LTZ

Tu idu dve gumice. Jedna je veća a jedna za milimetar manja. Ja sam prvi put menjao na 1900 sati. Stavio sam gumice iz žute garniture koja ima da se kupi u Palanci i Rumi na vašaru. Nisu nikakve. Otegle se i omekle kroz 20h rada. U međuvremenu sam snimio prodavnicu auto delova na kojoj piše da imaju kvalitetne O-ring gumice. Cena je oko 100din komad ali stvarno vrede a i u ruci se odmah oseti kvalitet. Ne mogu da se setim dimenzija, a trebao sam negde da zapišem... treba da je jedna 29 a druga 30.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ima tu leka.Ubaciti cist hidro volan,jer je njegov i tako i tako golo sranje.To na tom traktoru je po meni glavna mana.Sta god da mu radis on masti,ima lufta,tesko ide i jos 300 drugih problema.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Kod mene se perfektno okrece, pa me zato i nervira. Kada smo vec kod hidro volana koliko je orbitol za njega?
 
Glavni problem je premala preslaba hidraulicna pumpa i to na prvim serijama kasnije su stavili jacu a sto se hidro pojacivaca (SPOMENIK-a) tice to je golo govno bilo je super 1972 kad je deda sa dva para NONIJISA presao na BREZNJEVA
Probali su ljudi da ubace ventil prioriteta od dajca ili zmaja i bilo je bolje a isto tako ja bih dodao orbitrol i klip i imao pravi volan
Inace mi smo skratili osovinu volana da bude ko svet a ne volan u visini ociju
Hoce onaj puz u spomeniku da se zajede pa onda samara tockove 5_6 brzinom

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Dovoljno je da je pumpa protoka 32l i da se ubaci kvalitetniji ventil prioriteta npr od TORPEDA, a najbolja opcija je jos jedna pumpa e sad tesko je naci duplu(tandem) pumpu da ima odgovarajuce kacenje na razvod, nej jeftinije resenje je pimpa na kais od auta sa sve rezervoarom

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav svima. Radim remont kocnica na T40 i sad na levoj strani mi je pukla kociona traka. Gde mogu da kupim i gde mogu da kupim ferode, mada gledam ono i nisu klasicne ferode kao da je nesto pleteno.
 
Pozdrav svima. Radim remont kocnica na T40 i sad na levoj strani mi je pukla kociona traka. Gde mogu da kupim i gde mogu da kupim ferode, mada gledam ono i nisu klasicne ferode kao da je nesto pleteno.
To mozes naci kod svakog ko radi lamele i kocnice a ako je pukao lim to se nitnama sastavi

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav svima. Radim remont kocnica na T40 i sad na levoj strani mi je pukla kociona traka. Gde mogu da kupim i gde mogu da kupim ferode, mada gledam ono i nisu klasicne ferode kao da je nesto pleteno.

Ako uzimas novu onda poruci u Poljomehanici. Cena po komadu je 3000din. Kvalitet odlican. Remontujem jedan T40bez prednje za sebe pa sam porucivao pre 10 dana. Kod vase rusa je komplet 3000 din ali nevrede ni za ku... kvalitet nikakav a jos su i kratke. Ako ti treba broj tel. javi se na PP.
 
Pozdrav
Kupio bi jedan T40 ili Mtz 52/82 sa prednjom vucom , pa me zanima koliko novaca za nekog u radu , i na sta bi morao da obratim paznju pri kupovini.
 
A jel stavljao neko ferode umesto te pletenice jer kod rakovice je isti sistem ali idu ferode sa nitnama. Ne znam kako koci ova pletenica i koji materijal je u pitanju i koliko je to dugotrajno.
Vladj posalji broj telefona. Hvala
 
Pozdrav
Kupio bi jedan T40 ili Mtz 52/82 sa prednjom vucom , pa me zanima koliko novaca za nekog u radu , i na sta bi morao da obratim paznju pri kupovini.
Ako te zanima t40 moj komsija prodaje dobar traktor,prosle godine urađena puna generalna i servisiran menjac,i nova pumpa hidraulike...traktor radi besprekorno i mislim da mu je najniza cena 2400€,gume su dobre...ako te zanima javi mi se porukom da ti dam broj...

Sent from mTalk
 
Odneseš sve to na Koloniju kod Srđana - Remont Servis. Meni je radio neke kočnice. Dobro radi i ima podatke o dimenzijama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Lepio mi ferode na paknove od Tome Vinkovića pre 6-7 godina i to se još nije potrošilo, niti odlepilo a baš koristim taj traktorčić. Nisam se nadao da mi toliko traje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pitanje za one koji imaju prepravljen hidro volan na duplacima. Koliki je potreban hod klipa da bi anslah bio zadovoljavajuci?
 
Gledao sam neke ruse na you tube kazu da je duzina klip 48 cm do 50 cm. Mada mislim da je to za isti anslag ,ja sam kod mene gledao da se sad pomera 25 levo i 25 desno ,a kad skinem spone moze da ide 35 levo i 35 desno samo neznam na koliko ce se ukljuciti prednja vuca mozda cak i na 30.
 
Nazad
Vrh