LTZ

kocnice za t40 30e... jel ima jeftinije neko???

Pa deces bre jeftinije???? :haha: Jedino dzaba plus ugradnja gratis... :haha:

- - - - - - - - - -

Ajde jedno pitanje za malo bolje poznavaoce T-40 od mene.. Kako prepoznati jaci motor od slabijeg na T-40??? :sta: Jer ima neke razlike koja je vidljiva ili jedino na plocici od motora?? Verujem da u saobracajnoj ne pise i ako pise koliko je tacno...
 
Znaci samo po plocici na motoru??? A jer postoji mogucnost da se od tog slabijeg motora kasnije napravi ovaj jaci ili nemoze???
 
Da budem iskren ne znam ni u cemu su te razlike. Vidjao sam razne bos pumpe na njima, a na oznaci motora se razlikuje samo jedno slovo.
 
Znas li mozda oznake za oba modela motora??? Pitam jer ako naleti neki trakto sa tim slabijim motorom a jako povoljan da ga pazarim pa kasnije kad sprzim motor ubacim delove sa jaceg motora... :osmeh:
 
Ako je samo pumpa u pitanju ne pravim pitanja,to se vrlo lako sedi zamenom pumpe ili cak nosenjem iste pumpe kod bosiste...
 
neki vlasta iz NS mi je rekao 30e su obloge, za T40, e sad ne znam je to povoljna cena pa molim vas da mi kazete... i jel imate brojeve jos od nekih prodavaca, pa da pozovem, treba mi hitno to... taj vlasta kaze u rusiji je, pa nece doci za 6 dana

- - - - - - - - - -

e ljudi, imam lufta u jednom zadnjem tocku, kad sam podizao traktor, samo taj jedan je malo setao, sta moze da bude uzrok, i bas na tom istom to je onaj zadnji levi, vlazi mi malo ulje, neko mi kaze to je od hidraulike neko kaze ovo neko ono, znaci taj isti tocak seta+vlazi+jedino on ne koci.... ajde brzo pricajte
 
Kako mislis ima tocak lufta??? Skini poklopac sa unutrasnje strane i dotegni lezaj i to bi bilo to... Ako nije lezaj za zamenu.. Mada zatezanjem mozes jos da vozis dosta...

- - - - - - - - - -

Ako jedino on vlazi i ne koci mozda ti je otisao semering gore pre kocnica to ces videti kad skines cizmu.. A tocek mozes srediti da ne seta 99% samo dotezanjem lezaja.. :ppozdrav:
 
Na T40 ne postoji jaci slabiji delovi motora i tako to kao sto se ovde prica,vec je samo razlika u pumpama,par ks vise ima sa rotacionom,nego linijskom pumpom,ali su verzije sa rotacionom redje i kolko sam cuo dosta je osetljivija rotaciona pumpa na lose gorivo.

U vezi kocnica,da li vlazi mozes videti kad skines onu malu deklu kod levog tocka,koja se nalazi ispod hidr.cilindra,inace i meni isto vlazi tu,ali nikako da se uhvati malo vremena i sredi.
Sto kazu,probaj da dotegnes lezaj.
 
Ako se dobro sećam Razlika bi trebala da bude u Pumpi. Na jednoj je max. broj obrtaja motora 1600 a na drugoj 1800. Na taj motor koji radi do 1800 obrtaja idu tegovi na radilicu dok ovaj na 1600 neidu. I fabrički se na jači motor stavljala dupla šajba na radilicu, ventilator, alternator. Išli su dva kaiša a na slabiji samo jedan.
Baš proveri meni se čini da je bilo to pisano ovde na početnim stranama.
 
Ako se dobro sećam Razlika bi trebala da bude u Pumpi. Na jednoj je max. broj obrtaja motora 1600 a na drugoj 1800. Na taj motor koji radi do 1800 obrtaja idu tegovi na radilicu dok ovaj na 1600 neidu. I fabrički se na jači motor stavljala dupla šajba na radilicu, ventilator, alternator. Išli su dva kaiša a na slabiji samo jedan.
Baš proveri meni se čini da je bilo to pisano ovde na početnim stranama.

Primetio sam u oglasima dva kajisa za alternator i ventilatr... Ali nisam znao u cemu je razlika...
 
Nazad
Vrh