LTZ

Mora sa njim da se pazljivo rukuje,voli samo da ga GAZDA vozi.Ja nisam imao vecih problema.
 
Pa nesmes da zuris kad menjas brzine ,da ga ne opteretis previse,jer ipak toliko para za toliko KS ne moze da bude kvalitet.2002g=9900eura.
 
To sam i ja mislio koliko para toliko muzike ali za te pare ne mozes dobiti toliko konja u drugim markama traktora.
A ako ga previse neforsiras to je dobar traktor a ti ako hoces da se izivljavas na traktoru onda nisi traktorista.
@stiv
Stavi slike LTZ-a.
 
Nemam od njega slike sa digitalnog.kada ga uslikam stavicu ih.
 
Ево мојих ЛТЗ 1991 годиште,други без предње вуче 1973 годиште (скинута кабина).Добре су то јаке,издржљиве машине само што их руси чиними се не раде више квалитетно као некад.Овај из 1973 год. има 7500 радних сати без генералне,само сам мењао ламиле и једном корпу квачила.Док код овог из 1991 до 3200 рад.сати ми оде лежај на радилици на трећем клипу па сам радио егализацију целе радилице,прошле године ми пукне осовина горњег снопа у мењачу,бош пумпа (ротациона)већ два пута поправљана,корпа квачила нова,ламела већ три пута мењана.
 
Kako prednja vuča . Jer malo smešno izgleda to tanko vratilo . Da li se to jako brzo vrti pa je iz tog razloga tanko ?
Koliko pomaže takva prednja vuča ? :cao:
 
За сада нисам имао проблема са предњом вучом.Она се аутомацки укључује чим почне проклизавање задњих точкова.
Проверавао сам је у орању тако што сам плуг под принудним положајем спустио на 50 см дубине,укључио блокаду диференциала дао ручни гас на 1800 обртаја и пустио да се точкови укопавају- издржала је тест.
 
@nikt
Koliko konja imaju T40 ja nemam tehnicko upustvo od njega pa ne znam, znam otprilike da oko 55 ali ne znam dali je to tacno?
 
Ma cuo sam da ovi sa rotacionom pumpom imaju 1800 o/min i par konja vise.Dok ja imam sa linijskom pumpom 1600o/min pa ako ima nikt uputstva od oba traktora interesuje me kolika je razlika u konjima izmedju ta dva traktora.
 
Po knjizi oni imaju malo snage ali u praksi bar po meni nije tako.Imam i 542 i to izadje razlika samo 10 konja(za D-37M) a u praksi rus kao da je duplo jaci.Nikt imas li podatke za obtni moment koliki im je?
 
t4001.jpg

pilt_12_big.jpg
 
Čak ima i naslon za ruke .
Stvarno lepo nema šta . Mesto za baterju je baš dobro !
 
akumulator tu stoji fabricki i ako se nevaram fabricki su tada bili 2 x 6v i trajali su jaaako dugo.
inace cudno je to da na ltz su uvek isti zadnji tockovi.ovaj naprimer ima ogromne kao i veci modeli.
motor je pljunuti t40
 
Nazad
Vrh