LTZ

Dok krenem njemu vidjet ćemo. Meni je taj traktor totalna nepoznanica. Jer sam samo jednom vidio Rusa i to 82-ku barem mislim da je 82. Eto ja sam opiso problem znači zabije i plug i kopirni točak sve skupa u zemlju, znači djeluje hidraulika prisilno u zemlju.
P.S. Ima li kakav bukvar za početnike za LTZ 55 ili 60 ab da barem malo upoznam traktor, može i na engleskom ili njemačkom.
 
pogeledaj tamo u podforumu ''tehnička dokumentacija'' imaš recimo knjigu koju je OKRIM stavio , ona ti je za MTZ52 ali iz nje možeš dosta da naučiš
onda imaš knjigu od vladimirca VTZ-T25 , i ona je na exYU jeziku i ona može da ti pomogne

konkretno za LTZa mislim da nema ništa ,ali rukovanje je dosta slično na svim ruskim makinama , pogotovo dio vezan za hidrauliku , jedino u novijih (novih) je hidraulika sasvim drugačija
 
OK, hvala. Evo poskido sam sad ćemo se baciti na čitanje ionako je zima pa se baš i nema što drugo da radi.
 
Bosonoga je napisao(la):
Dok krenem njemu vidjet ćemo. Meni je taj traktor totalna nepoznanica. Jer sam samo jednom vidio Rusa i to 82-ku barem mislim da je 82. Eto ja sam opiso problem znači zabije i plug i kopirni točak sve skupa u zemlju, znači djeluje hidraulika prisilno u zemlju.
P.S. Ima li kakav bukvar za početnike za LTZ 55 ili 60 ab da barem malo upoznam traktor, može i na engleskom ili njemačkom.

Evo knjiga koja obuhvata LTZ T40 do LTZ-55, ima sve zivo u njoj, vrlo detaljno slike i sve ostalo.


http://www.4shared.com/file/xB5P0G_f/T40-LTZ55A-LTZ55AH-LTZ55-LTZH_.html
 
E pa sad treba i meni pomoc kad upalim mog ruju msm t 40 neko vreme ze cuje neko zijanje i krcanje i pocne da izbacuje napred kod pumpe od serva ulje a gore kad otvorim msm odvijem onaj savcic izlazi zuto neko ulje i ukoci mi servo koji mu je djavo da nije mozda crkla pumpa ,HVALA U NAPRED :cao: :cao: :cao: :cao: :cao: :cao: :cao: :cao: :cao:
 
prvo slikaj ili nekako detaljnije pojasni gdje tačno izlazi ulje i koji tačno šaraf odvrćeš , na rusu milion šarafa kako mi da pogađamo koji je

probaj da isključiš hidrauličnu pumpu pa onda vidi ima li kakvog zujanja
 
hvala sad cu ja da islikam ...... :cao: :cao: :cao: :cao:
Post je spojen: [time]1296826727[/time]
_________________________________________________
Ma nasao sam problem aj da ima dve crte maximum na meracu pa ajd ali ima pedalj iznad maximuma pa verovatno zato **greška mu mater ja sam mislio da sipamu motor ja sam sipo sa desne strane kad ga gledas spreda onaj veliki cep je to za motor:haha:? :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta:
 
:haha: :haha: :haha: :haha: :haha: koja si ti dileja :haha:

evo i ja večeras malo upalio moga LTZejca i vozikao se oko kuće :D
Post je spojen: [time]1296841064[/time]
_________________________________________________
evo update stanja
prije 5 minuta sam prodao onu utovarnu kašiku sa LTZa ::novac:: tako da je to ipak presudilo da kod mene ostaje do daljnjeg :D
 
ma pitam je se tu sipa ulje za motor :sta: :sta: :sta:znas sto nemam velika iskustva snjim vise sa ovim novijima
 
evo slika mog tornada
a4n7tz.jpg

2lbhy74.jpg
 
to je neki skandinavski plug,zove se Vorb i prezadovoljan sam kvalitetom oranja i lakoce u vuci.Inace je kupljen
polovan kod nekog uvoznika polovnih poljoprivrednih masina.
 
Ljudi help meeee (pomagajte mi0puko mi prsten na pumpi za servo onaj sto ukljucuje pumpu imali to negde i moze li da se uzme posebno :sta: :sta: :sta:
 
Ta pumpa je za kompletnu hidrauliku,valjda je pukla vilica,ili onaj dio di su kuglice koje rucicu drze fiksno,kod nas ima sve pojedinacno za kupit vjerojatno ima i kod vas
 
pa **greška mu mater neznam sta da radim zvao sam i u curug i u agro firme nemajuuu nistaaaaaa ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::nezna sta da radim dal da odnesem metalo strugara da mi obradi
 
Pa primetio sam kako mi malo pa malo blokira volan i ja skinem pumpu i onaj pogonski prsten unutra sa onim kuglicama sto ukljucuje pumpu raspao se u param parcad neznam sta da radimmmmm :sta: :sta: :sta: :sta:
 
Nazad
Vrh