LTZ

Cudno je da ide teze posle zamene gumica.

Probaj da povecas pritisak na stubu volana,na onom ventilu sa kontra maticom.
 
Kako to misliš majstor mi je stub radio_Odneo ga njemu i namontirao?

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
sad je ok ako je malo tezi volan a nema lufta sad ti je i sigurniji ,ja sa seb uradio poveco mu lft olakso volan al je nesigurno to zbog veceg lufta u sistemu stiftovi imaju vecu mogucnost za ispadanje i onda gubis volan sroz ako oni ispadnu .tako da sam opet vratio kruci volan al siguran
 
ja stelujem da su jednako odmaknute od druk lezaja 1mm do 2mm tako da samo ne okrecu lezaj kad je kvacilo pusteno
 
dali pase menjac od mtz 82.1 na ltz 60,gledao sam na osamdeset dvojki je isti motor kao moj
 
Kolege imam malu dilemu,pa me interesuje da li neko zna da li postoji jaca i slabija hidraulicna pumpa za t 40?
U jednoj radnji mi rekose da su sve pumpe za T 40 iste,samo se spolja razlikuju,a da za Mtz postoji jaca i slabija varijanta...
 
Ja sam pre imao na T40 pumpu sa vecim protokom, neznam da li se dobro secam ali oko 65l protok, ako ne i veci, moram je negde naci i pogledati. I ta nije bila fabricka nego su je pre menjali, bila je zelene boje, cak su mi rekli da je stavljena sa neke vojne sklopocije. Identicna kao od T40 po izgledu, i po montazi. Samo i dok je bila ispravna nisam imao velike razlike u brzini dizanja i ako je veci protok.
 
Imam kabinu standard od T-40, ima sva vrata stakla su cela osim zadnjeg limeni je krov. Ako nekog zanima nek se javi.
 
Kakve pokazivace tempeature i manometre imate u t40? Ja imam one org al su crkli.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Jedno pitanje za poznavaoce T40 traktora.Kum je pazario pre neki dan,pa ima mali problem.Naime,desni tocak u toku voznje je sav mokar od ulja.Skidali smo deklu gde se steluju kocnice i unutra ima ulja.E sad,da li tu sme da ima ulja,da li odatle izbacuje?
 
Jedno pitanje za poznavaoce T40 traktora.Kum je pazario pre neki dan,pa ima mali problem.Naime,desni tocak u toku voznje je sav mokar od ulja.Skidali smo deklu gde se steluju kocnice i unutra ima ulja.E sad,da li tu sme da ima ulja,da li odatle izbacuje?

Ne sme biti ulja...semeringa dva su procurela.
 
Jel ima neko donju poteznicu za t40?Jel moze da slika?Još bolje ako neko ima da proda.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav.planiram se baviti uzgojem svinja,a imam 9 hektara zemlje koja je ostala u nasledstvu,na kojoj cu sejati kukuruz,soju,itd..planiram uzeti sledece godine u zakup jos 10h zemljista za psenicu..sada me zanima vase misljenje koji traktor da uzmem? kakav je ovaj t40 bez prednje cuo sam da ima 46 konja to jeste da mu to pise na plocici motora? Da li moze orati kao rakovica i zavrsavati iste poslove kao ona ili kao drugi traktor od 60konja? ili pak da se razmisljam o duplaku jer mozda uzmem i neke sume za secu ako finansije vremenom dozvole? Cuo sam da on ima 60 konja i da je bas jaci od obicnog..izbor je pao na t40 jer sam cuo da je jaci od ostalih traktora tih snaga a pritom nije skup..sada me zanima vase misljenje sta je od toga istina,a sta nije? Mene iskreno udaljava od njega njegov izgled...predlozite mi i neki drugi traktor koji je po vama bolji.hvala
 
Kolega ja imam T40 bez prednje vuce, zahvalan traktor sto se tice odrzavanja, snage ima, vucem sa njim krivog leoparda, setvospremac 2.2m... 46ks je ni tamo ni vamo po meni, moze sve raditi ali je u nekim poslovima na ivici. Kod nas je 18 godina, radimo 10ak jutra svoje zemlje, i jos u proseku 10 pa i vise jutara usluga, uglavnom nakupi se posla u toku godine. U planu nam je cim budemo u mogucnosti da ga menjamo za T40 sa prednjom vucom, posto bi on meni bio idealan, i verujem da je to pravi izbor pri kupovini traktora. Naravno sve zavisi sa koliko para raspolazes, ali bih se uvek pre odlucio za T40 sa prednjom vucom u odnosu na T40 bez prednje.

Ako kupis T40 nabavi kacigu za pocetak dok se ne naviknes na kabinu :osmeh: Koliko sam samo puta u oranju udario glavu u onaj roll bar, jos kad se malo nagnes da gledas kroz desna vrata pa naidje neka dzomba, puca tintara o cev samo tako!
 
Slažem se T40 duplak za sve poslove jako zahvalan traktor. Svojevremeno smo s njim vukli bruto 30t vukao je i nije se puno bunio,može da povuče i izvuče čudo jedno da ne veruješ.Kabina ko kabina navikneš se, nisu skupi može se nađe očuvan primerak za malo para i da budeš zadovoljan:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh