LTZ

12800125_1510018625974388_6962764677235349139_n.jpg

moj ltz
 
Danas pazario delove za t40 ,novi klipovi 5 karika,a meni bili sa 4 karike,nove karike,ulošci dizni,garnitura dihtunga,bakarni dihtunzi,hidraulična pumpa,kraj spone,gumice za glave i blok sve suma sumarum 160 e podnosljivo
 
Potrebna mi je pomoć, odnosno savet. Kako da promenim ove paknove na Rusu?
Potpuno sam se zablentavio malopre pokušavajući da ih skinem. Ubeđen sam da sam ih menjao pre 2-3 godine ali kako? :osmeh:


 
Da ne bih kopao po celoj temi treba mi pomoć jel' bese 540 obrtaja kardana na 1600 rpm kod t 40 2x4? Unapred hvala
 
Pun nozni gas i ne sekiraj se.To je tu negde.Na rucnom imas nesto vise obrtaja.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Juce kad sam zavrsavao setvospremiranje, taman uvratine izvlacio, pritisnem kvacilo kad ono corak, traktor nece da stane :osmeh:

Sta ce biti, kad stisnem kvacilo nece da odvoji skroz, nego traktor pomalo ide, mogu ga zaustaviti na kocnici ali trza pomalo. U brzinu mogu ubaciti samo kad je traktor ugasen, inace krci usi ispadaju. Jutros sam otvorio poklopac i vidim da je jedna od opruga koje drze one pipke na potisnoj ploci (pipke sto druk lezaj pritiska) pukla. Oticu sutra kupiti oprugu, mada sve sumljam da je samo to resenje problema, pedala kvacila je dobila veliki prazan hod (preko pola hoda je prazno i zapinje na jednom mestu). I imam osecaj kao da mi fali jos 3cm hoda pedale da bi odvojilo kvacilo.

Imam pitanje na koliko da nastelujem udaljenost tih pipaka od druk lezaj? Sutra ujutru idem traziti tu oprugu pa cu zameniti, nadam se da je to resenje ali sumljam.

- - - - - - - - - -

Izgleda da mora rus na pola, svukao mi je navoj sa jednog sarafa, i dok sam se petljao da probam sa drugim maticama da zavrnem i kontriram ispadne mi jedna matica i ode dole u zvono. Mislim da cu ga rastaviti, staviti novu lamelu, druk lezaj i nove pipke opruge i sarafe. Posto se krpacina nece isplatiti.

Bice jedino interesatno razvojiti traktor na pola posto to nisam do sada nikad radio, valjda se nece zakomplikovati.
 
Koliko je rada potrebno da bi se na ruskom traktoru promenilo crevo za vodu? :osmeh:

Uzrok problema + tragovi curenja vode ispod creva (pri oranju na sat vremena gubitak vode je bio od 1 do 1.5l)



Ovako je bilo na početku:



Skida se hauba:



Pa sledi rezervoar hidraulike:



I na kraju skinut hladnjak:



Da bi se otkrio pravi uzrok problema:



Na ovoliku pukotinu voda je trebala da curi litra po minutu. Ali je izgleda crevo bilo nabijeno toliko da je zadržavalo vodu. Bilo je malo muke popraviti to, jer je pukotina na nepristupačnom mestu. Odvrnut je ovaj mesingani dekl pa sam morao praviti novi dihtung. Uz malo majstorije i truda, posao je urađen i to ovako izgleda:



Usput je hladnjak opran i očišćen. :osmeh: Jedan držač hladnjaka je napukao što je verovatno uzrokovalo sve ovo.

Sam posao demontaže je trajao oko 2 sata (uz ispuštanje ulja iz hidraulike i motora), bez pomoćnika, nije jednostavno ali je zato rus udoban i time nadoknađuje sve to. Šalim se, nije udoban. :osmeh: I za kraj, koliko je alata potrebno za sav posao:

Kolega sa čime si zacinovao tu pukotinu ,jel hladnjak bakarni šta si koristio od aparature za tu rabotu?
 
Nisam ja niko bitan , pozdrav i samo tjerajte vi te traktore , pratim ja vas i vidim da se dobro snalazite i bez mene.:ppozdrav:
 
Mi koji stalno nesto varimo i drzimo brusilicu u rukama,tacnije od nicega prvimo nesto,nama fali koja majstorska rec,savet,ideja,pomoc,tacnije neko ko se razume u materiju.:ppozdrav:
 
Nisam ja niko bitan , pozdrav i samo tjerajte vi te traktore , pratim ja vas i vidim da se dobro snalazite i bez mene.:ppozdrav:

Piši opet, zahvalio sam ti se iako me ne interesuje na koliko se doteže glava. A verujem većina ljudi nije ti se zahvalila zbog te informacije, već zbog toga da opet pišeš na forumu. :ppozdrav:

Da bi opet bio aktivan, kaži mi kako da skinem one paknove gore? :haha:
 
danas krenuo da spremam kad stade traktor samo odjednom nece da ide motor radi kvacilo radi mislim moze prebacivati brzine ali nece da ide kardan radi.Otvorim tamo sa strane da vidim sta se desava vidim spojnicka se vrti znaci nesto u menjacu,a kardan preko tockova radi jel ima neko pojma sta je?
 
Nazad
Vrh