LTZ

I ja sam imao taj problem, imas broj ukucan u sasiju kad gledas traktor od napred, sa desne strane gde se zavrsava nosac fara ti je ukucan broj sa spoljne strane sasije, znaci skroz napred. Tamo su ti i kacke od haube, tj malo dalje napred od njih. Podigni haubu bice ti lakse naci.

Hvala kolega, pola dana provedoh tražeći u pitanju je šestocifren broj ?
 
Kod nas jedan covek kad je prodavo T40 sa prednjom vucom, kaze mu kupac dal radi prednja vuca, kaze on radi, kaze ovaj aj da isprobamo, sedne gazda i kod komsije isred kuce bio dud i gazda zakaci ga za dud i iscupa, ovi kupci se zaprepastili, kaze ste videli da radi, a dud sa zilama izcupo skroz napolje.Zna tog coveka ddragan, bio je na prosteste glavna tema za pricanje.Eto jedna prica iz mog kraja za T40.
 
Da iznesem malo svog pocetnickog iskustva..orao danas sa poznanikom iz susednog sela,on sa t40 bez prednje,ja sa prednjom,oboje sa 756,upila zemlja,lepo se ore ako bila kisa do skoro,orali svako svoje,pa ja predlozio da zavrsimo kod njega,pa da predjemo kod mene..i tako bese..ali mali bratic razocarao me...ja drugom bez proklizavanja,on prvom i malo,malo pa blokada..mogu vam reci da sam vise ocekivao od njega,ali on mi sam covek rece da je dosta laksi od mog i da ima samo 46-47 konja,sto sam se i uverio,kod njega pise na motoru (d37e-46,5hp) , a kod mene(d37e-58hp) ,tako da hvala vam,bolje sto sam uzeo duplaka..jaci je i po motoru i po slajfovanju..u subotu smo se opet dogovorili da oremo zajedno posto su nam njive u istom potezu pa cete dobiti i video snimak..pozdrav
 
Ne znam samo otkud d37 (valjda M a ne E) snaga od 58ks,valjda je d144 58ks a d37m 46.5.
Na mom je d37m i za tu snagu ide kao blesav.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
e2c7c8e6cd5bca726090a94df114db13.jpg
31b654adde10941550eb640711ae9b86.jpg
6d5e0dd426622b01f1d8b029f3eab2eb.jpg

Moj Tenkić danas uspešno završio oranje za ovu godinu.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 

Evo i od mene malog doprinosa u temu, ove godine je T40 bio uparen sa leopardom krivi gredelj, nisam mislio da ce ga moci vuci, ali je islo bez ikakvih problema na korektnu dubinu (25-30cm zavisi od uslova), mada na nekim zemljama ni nesmem preko 25 posto ima zute zemlje ispod.
Sto u oranju, sto u pripremi, u ovoj jesenjoj sezoni je sprzio 400L goriva, u oranju je trosio do 12L po kj, spremanje 5L. Od kvarova jedna sitnica, preliv sa dizni je napukao na jednom mestu, pa mi je prosuo par litara nafte dok nisam dosao kuci. Lako resenje, skinuo preliv, odmastio i zalemio, i teraj dalje. Skidam mu kapu, posteno je teran, kod mene se i ove sezone pokazao kao odlican traktor! Ako sve bude kako treba i ako se sklope kockice iduce godine bi bilo vreme da mu dodje ili zamena ili pojacanje u vidu jos jedne cetrdesetke ali duplaka.
 
Pomoć , traktr radi normalno i odjednom počne da se guši i ugasi se . Kad povučem drukalicu kao da napravi vakuum , nadrukam gorivo upali i proradi i može da radi satima i onda opet isto. Zamenio filtere sve oprao i rezervoar i sve je čisto. Zamenio sam i AC pumpu stavio novu ..Šta može da bude da li je neko imao slične simptome ?
 
Pomoć , traktr radi normalno i odjednom počne da se guši i ugasi se . Kad povučem drukalicu kao da napravi vakuum , nadrukam gorivo upali i proradi i može da radi satima i onda opet isto. Zamenio filtere sve oprao i rezervoar i sve je čisto. Zamenio sam i AC pumpu stavio novu ..Šta može da bude da li je neko imao slične simptome ?

Pravi vakum u rezervoaru...probusite cep.
 
Hvala na savetima , rešio problem. U rezervoaru našao parče tkanine veličine dlana ! Otkud tu nemam pojma !
 
mislim da bi ti ovde odlicno odgovarali tegovi na zadnjim tockovima,manje bi proklizavao

- - - - - - - - - -


- - - - - - - - - -

Da li je neko ugradjivao turbinu u t40 ili zna nekog koji je to uradio?
 
Nazad
Vrh