LTZ

Imam problem sa volanom- menjali smo gumice na stubu volana, pošto je curilo ulje, nasuli drugo ulje i sad volan ide teško kao da je isključena pumpa. Hidraulika dobro podiže poluge, ulja ima dovoljno.
Šta bi moglo da bude?

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
To je volan i hidraulika T40?
Da pitam i ja nešto dok ti ne stigne odgovor.
Ja imam isti problem sa curenjem ulja pa me zanima koliko je teško zameniti? Verovatno mora da se skine celi stub volana i da li su neophodne neke specijalne alatke? To me čeka ovih dana. Zamenio sam samo one dve na vretenu volana, ali nije dovljno. I dalje rastura. Ja sipam SAE30. Tako mi piše u uputstvu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da, njima je pumpa zajednička s tim da volan ima svoj stub a poluge klip.
Nama je gumice zamenio jedan majstor, trebalo mu je par sati i ide nekih petnaestak gumica.
Kako ide sam tok zamene - ne znam, ali koliko sam shvatio ceo stub se skida.
Kod nas je pre bilo sipano prerađeno ulje, ali kad smo zamenili gumice nasuli smo 30-ku. Jedino što smo kod majstora nasuli malo ulja (svega koju litru a ide 10-15) pa on reče dok ne naspemo koliko treba neće ići lako volan.
Međutim, ne ide ni kad smo nasuli pun rezervoar. E, sad, navodno ima da se šteluje stub volana ali ne znam kako.

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
Volan nema tolike veze sa količinom ulja, jer meni merač odavno ne pipa ulje. Kada mi nedostaje ulje on neće da podigne poluge do kraja a volan mi i dalje lepo radi. Kako diže poluge? Da li ima snagu da vrati komandu za dizanje kada podigne do kraja?
Skoro smo radili neku hebe binu na kamionu i dok nismo ozračili pumpu, nije htela da povuče ulje i da podigne. Možda je i kod tebe negde mehur koji ne da pumpi da napravi pritisak.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pre menjanja gumica ni kod mene merač skoro nije dodirivao ulje s tim da je volan radio ali se osetilo da ima malo ulja.
Poluge rade odlično, drljao sam, podiže drljaču, izbaci kad dođe do kraja, dosta brzo podiže (kad nema ulja ide sporo i neće da izbaci) tako da taj deo radi odlično.
Ja sad razmišljam da nije neka gumica postavljena pogrešno ili je u stubu volana neki problem ili možda ušao vazduh od pumpe do stuba volana, nemam pojma, znam da ruke bole koliko volan teško ide...


Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
Razdelni ventil vas zeza 1000%.Glavna mana.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
Ako je do pre predihtavanja volan radio solidno nije razvodni ventil...verovatno nije dobro uzubljen puz prema sektoru...rasklopite od napred ona 4 srafa gde je solja na vrhu stuba i promenite polozaj puza kako bi oprugice sa vodiljama radile posao za sta su namenjene-ovako imate cist mehanicki volan.
 
A jel ima rešenja kada točkovi krenu da "mlate" levo desno pri većoj brzini? Ja sam već uvežbao ruke i tokom vožnje lagano okrećem volan levo-desno pa ga tako održavam mirnog. Drugar baš ima problem, ne ume tako da ga smiri kao ja. Jedan mi je ranije rekao da tu u stubu volana ima dve opruge pa jedna treba da se skupi a druga rastegne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Питање за познаваоце ових трактора..наиме прочитах у једном огласу да је ''предња вуча исправна и не укључује се сама у транспорту''?...па сад или ја нисам сконтао како она ради или он не зна....углавном кад ми је један власник објашњавао ја сам то овако скапирао ,да кад трактор иде по сувом вуку само задњи точкови а у моменту проклизавања истих укључује се аутоматски и предњи мост,који иначе све време добија погон али не вуче,јер унутра постоје ''неке спојнице''.То бих ја некако лаички објаснио тако да се на предње точкове преноси такав бр.обртаја да се они за неки % спорије врте од задњих па кад задњи проклизају трактор успори а онда предњи точкови сустигну па и они ''ухвате''.А те ''неке спојнице'' предпоставњам да раде на принципу сигурносне спојнице на бендиксу.Да ли ја исправно мислим?
 
A jel ima rešenja kada točkovi krenu da "mlate" levo desno pri većoj brzini? Ja sam već uvežbao ruke i tokom vožnje lagano okrećem volan levo-desno pa ga tako održavam mirnog. Drugar baš ima problem, ne ume tako da ga smiri kao ja. Jedan mi je ranije rekao da tu u stubu volana ima dve opruge pa jedna treba da se skupi a druga rastegne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
To ti je ruska tehika.Svakih mesec dana kljuc 19 okasti i 10 viljuskasti i dotegne centralni sraf na stubu.Mene je to mucilo strasno.Sad svako malo dotegnem i nema problema.Mada nek pogleda i dole da se nije na nutovima razlokalo.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Ja to nikad nisam dirao, nisam imao takvih problema. Ono što sam primetio, kako sam mu stavio nove gume, na asfaltu mogu da pustim volan on sam drži pravac. Mnogo znače.
 
POMOC TREBA !!!!:sta:

Imam t40 duplaka,kada se vozi putem 5 i 6 brzinom pocinje da se baca ko lud,moram da stanem da se smiri trap pa ponovo i tako u krug.
Sredio sam mu komplet hidropomagac (gumice,opruge(jedna je bila polomljena)ventil, semenige,osovinu...), zategao spone,nema ni malo lufta nigde ali se opet baca, ALI kad iskljucim hidro pumpu mogu da vozim koliko god hocu brzo i preko kakvih hocu rupa uopste se ne baca.
E sada mi treba pomoc: da li mogu i gde da mu smanjim pritisak ulja u hidropomagacu jer mi je volan i suvise lak,bukvalno se okrece sam volan, pa ce mozda to da smanji bacanje, ili ako ima neko drugo resenje.
I jos nesto,kao sto sam rekao,volan se okrece MNOGO lako a na primer da podignem recimo plug moram da mu lupim pun gas,da li to znaci da je mozda neki razvodnik ili reglator pritiska rikno pa je nesto pomesano????

POMAGAJTE NE OSECAM RUKE VISE !!!!!!!!!!!! :osmeh:

- - - - - - - - - -

Razdelni ventil vas zeza 1000%.Glavna mana.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока

A da li moze taj razdelni ventil (to je onaj na hdro pumpi???) da se reparira,stelje nesto ili mora nov?
 
To za pritisak na volanu imas stelovanje na samom stubu.Pogledaj malo.Kad gledas od napred sraf je na desnoj strani volana.Tako bi trebalo da bude.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
da na desnoj ima dva srafa koja,pokazi mi na slici
Kazi koji broj
i jedan sam zavijao do kraja i nista,da li bi to pomoglo?

103.gif
 
Da skinem prasinu sa teme. Imam problem sa curenjem ulja na osovini, na koju se kaci kardan volana, koja ulazi u glavu upravljaca. Ona prolazi kroz dekli, br. 13 na slici gore. Vise puta menjao gumicu i odmah procuri ulje.
 
Legenda kaze da u jednom malom selu postoji neki deda koji ima t-40 i da mu tu ne curi, nikad se nije saznalo za njegovo ime..:) salu na stranu, to je svuda boljka, gledaj da uzmes gumice Higum Zrenjanin, duze traju od pijacarki..
 
Pre 3 god sam remontovao stozer, i sv je bilo suvo. Pre neki mesec pocelo je tu pustati ulje pa sam zamenio gumicu i to je bilo suvo do sad. Kako ubacim novu gumicu ona odmah procuri.
 
Nazad
Vrh