LTZ

Danas t40 dobio novo ulje u menjacu.Neke dihtunge sam pravio itd.Sutra u reduktorima da promenim i mogu se pozabaviti motorom i prednjom vucom :)

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
pukla mi ona sipka ispod klipa za hidrauliku,jel moze neko da mi uslika koliko to treba da se zategne sad kad stigne mi nova ili da mi uslika ,hvala unapred
 
To moze biti samo sipka koja prolazi kroz cizmu na koju se srafe 46 navrtke. Ako je ta doteze se koliko moze i kontrira se navrtkom.
 
Kolege , komšija kupio t40 bez zadnjih guma ( nagorele postojeće u požaru ) pa mu treba druge gume , po hitno za rad .
Hteo bi da kupi polovne 13.6-38 spoljne jer unutrašnje dobio
.Eventualne ponude na PP .
Izvinite ali nisam mogao da nadjem drugo mesto za pomoć . Pozdrav
 
danas sam u rumi kupi servo volan ,orbitrol,klip,crijeva ,al klip sam kupio od mtz 82 malo veci ,onaj sto oni prodaju za t-40 nekako mi mal,tanak,sad mi je taj klip velik tesko nac mjesto za njeg,jel ima ko kakvu sliku i rjesenje gdje i kako postavit klip

- - - - - - - - - -

i dali trebam mijenjat ulje u sistemu ,i koje treba koristit ,da bi oritrol i klip radili sto bolje i da im ne steti.
 
Jel zna neko semu za ovaj alternator?Gde je plus,minus,kontrolna lampica posto ne mogu da desifrujem ova slova.
32208f92609fc14aa9cd6b3274c6ae0a.jpg
6fcc5714dd8b5f6227ca151c2751e0ee.jpg


Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
ugradio sam klip i orbitrol, sve sam kupio novo,ali iskreno nisam zadovoljan nije mi volan tako lagan,da se moze prstom u mjestu okretat,na jednom mjestu malo i zapinje,nije ravnomjeran ,ulje sam novo nasuo hidrol 46 10litara .do pumpe nije jer sam mijenjao dvije pumpe isto se ponasa ,kad ide pravo nediram volan ,pa hocu da smotam bilo u koju stranu ,zapinje ako ko zna do cega ,klip je od mtz 82,
sutra cu slikat i postavit kako sam to odradio,puno ulozeno i truda i novca al nisam dobio sto sam ocekivao
 
oznake na alternatoru
B + , M - masa , Ш - pobuda , na dva izvoda do bloka je za kontrolnu lampicu tu je naizmenični napon,
 
Pozdrav svima!Ako moze odgovor na jedno pitanje posto je to mozda bilo ranije u temi ali ne znam gde da nadjem.Naime kupio sam pre 2 dana t 40 i danas sam krenuo da berem sa zmajem 222 sve radi super ali kad napunim pola bunkera i vise ne moze da kipuje pa me interesuje jel imao neko slican problem i kako ga je resio.Neko mi kaze ravodnik neko pumpa neko kaze da treba nesto da se nasteluje gore kod volana sto babica dete kilavo.Ako neko nesto zna bio bih zahvalan
 
jel se kome desilo kad idem 6 brzinom pod teretom u transportu nekad mi traktor trzne i osjeti se kao da negdje preskoci zub na zubcaniku tako ga trzne ne lupa samo se cuje malo zakrci i trzne,, samo nekad ,neznam odakle da rasklapam ,u bocnim redkktorima nije jer znam kako se ponasa kidom sam zube na zupcanicima u reduktorima,jel moguce spojnicka ,u manjim brzinama nemogu da osjetim,
 
ugradio sam klip i orbitrol, sve sam kupio novo,ali iskreno nisam zadovoljan nije mi volan tako lagan,da se moze prstom u mjestu okretat,na jednom mjestu malo i zapinje,nije ravnomjeran ,ulje sam novo nasuo hidrol 46 10litara .do pumpe nije jer sam mijenjao dvije pumpe isto se ponasa ,kad ide pravo nediram volan ,pa hocu da smotam bilo u koju stranu ,zapinje ako ko zna do cega ,klip je od mtz 82,
sutra ciu slikat i postavit kako sam to odradio,puno ulozeno i truda i novca al nisam dobio sto sam ocekivao[/QUOTE

Jel si resio sta u vezi problema sa volanom, ja sam hteo da radim istu kombinaciju pa sve odlazem.
 
Danas "obuo" T40 sa prednjim gumama. Ostaje jos dihtovanje prednje vuce kada se ukaze prilika za to.



4Zf7z


- - - - - - - - - -

HMcji


- - - - - - - - - -

IyQRE
 
Nazad
Vrh