LTZ

@Bi Zeleni, pogledaj za pocetak kakvo je ulje u sistemu, ako je ono dobro onda menjaj pumpu. Mada meni nepredstavlja nikakav problem sto malo sporije dize, meni nikad cetrdesetka nije brzo dizala... i sa novom pumpom. Meni je uvek veci problem bio to sto spusta u transportu.
 
Sporo diže to stoji mora se ocepiti gas da bi dizao lepo...Kako bi digao nešto teže da mi je znati..

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Do nedelje je kuci..Prevoz me zeza pun mi kamion ogrevnog drveta..

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Posle ful generalne resena i pumpa.Sutra start.Sledeci poduhvat sirenje kabine,uskoro vrlo uskoro.Da sumiram - Radjena generalka - Radilica nova,hilzne tj stubline nove,ventili prosle godine menjani,vodnice i gumice na cevima podizaca.Karike nove,Lamela nova,semrinzi i dihtunzi svi novi,leteci i lezeci lezajevi novi,dizne goriva nove,caure pesnica klipova,ubacen Orbitrol upravljac nov,zamenjene gume i prednje i zadnje,zamenjeni filteri goriva u kompletu sa nosacima istih-izbaceni ruski filteri.Zamenjano ulje u menjacu i motoru.Posle ovog seksa ne prosiriti kabinu i ubaciti muziku bilo bi glupo.Ako kome treba savet i cene delova znam od srafa do srafa posto idu.Komplet remont pumpe visokog pritiska sa svim novim delovima i dihtunzima je 5400 dinara plus ruka majstora.Mene je remont kostao 30 evra plus delovi.Eto ako je nekom od pomoci
Kod kog to majstora majke ti da posaljem sutra odmah???
 
d144b4d5adb563b6619b21d80af76cc3.jpg
51eb5d86596ea3cc0cc7b8e9ea215160.jpg

Koji hidrol najbolje sipati u hidrauliku na t40?

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Napred u rezervoar-bure?
Mislio sam da je hidrol.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Super.
Kad upalis traktor i kad hoćeš da ubaciš u brzinu jel ti krči menjač 2-3sec pa onda ubaci?Kad palim sa stisnutim kvačilom samo malo zakrci i ubaci odmah.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Super.
Kad upalis traktor i kad hoćeš da ubaciš u brzinu jel ti krči menjač 2-3sec pa onda ubaci?Kad palim sa stisnutim kvačilom samo malo zakrci i ubaci odmah.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока

Ako se pitanje odnosi na mene, ne krci menjac prilikom saltanja, osim ako se salta u mestu sa vecim gasom.
 
Ni kod mene u saltanju samo u mestu kad ubacujem..
Gde se nalazi šraf za proveravanje količine ulja u menjaču?

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Da li neko ima iskustva sa ugradnjom klipova u T40 od MTZ 82 i da li ima nekih posledica kasnije za motor ako je moguce????hvala svima
 
Ljudi nema tu tajni pa tu smo da pomognemo evo cene svega sto menjam.
Radilica 26400
Komplet po glavi (klip,karike,bolcni,hilzna tj stublina) 6000
Semering na radilici prednji 160 dinara zadnji 230 dinara
Komplet zaptivaca za ceo traktor tu dolaze i podloske ispod stubline one metalne 1800 dinara
Lamela vucna 2300
Staticni tj lezeci lezajevi radilice 2000 (komplet 5 komada)
Semerinzi na spojnickoj osovini oko 250 dinara oba
Gumice sipki podizaca ventila 70 komad x 16=1120 dinara
Ovo su cene po secanju nemam ispred sebe onu listu prodavca ali znam da je ceh skupa 61000 dinara.Znaci puna generalna predprosle godine sam menjao ventile,vodjice ventila,obradjivao sam glave.
Ceka me ulje u motoru 2240 dinara 10 litara toliko i u hidrauliku
E jos menjam (to sam kod nas kupovao nesto nesto moram u ponedeljak da narucim) gimice na hidro pumpi,semeringe na hidro pumpi,Lezajeve na razvodnim zupcanicima ali to je sve sitnica.Oring gumice na dekompresor osovinicama,bakrene podloske i tako dalje.Sve skupa oko 650 evradi

- - - - - - - - - -

A da kazem da letece lezajeve na radilici imam nove za standard kupio sam i stoje mi dve godine greskom kupim za standard a radilica na trecoj specijali.I njihova cena je bila oko 2000 dinara

- - - - - - - - - -

Kad ga doteram kuci sredjivanje kabine.Stavljam novi krov,povisujem krov malo je za mene nizak.Stavio boh maglenke ispod krova odmah,dve napred dve nazad.Muzika obavezno srecom imam auto pojacalo ako zatreba tj ako se ne cuje muzika od buke.Potome rotacija koju sam kupio pre tri meseca ali nikako da dodje na red.Gume sam zamenio eto to mu je za sada to.Kako je ovaj moj traktor isporucivao snagu tj uopste radio boga pitaj ali dobro.

- - - - - - - - - -

Motor posle sklapanja dobija i farbanje,nesme da curne ni kap ulja nigde to je bio uslov za majstora.Ne sumlja m da ce tako i da bude.Moram u neku fensi boju da ofarbam motor.Ulazimo u EU pa da ga ofarbam u razne boje kao znak podrske gej populaciji (mozda me milicija nece dirati)

- - - - - - - - - -

upload images free

- - - - - - - - - -


screenshot software

20mb image hosting




image hosting

image url upload
batice koje su ove gume napred tj cija proizvodnja???
 
Jel ima neko da se razume u ruske stare servo volane da mi pusti broj na pp.Zezam se oko volana na t40 čitav dan i ne mogu da rešim problem.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
jedno pitane za kolege
radio sam u sumi izvlacio klade i poce mi se nesto desavat u menjacu
traktor normalno vuce ne trza
u manjm brzinama se cuje na prekide kao kad se tocak okrece a svaki krug negde zakaca
nije puno bucno tek toliko da se u voznji moze cut
u velkim brziama se neprimijetno cuje
jel se kome desilo slicno il isto jer ne otvara mi se sad mjenac da vidim do cega je,mozda se moze rijesit da ne otvaram mjenjac mozda je i u reuktoima nesto il n spojnickoj najvise se cuje kad je u dva riverca ona spora brzina
 
jedno pitane za kolege
radio sam u sumi izvlacio klade i poce mi se nesto desavat u menjacu
traktor normalno vuce ne trza
u manjm brzinama se cuje na prekide kao kad se tocak okrece a svaki krug negde zakaca
nije puno bucno tek toliko da se u voznji moze cut
u velkim brziama se neprimijetno cuje
jel se kome desilo slicno il isto jer ne otvara mi se sad mjenac da vidim do cega je,mozda se moze rijesit da ne otvaram mjenjac mozda je i u reuktoima nesto il n spojnickoj najvise se cuje kad je u dva riverca ona spora brzina

Vrlo verovatno da ti je otkinuo jedan ili vise zuba na velikom zupcaniku u bocnom reduktoru.
 
nije kido je jednom jedan zub .i kad otkine zub u bocnom reuktoru najvise se cuje u 6 brzii a kod mene se cuje u manjim brzinama a u 6 se i necuje

- - - - - - - - - -

moguce da nije koji lezaj u bocnim reduktorima il u mjenjacu neki lzaj daj zupcanik gudio bi i trzo
 
Društvo uradio sam volan na t40 tj remont stuba volana jer je imao pola kruga lifta.Pre je išao baš lako ali lufta na sve strane.Sada nema lufta uopšte ali mi volan osetno teže ide ne da nemogu da okrećem ali ide teže nego pre.Menjane su gumice ventil opruge i te sitnice.Jel to normalno da ide teže ili?

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh