LTZ

ne skidam cizmu pa makar zapalio kocnicu auu pm... ko to opet dea placa i da gubi vreme.. gledaj na strani gde sam ja menjao i stavio novu oblogu, tu je disk cist i sija se, koci odlicno.... a na ovoj polovnoj strani je disk mastan n ije tako cist, a zatego sam oblogu do kraja covece... dal cu uspeti da uradim nesto ako je natopim benzinom ili nekim sprejem za odmascivanje???

- - - - - - - - - -

mozda je ipak samo masna....
 
Cim je masna normalno je da nece kociti tako je kod mene bilo na fiatu upusto ulje nije bio odgovaraju semering, skidli smo trube bar jednom u sezoni zbog tog semeringa dok nismo uzeli odgovarajuci i rijes problem sad koci bez problema inace kocnise mu nisu pipane od kad je uzet 81 82.
 
Kupi u nekoj prodavnici sprej za odmascivanje diskova to ce ti pomoci 1000% ako je masna.. Tako sam ja odmastio na kombajnu...
 
moram jos to probati bolje tako nego da razvaljujem... mislim da me lik ne bi prevario nema potrebe za tim jer sam ga lepo pitao da li da menjam ili ne...
 
Pa mozda je ipak masna nije to neka investicija da probas a nezgodno je kad koci samo jedan tocak,hoce i prednjinu da zabaci ako si u brdu sa teretom...
 
ispade da sam ja kupio lom od traktora, nije tako. Dobar je on promenio sam mu te kocnice i tu cizmu... sve sa majstorima me kostalo 205e... ali nisam zadovoljan oko te nizbrdice ljudi... umalo ga nisam oterao preko sklada kad me pojurilo samo 3m drva... ima on snagi i sve ko je citao ranije video je da sam rekao da sam sa njim izvukao bukvu koju 560 nije mogao... ali nervira me sto nasi majstori ovde to tretiraju kao da je sa marsa ako nije imt odmah druga cena za popravke, auu pa to kosta ovoliko ovo onoliko... 70e mi majstori uzeli za menjanje kocnica jbt....
Ti si i dobro proso meni i to rodjak uzeo 100 evrica za kocnice i semering,i pravio tri dana,a popio mi dok pravio 60 evrica...:haha::spavam:
 
Naprskaj Faminom i operi toplom vodom a pored onog zavrtnja odozdo na cizmi tacno ispod obloge probusi rupu tako da ako pusta semering ulje curi napolje a ne da se tu talozi i zamascuje oblogu.Naravno moras popustiti oblogu dok je nisi unistio.
 
Poslednja izmena:
po toj tvojoj racunici ispade bolje radi traktor od 25 konja nego ovaj od 39???? si lud buraz??? znaci bolji je imt 560 od onog 577??? ja ne zna o cemu ti to... ajd da su slicne konjaze pa da kazes da su bolji ali nista me ne moze uveriti da je bolji belorus od imt-a... sanse nema cene sve govore, a i video sam koliko ima posla oko jedne kocnice na belarusa... ja imam t40, ali nikad ne moze da se uporedi moj duplak saq 560dv.... zato brate cuvaj ti tvog i stedi lovu za nesto vece...
pa ti si drug trebao kupit odma imt kad ih volis neznam sto si uzimao rusa a tako pricas o imt,,a vladimirac moj 35ks ima ih i od 28 ,31,33, nebi ga mijenjao za drugog njegovog parnika nikad
 
Naprskaj Faminom i operi toplom vodom a pored onog zavrtnja odozdo na cizmi tacno ispod obloge probusi rupu tako da ako pusta semering ulje curi napolje a ne da se tu talozi i zamascuje oblogu.Naravno moras popustiti oblogu dok je nisi unistio.
poslusacu te, i uradicu to tako... moram nekako odmastiti to... hvala na pomoci

- - - - - - - - - -

pa ti si drug trebao kupit odma imt kad ih volis neznam sto si uzimao rusa a tako pricas o imt,,a vladimirac moj 35ks ima ih i od 28 ,31,33, nebi ga mijenjao za drugog njegovog parnika nikad
ama uzeo sam sto mi bila primamljiva cena, a nisam imao pojma da je komplikovan, ako ga prodam dolazi u obzir samo imt 577dv ili 5106... ja nemam lepo iskustvo sa tim vladisom, tako da svako ima pravo na svoje misljenje..
 
Kako sam procitao u temi IMT cela ta serija 5xxx je problematicna sa menjacem zbog nekih brzina.
 
samo znam da SVAKI IMA BAR NEKU MANU ,,A NEKA TIPA MANJE NEKA VISE.tako isto i sposobnosti,a ti kupi nekog rusa 82 koji kosta kao imt 577 ili neki drugi pa onda uporedi i vidjeces razliku,,
sve je uredu cena i to,,
t -40 naporedi s drugim traktorom koji kosta isto kao i - t-40.mozemo se mi raspravljat o svemu al "kolko para toliko muzike"
 
jeste to, ali dz sto ustedis pare ako ne zavrsis posao... jos dalje ga bilo slupas se negde sa njim po nekoj nozbrdici, sta ce ti pare posle....
 
po toj tvojoj racunici ispade bolje radi traktor od 25 konja nego ovaj od 39???? si lud buraz??? znaci bolji je imt 560 od onog 577??? ja ne zna o cemu ti to... ajd da su slicne konjaze pa da kazes da su bolji ali nista me ne moze uveriti da je bolji belorus od imt-a... sanse nema cene sve govore, a i video sam koliko ima posla oko jedne kocnice na belarusa... ja imam t40, ali nikad ne moze da se uporedi moj duplak saq 560dv.... zato brate cuvaj ti tvog i stedi lovu za nesto vece...
Jesi ti siguran da je 560dwjaci od t40???Zakaci ga kuku za kuku za 560dw pa ces videti ko ce koga odvuci...Znam primer gde je 565dw nije mogao izvuci prikolicu peska na moravi,pa je zakacila 76dw,a na kraju je zakacio t40as i izvukao je..Tako da mislim da je to dovoljan dokaz svega...
 
Jesi ti siguran da je 560dwjaci od t40???Zakaci ga kuku za kuku za 560dw pa ces videti ko ce koga odvuci...Znam primer gde je 565dw nije mogao izvuci prikolicu peska na moravi,pa je zakacila 76dw,a na kraju je zakacio t40as i izvukao je..Tako da mislim da je to dovoljan dokaz svega...

ti si se decko skroz pogubio.... ja ne znam o cemu pricas... pusti ti to kuka za kuku, deda za babu, pricamo uopsteno... i ti sam znas koji je traktor dobar zato iskuliraj
 
ti si se decko skroz pogubio.... ja ne znam o cemu pricas... pusti ti to kuka za kuku, deda za babu, pricamo uopsteno... i ti sam znas koji je traktor dobar zato iskuliraj
A,po cemu je to 560de bolji od t40? osim sto mu koci prednja vuca nizbrdo????

- - - - - - - - - -

Danas sam malo cupao sljive sa t40,evo par snimaka...
Sljiva je mnogo veca,nego sto se primecuje na snimku,izcupao je preko 20 slicne,sa samo 3l nafte...
 
Kolege potreban mali savet.
Imao sam problema da mi je ulje u hidraulici penilo,jer sam pomesao razlicite gradacije.Ulje sam promenio kompletno i sad hidraulika prilicno dobro radi,bar se meni tako cini.Medjutim opet se desava da kad ugasim traktor,jedno 4-5 sekundi se cuje sistanje iz oduska rezervoara hidraulike,sigurno i definitivno je odatle,desava se i ako koristim hidrauliku/volan i bez toga.Da li je to normalna pojava i kod vasih masina?
 
Nazad
Vrh