pocetak.
Ima li razlike u dizanju kada je hladan i zagrejan?
 
Ne znam na koji razvodnik mislis,razvodnik u kabini ne bi smeo da ima veze sa tim.
Razdelnik na pumpi proveri tako sto kada se zagreje stavi rucicu u polozaj za dizanje,pa probaj da motas volan,ako krece bolje da dize,ne valja razdelnik na pumpi.
Ako je to ok,uzmi i izmeri nekako pritisak pumpe,meni sve lici da je to u pitanju.
Eventualno moze biti da su gumice na cilindru toliko lose,pa da imas "unutrasnje" curenje,mada sumnjam.
 
Ne znam na koji razvodnik mislis,razvodnik u kabini ne bi smeo da ima veze sa tim.
Razdelnik na pumpi proveri tako sto kada se zagreje stavi rucicu u polozaj za dizanje,pa probaj da motas volan,ako krece bolje da dize,ne valja razdelnik na pumpi.
Ako je to ok,uzmi i izmeri nekako pritisak pumpe,meni sve lici da je to u pitanju.
Eventualno moze biti da su gumice na cilindru toliko lose,pa da imas "unutrasnje" curenje,mada sumnjam.
Mislio sam na razvodnik u kabini(neznam moze li ulje da se vraca u rezervar kroz pumpu kada on popusta na malom gasu).Probacu i ovo sa volanom a smislicu i nesto za merenje pritiska pre nego sto zamenim pumpu.POZDRAV.

- - - - - - - - - -

Danas sam malo eksperimentisao na hidraulici.Prvo sam zagrejao ulje pa izmerio pritisak ulja na cevi za kipovanje jedva 100bari na punom gasu.Zatim sam otkacio razvodnik u kabini i tu merio 150 na punom gasu.Pocelo je tada da se greje i ulje i pumpa jos vise a pritisak je pao na 100 za par minuta.Onda sam eliminisao volan a ponovo prikljucio razvodnik u kabini.Tada je na cevi za kipovanje bilo 130 na punom gasu a dizanje je radilo dobro i izbacivao je rucicu skoro na leru.Zakljucio sam da deo pritiska gubi u razvodniku u kabini a deo na ventilu prioriteta odakle se napaja volan.Pumpa je fabricka i sigurno je i ona oslabila pa cu kupiti novu(veceg je protoka od postojece) i nov ventil prioriteta.Kakvo je Vase misljenje na sve ovo?U klipu nema gubitka jer ne popusta pod teretom.Probao sam kada popusta teret na malom gasu da namotam volan,skoro da prestane da popusta.
 
Nije mi bas jasno kako si eliminisao volan i ponovo prikljucio razvodnik u kabini?bar tako pise...
Malo je konfuzno objasnjenje,ali ako je posle tog testa na hidraulici pumpa vrela,onda je definitivno do nje.
 
Nije mi bas jasno kako si eliminisao volan i ponovo prikljucio razvodnik u kabini?bar tako pise...
Malo je konfuzno objasnjenje,ali ako je posle tog testa na hidraulici pumpa vrela,onda je definitivno do nje.
Odvrnuo sam crevo sa ventila prioriteta i tu zavrnuo cep.Cev koja napaja razvodnik u kabini sam ponovo vratio na svoje mesto jer mi je umesto cevi bio prikljucen manometar a manometar prikljucio na cev za kipovanje.
 
Ulje je novo (motorno SAE30),filter cist,kada je hladan dize na malom gasu i izbaci rucica.Meni je sumnjiv razvodnik

isti problem je i kod mene kad je hladan normalno dize na malom gasu .kad se zagrije pun gas moram dat da bi podigao tako je vec 2 god nikako to da rijesim tako isto i volan kad se traktor zagrije tezak volan
 
Nazad
Vrh