LTZ

Probaj kod Lazara u Zrenjaninu salje i brzom postom tel.o23 510-439!
 
hvala svima ,danas sam kupio uloske za dizne kod kolege i ljudine save .nastelovo postavio pa ljudi motor zvoni ,a bio je mrtav

- - - - - - - - - -

problem je sto niko od njih dijelove ne salju brzom postom za bosnu
 
Da li je neko radio skoro remont pumpe visokog pritiska i zamenu ulozaka dizni na T-40, koja je otprilike cena za takav poduhvat?
 
Ulosci dizni 500 dinara po komadu kod Macara.Remont nebi trebao da izadje vise od 50 do 80 evra zavisi sta je otislo tj sta na njoj mora da se radi

- - - - - - - - - -

Ja sam kupio remontovane dizne i nosace dizni i pumpu visokog pritiska za 50 evra sto nisi rekao poslao bih ti ja uloske dizni
 
Moram to srediti pre pocetka sezone. Jesenas mi je u oranju poceo vise da trosi, trokira, gasi se u brazdi, i jednostavno nema snage kao sto je pre imao. Izgurao sam do kraja sezone posto mi nije bilo puno ostalo za oranje, mozda 1kj. Tako da je sada to pod obavezno pre pocetka radova. Mislim da cu morati menjati komplet dizne, a za pumpu cemo videti kad ode kod majstora.
 
I posle neki kazu T40 uzak, lako se se prevrce. :osmeh: Jedna slika posle pranja. Telefon nije odradio naj bolji posao a digitalni bio u kuci.




15022015166.jpg
 
Orem sa skupljenim tockovima. Ove sam morao skidati zbog pranja i uklanjanja blata ispod njih pa sam ih kontra namontirao da bih lakse odvoijo kabinu od kutije menjaca zbog remonta.
Cini mi se i da si promjenio strane gumama,pa sara dosla kontra,ovako bi u rikverc najbolje orao :haha: ali ako je samo zbog remonta vratit ces to ti kolega sve na svoje mjesto ne sumnjam :ppozdrav:
 
Pre neku noc stradao zubcanik 1 brzine u oranju. Jednostavno se izvalio jedan zub. :sta: Kvalitet ravan nuli, ili zamor materijala, a isti slucaj sam imao pre 7god , a tada sam zamenio i neke zubcanike koji nisu morali. Cena zupcanika je verovatno oko 50e a da bi se zamenio 3 dana posla je da se rasturi to i dodje do njega. Od motora pa na dalje sve se rastura na sraf. Deljenje traktora na pola pa odvajanje zvona od menjacke kutije, skidanje gomile sklopova skidanje desne cizme i blokiraca, vadjenje diferencijala... jedino reduktor ne moram vaditi. Taj sto ga je konstruisao nije imao dana skole. Da bi bilo sta zamenio unutar menjaca moras sve raspakovati. :osmeh: Ako nekoga zanimaju detelji i slike mogu postaviti. Usput odradicu remont kocnica koje su pri kraju, zameniti sve semeringe, pa cak i one koji ne pustaju da ne bih pravio kasnije dupli posao, a bice tu jos nekih sitnica. :ppozdrav:
 
Kod rusa je duga zima ,pa tako prave da se ima cime zimi zanimati izgleda. ma svi ovi delovi sad su ko zna cijeg proizvodjaca a i ruski su vec losiji. tako da nista nije cudno pogotovu kako se vecinom koriste. Svi teraju ruse gde je najgore pa prema tome mogucnost kvara uvek tu. A i jesu ga zakomplikovali do zla boga
 
Pozdravljam sve vlasnike rusa.Evo citajuci ovaj forum o ltz traktorima nisam odolio a da se ne uclanim i ja.Od pre dve nedelje sam postao i ja nadam se ponosni vlasnik t40 (videt cemo kad ga upregnemo).Do sada nisam bio pristalica t40 i vladimirca ali igrom slucaja sam radio menjac na koleginom vladimircu i jednostavno sam se iznenadio tom masinom uopste.Inace imam imt 542 noviji tip i sa njim sam radio 10h bez problema ali malo se posed uvecao pa mi je on postao nedovoljan.Nadam se da cete mi pomoci oko problema ako se pojave doduse vec sam imao par ali se resilo.Traktor je trenutno u fazi farbanja i priprema za prolece krivo mi samo sto ga nisam slikao kad sam ga doterao bio je skoro koliko para toliko muzike ali desilo se suprotno traktor je odrzavao majstor koji nema pojma nezna ni konusni lezaj okrenuti kako treba :haha: i dosta toga je uradjeno aljkavo tako da je meni ostalo da promenim gumice,dihtunge,dotegnem mnogo stvari gde je pustalo ulje ili bio neki luft.Sta ce biti kad krene na njivu videt cemo. Pozdrav.:cao:
 
Nazad
Vrh