LTZ

Zavrsava i jedan od 97Ah , imao sam pre ovih, ali sa 2x97 pali kao mina kao usred leta .probao sam i mnogo mi se svidja samo je cena problem.
 
Ludi imam problem sa hidro volanom na t40 sa prednjom vucom. Volan nije skroz mrtav, ali ga ne mogu okretati u mestu. Ostala hidraulika perfektno radi. Kada se hidraulika posle izvesnog rada zagreje i pritom se doda sporo kretanje kao sto je tabanje silaze ili sl. volan kao da je mehanicki, nemoguce je upravljeti sa njime. Pomagajte!
 
Moje iskustvo sa tim je meni je bio otissao prsten u pumpi za servo pa je zaglavila isto nije mogao da mota a hidraulik radio, pozdrav

---------- Poruka napisana u 13:50 ---------- Prethodna poruka je at 13:49 ----------

A sto se tice paljenja LJUDI ZAJEBITE AKUMULATORE BENZINSKI MOTORIC JE ZAKONNNN :D

---------- Poruka napisana u 13:51 ---------- Prethodna poruka je at 13:50 ----------

Skine se anaser i za 30 min max posao gotov
 
Ludi imam problem sa hidro volanom na t40 sa prednjom vucom. Volan nije skroz mrtav, ali ga ne mogu okretati u mestu. Ostala hidraulika perfektno radi. Kada se hidraulika posle izvesnog rada zagreje i pritom se doda sporo kretanje kao sto je tabanje silaze ili sl. volan kao da je mehanicki, nemoguce je upravljeti sa njime. Pomagajte!
kod njih je to boljka...krenes prvo sa merenjem pritiska ulja na stubu volana,pa na spoljnim izvodima hidraulika(nazad,sa strane)pritisak treba da ti bude-stub volana 80,a hidraulik bar 140 bara.problem zna da pravi razdeljivac na pumpi,ili sama pumpa ako je originalna jos,ta je manja-pa ako menjas trazi vecu,ima kod rusa sve.pregledaj klip na stubu,zazore puza i sektora,kao i ako si slucajno nekad sipao 90 u stub,ispusti sve i sipaj 30.javi sta si uradio.i da,proveri filter u stubu.
 
srdjan7 Kako mogu izmeriti pritisak? A sto se tice razdeljivaca koji si pomenuo da li je on unutar pumpe, ili van. U celom hidro sistemu se nalazi sae 30, tako da ta mogucnost otpada. Prosle godine sam menjao komplet gumice na stubu upravljaca jer je pocelo preterano da curi ulje. Unutra sam nasao jednu celicnu oprugu joja je pila prelomljena na dva dela i nisam joj pridavao nekog znacaja jer mi je traktor bio preko potreban u sezoni tako da sam je vratio takvu kakva jeste. Ovo cu ostalo isproveravati cim se malo prolepsa vreme.


Predrag003 hvala uzecu i to u obzir.
 
I kod mene se dosta tesko okrece volan u mestu na t40 pa sam menjao gumice u stubu,pumpu,cistio filtere u rezervoaru, pa cak sam i novo ulje sipao ali nazalost nisam nista postigao sa time kao da nisam nista radio... jel zna neko dali moze da utice onaj deo u kabini gde su rucise za hidrauliku i na volan? Dali moze u tome da gubi negde pritisak ulja ili tako nesto? i da gde mogu nabaviti merac pritiska ulja u hidrauluci? unapred hvala...
 
Ima jedan dobar test za taj razdelnik na pumpi,nalazi se na pumpi spolja,drze ga 4 srafa i on deli pritisak za pumpu i zadnju hidrauliku.
Probajte da motate volan u mestui u trenutku dok motate gurnite srednju rucicu za hidrauliku u polozaj za dizanje,ako volan momentalno krene lakse,tada je razvodnik neispravan.

@vladj
Ta opruga je sigurno imala neku funkciju,verovatno nateze neki ventil,i sigurno nije tamo slucajno,tako da bi jednom bilo dobro da je nadjes i vratis.Da si blize,meni je ostao ceo sistem od starog T 40 pa bih ti dao.

Mi smo na starom T 40 muku mucili sa volanom,napravimo,radi odlicno pola godine,pa opet nece i tako u krug,dok jednom nismo pop...eli i montirali orbitrol,tada je konacno radilo normalno,na ovom novijem za sada jos dobro radi,mada mi se cini da nekad malo teze ide,i tada cim ga isturiram malo u trenutku dok je gas veci ide kao od sale,ima li neko ideju sta bi moglo biti?Nameravam sledeci put kad odem u su da probam da mu pojacam malo pritisak na ventilu.

Jops jednu stvar da dodam,u fabrickom uputstvu pise da je za stari tip pumpe dozvoljen pritisak od 80 bara,ali isto tako pise da se za novi tip pumpe pritisak u volanu steluje na 140 bara,tako da ne verujem da je efekat sa novijim tipom pumpe mnogo bolji ako se ne presteluje ventil.
 
Joj boze i meni jutros nece da radi ni servo ni hidraulik...ko da skida pumpu po ovom mrazu:sta:??Ima li neko broj ja sam sad i zaboravio dal se bese zove danger tako nesto slicno da mi da da narucim prsten hvala u napred on je ovde isto na forumu al ne mogu da ga nadjem
 
Joj boze i meni jutros nece da radi ni servo ni hidraulik...ko da skida pumpu po ovom mrazu:sta:??Ima li neko broj ja sam sad i zaboravio dal se bese zove danger tako nesto slicno da mi da da narucim prsten hvala u napred on je ovde isto na forumu al ne mogu da ga nadjem

Proveri da nije pumpa iskljucena, ili je se mozda ulje zgrusalo od mraza.

---------- Poruka napisana u 16:06 ---------- Prethodna poruka je at 16:01 ----------

Petar84 Cim se malo vreme prolepsa krenucu sa kompletnim remontom hidraulike. Pokusacu da napravim da funkcionise fabricko resenje, a ako ne bude, orbitol mi ne gine. Koliko je tebe kostao i mozes li neku sliku da okacis ili da posaljes na vladj@hotmail.rs , kako ti je lakse.
 
srdjan7 Kako mogu izmeriti pritisak? A sto se tice razdeljivaca koji si pomenuo da li je on unutar pumpe, ili van. U celom hidro sistemu se nalazi sae 30, tako da ta mogucnost otpada. Prosle godine sam menjao komplet gumice na stubu upravljaca jer je pocelo preterano da curi ulje. Unutra sam nasao jednu celicnu oprugu joja je pila prelomljena na dva dela i nisam joj pridavao nekog znacaja jer mi je traktor bio preko potreban u sezoni tako da sam je vratio takvu kakva jeste. Ovo cu ostalo isproveravati cim se malo prolepsa vreme.

pritisak na stubu volana meris tako sto skines jedan cep-sraf sa vrha stuba(videces kod ventila) i tu meris.digni haubu i videces.
 
Pumpa skinuta,puko prsten,...

---------- Poruka napisana u 15:37 ---------- Prethodna poruka je at 15:36 ----------

Hvala vladj na pomoci
 
srdjan7 Ok pogledacu to. Hvala

---------- Poruka napisana u 19:24 ---------- Prethodna poruka je at 19:22 ----------

Predrag003 Nista. Nadam se da cu sledeci put biti od vece pomoci.:ppozdrav:
 
Ne secam se tacno kolko je to kostalo,jer je to uradjeno pre 5 godina,a traktor smo prodali,kupili smo cilindar od mtz-a,a orbitrol smo dobili,samo sto je to bio orbitrol od nekog kombajna i trebalo je dosta da se vrti da bi dosao do kraja,orbitrol je stvarno odlican sistem,ali ako se desi da traktor mora da se slepuje onda je gadno.
 
Sutra idemo u nove pobede:D

---------- Poruka napisana u 17:05 ---------- Prethodna poruka je at 17:04 ----------

Samo jos jedno pitanje za danas ima mnogo lufta u delu gde se zupci pumpa sto je fiksiran za motor dali je stradao lezaj?????Koliki je posao da se skine morali da se skida cuturica gde se sipa ulje
 
Ewo pitanje.Kada bih se sad odlucio da kupim ltz- t 40 na sta da obratim najvise paznje ??? I sta znaci uopste oznaka AS?
 
Prvo gledaj gume one su ti skuplje od traktora XD bez sale a to as to znaci solo bez prenje vuce,gledaj kolko ima radnih sati jer sad svaki ima na ogl po 2000 rh a moj 9800 rh 75 a oni jos i stariji,motor,kocnice za ostalo neznam
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Ma ok za motor ,menjac,hidraulik ,kocnice znam .Cuo sam da su im otkazivali volani da su malo malo zavrsavali u kanalu o cemu se tu tacno radi ? Meni treba licno za sledece da doteram 4-6 prikolica drva da obradim od 2-4 jutra zemllje... i dali je komplikovan za sirenje levog tocka to bi mi bilo potrebno s vremena na vreme kada bi kupio seno po nasipu ako znate sta je to xd.Dali mi se isplati da uzmem ruju do sada sam imao 533 bio sam prezadowoljan ali zbog vecih problema licne prirode moro sam da ga otudjim tj zbog neke deobe kad sam vec poceo da pricam.DALI SE MENI ISPLATI DA UZMEM NESTO POPUT NJEGA ?
 
Da probam ja,kao sto kolega rece,gume su jako velika stavka na njemu,ispadnu tu negde oko 1200 e komplet,ruske.
Motor ako i nije dobar,vrlo su jeftini sklopovi,u sustini sama generalna nije velika investicija,kompletna generalna ne bi smela da izadje vise od 500-600 e,a motor je jedan od najboljih delova na ovom traktoru,bucan,ali sa dosta snage i prilicno dugotrajan,nije veliki potrosac.Obavezno pogledaj pritisak ulja kakav je,hladan i topao.
Najvise paznje obrati na transmisiju,menjac je jako nezgodan za popravku i ima par skupljih delova,ume probleme da pravi i korpa i lamela,ali opet zavisi kako se vozi.
Volan cesto moze da pravi probleme,pisano je uglavom o tome na zadnjih par stranica,ima malo los ajnslag.
Za svoju snagu,ovo je jedan od jacih traktora koje ces naci,mislim na starije generacije,po meni za oranje i transport idealan,ima dobar izbor brzina,jedino ga u transportu zeza prebacivanje iz 4 u 5-u,jer je u petoj brzina duplo veca,pa malo teze zalece veci teret.
Uglavnom na njemu zezaju sitnice,iz razloga sto to ljudi tretiraju kao rusko i neunistivo,ali to nije bas tako,cesto ne rade kocnice kako treba,ali fino stelovanje resava stvar.
Pogledaj da kardan ne cese karter,desava se da popuste nosaci motora,a takodje ako ima lufta u cauri prednje vuce hoce i da ga slomi.
Cesto ima lufta u sponama,pa kad ga vozis u sestoj na putu hoce tockovi da se zatresu,caure se promene i to nije neka stavka.
Opet naglasavam,najvise paznje obrati na menjac.Cak mozda najbolja solucija je da nadjes jednog sa odlicnim menjacem i losim motorom,uradis mu motor i imas jedan jako dobar traktor.Delova ima,jeftini su,i u sustini traktor sa kojim ces jako biti zadovoljan,ako ti njegova VELIKA neudobnost nije problem.
Takodje,ako ces ga sam popravljati,dobro je da imas jake zivce,jer ces se mnogo puta cuditi kolko je tu losih resenja sto se rasporeda razlicitih delova tice,najcesce da skines jedan deo i montiras nazad,treba da rastavis 16 drugih.
Imalo bi tu jos mozda koja stvar da se doda,ali u osnovi to ti je to.

---------- Poruka napisana u 20:15 ---------- Prethodna poruka je at 20:13 ----------

Ako uzmes dobar T 40 budi siguran da neces pogresiti.

---------- Poruka napisana u 20:21 ---------- Prethodna poruka je at 20:15 ----------

To oko otkaza volana pripazi,ja sam na starom imao taj problem,uglavnom desavalo se uglavnom kada je toplo i vozi se 6-om na putu,obicno kada se vozi duze,desi se da u sekundu traktor pocne da skrece levo (kod mene),i onda je jako tesko u momentu vratiti ga u stranu,i to je postajao jako veliki problem,jednom mi je nailazio autobus u susret,200 m pre njega meni pocne da skrece u drugu traku,jedva sam ga vratio nazad,nekad se desavalo da skrene naglo,a nekad postepeno,ali nije bilo ni malo naivno.Tad kada se to desi,promeni se zvuk,rekao bih prednjeg diferencijala i pocinje da bruji,kada ga nekako i odrzavam na putanji,volan ide kao da nema servo,e onda cim malo usporim ili ga ugasim posle koji minut sve je normalno.Posle sam otkrio recept na putu da se to ne desava,svakih recimo pet minuta malo mu oduzmem gas i dodam,i onda to nije radio,ma kolko smesno zvucalo,svaki put kada sam se mimoilazio sa bilo cime malo popustim gas i nisam imao problem,da bi posle kada smo montirali orbitrol problem nestao,ponavljam,jako gadan problem,ali ga mozes otkriti tek posle pola sata voznje na putu,ako se odlucis da kupis neki,insistiraj na takvom testiranju,onaj ko to nije doziveo,ne bi znao sta ga je snaslo...
 
Nazad
Vrh