LTZ

Dali je netko skoro radio generalku na ltz 55, zanima me koliko to košta i dali je isplativo?

Poslano sa mog HummerLE koristeći Tapatalk
 
Hidraulicni volan na t40 sa varijantom bez ugradnje dodatnog cilindra odnosno izvedba sa prepravljanjem stuba volana. Zna li neko nesto o tome?
 
Izbacis osovinu,unutra zatvoris one poklopce na "klipnjaci".Gde ti je bio ulaz osovine spojis jedno crevo,napred na poklopcicu izbusis rupu i spojis drugo crevo.Naravo izbacis ventilcice iz stuba.Sve to spojis na orbitrol i to je sva mudrost.To se sa alatom i svim delovima moze prepraviti za jedno poslepodne.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Da li neko zna koji je lezaj na turbini, tj. ventilatoru za hladjenje na T40, primetio sam danas da ima malo lufta pa bih da ga zamenim sutra, a nisam stigao danas rastaviti da vidim koji je lezaj. (traktor mi nije kod kuce nego na salasu, pa bi ujutru odma da kupim lezaj pre nego sto odem na salas...) Hvala unapred!
 
Da li neko zna koji je lezaj na turbini, tj. ventilatoru za hladjenje na T40, primetio sam danas da ima malo lufta pa bih da ga zamenim sutra, a nisam stigao danas rastaviti da vidim koji je lezaj. (traktor mi nije kod kuce nego na salasu, pa bi ujutru odma da kupim lezaj pre nego sto odem na salas...) Hvala unapred!
Kuglični, radijalni 20x47x18 :cao:
 
Jedna slika sa pranja, pre garaziranja, od pre neki dan.



WP_000223-Vw4kly4w.1511100958.JPG


- - - - - - - - - -

WP_000223-Vw4kly4w.1511107628.JPG
 
Jel bi zimi ne vozite traktore kad ih sad perete i stavlljate u HIBERNACIJU?????

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Stvarno mnogi i u grupama na fece-u i na forumu peru parkiravaju samo cekam da neko i na klocne digne traktore
 
Možda ima mnogo komšija koje treba pošlepat' na zimu....
Pa kao (ja) veli, komšija, izvini, ne mogu da te šlepam, oprao sam traktor(e) i ispustio vodu iz (svih) hladnjaka.....:haha:
 
Jedno pitanje za kolege u ovoj temi,ako je neko imao slicna iskustva!Naime danas sam zavrsio moj t 40,radio mu glavu stavio nove ventile vodjice,karike na klipovima,letece lezajeve sve to ustelovao.Proletos sam radio i pumpu i dizne i ja i kolega smo ga danas upalili ali uz pomoc start spreja.Inaace radi super prima lepo gas ne dimi ali nema teorije da upali ako ga bar malko ne prsnes sa sprejom.Pokusavali smo da mu pomeramo palenje tamo na onim rupama iza pinjona pored pumpe i nista,pa ako je neko imao slicna iskustva svaki savet bi bio koristan.Unapred hvala!!!
 
Da li ima neko da koristi brzohodni alnaser na t40, a da mu traje duze od dve god.? Jedan fabricki alnaser koji koristim je stradao bez mogucnosti reparacije, pa sada razmisljam o opcijama. Imao sam pre neku godinu brzi marke slovak ili tako nesto kupljen kod vase rusa, pa je trajao kao i sve ostalo sto on prodaje, manje od god.
Koji preporucujete i koji se najbolje pokazao?
 
Kolega, pa to im je mana...
Za duže verglanje (i trajanje) stari "spori" tip, a za kraće (i verglanje i trajanje), brzi...
Dugo (duže neg' što ga je konstruktor zamislio) verglaš s njim i on izgori...
Da bi ti "brzi" anlaser trajao, moraš imati i ostale preduslove za paljenje traktora u najboljem redu, tipa, dovod goriva, stanje motora, akumulatora i instalacije...
 
To sve znam, nego mi nije jasno to sto prodavci imaju dva tipa sa cenom 70e i neki od 100e za koga tvrde da je kvalitetniji i da traje duze od dve god. Danas sam zvao Berus i tako su mi rekli. Pa me zanima da li ima neke razlike osim u ceni.
 
Nazad
Vrh