LTZ

neutralan polozaj i pusti
Zaista neznam malo mi je cudno da je drzao orudje par dana sad odjednom da padaju same poluge,kod mene (T-40) ima na klipu neki ventil ,a izgleda kao pipak koju se gurne unutra da zakoci klip ,ako i onda pusti mozda se zeznuo klip :sta:
w9xi.jpg
a nemate mozda jos neka podesavanja za oranje ,sejanje pa da je tu problem :sta: Kod mene pumpa,onaj ventil na pumpi, razvodnik ,klip i nista vise nemam,mada slika u knjizi pokazuje drugo a evo i slike to crveno ja nemam kod mene
0a84.jpg
slikano telefonom, neznam kako ce se videti
 
e stavljao sam onaj leptir na klip sto dira pipak -ventil i kad pustim poluge i leptir ga pritisne unutra onda dugo vremena nisam mogao da dignem poluge nikak nema opterecenja traktor koda mu je hidrulika iskljucena tako da sam sat vremena ostavio oko toga jer sam baliro s njim i stavio taj leptir zbog tog da mi presu ne spusta do kraja i kasnije nije mogo nikak podic i vise ne dize nikak sad stao skroz i neznam odakle da pocnem pravit
 
Tek sad neznam sta je !!!jedino jos da se proba kad se ugreje ulje da se vidi dokle su vruca (creva ) Cevi .ako su vruca pumpa-razvodnik ,a hladna razvodnik klip onda je problem u razvodniku ,bar ja tako mislim :sta: jer iz ranijeg pisanja on u neutralu pusti sumljam na razvodnik ! Ja sam imao problem sa podizanjem ,ali kad ga vratim u neutral poluge ostaju zakocene bilo da je sta zakaceno!Kod mene na pumpi ima da se iskljuci i ukljuci kad je zima da lakse upali ,e sad ako je dobro ne ukljucim hoce sama da se iskljuci i to mi se desavalo,jel ima neki filter pa da je on prljav ?
 
neznam drug vise sta cinit razvodnik sam danas 3 put rastavljao al sve isto sta se moze pokvarit u razvodniku ona tri klipa imaju neko stelovanje ja ih podesio na sredinu promijenio sve gumice dihtunge sve isto a ovde kod nas nema nekok majstora za to ,do sad sam na vladimircu sve seb odrzavo i na ltz-u al ovo nikako da rijesim.,do klipa nije siguran sam samo je do razvodnika pumpa ima pritisak.sigurno razvodnik ,i prije toga kad baliram citav dan zagrije se i traktor i ulje u hid oteza mi volan i na okretajima ja ukljucim rucku -polugu od kipe dignem je i volan ide ko lud ,i zbog tog mislim da razvodnik nije uredu
 
Ako je razdelni ventil ispravan,ne sme da bude lakse ni sa jednom rucicom,tako da ja mislim da je neispravan.
 
samo rucica za kipu nju kad dignem volan olaksa,ako je do razdelnim ventilom sta radit s njim ,,mozel se stelovat i kako,,kupit drugi il je do opruge mozda je treba razvuc
il skupit ,
 
Prekjuce sam vukao 4 kubika separiranog peska sa t40 i na nadvoznjaku izasao 6-om brzom,a r65 sa 3 kubika jedva drugom...kako je to moguce,tu se ne gleda vucna snaga,vec snaga motora,a po tome je r65 jaca za 7ks od t40...a,da rakovica je u fulu,ima i novu pumpu,nije sjebana nista...
 
Zavisi kako si izasao ti sa sestom a kako on sa drugom... Mozda je on isao laganica na pola gasa a ti sa sestom cepao ga u pun gas i uz to zadimio celu okolinu???? :sta:

Ja sa rakovicom uvek idem brzinu nize i nikad problema sa njom... Nije ona bas ni tako slaba sto se tice motora....
 
samo rucica za kipu nju kad dignem volan olaksa,ako je do razdelnim ventilom sta radit s njim ,,mozel se stelovat i kako,,kupit drugi il je do opruge mozda je treba razvuc
il skupit ,

Kolko ja znam,taj ventil se menja,nije to neka investicija,1500-2000 din.

U vezi peska i nadvoznjaka,imam i ja T 40 dv i preko nadvoznjaka sam vukao prikolicu sa vest.djubrivom,prikolica sa djubrivom 3.5 tone,pa nije bas da ne oseti,mislim izvlaci sestom sa pola gasa bez problema,ali se ne buni ako mu se jos malo stisne gas.Da ne bude zabune,u odlicnom je stanju.
Kolko ja znam separirani pesak ima masu od oko 1800 kg po m3,sto znaci da je u toj kompoziciji bilo negde oko 9 tona,mozda malo manje.To je mogao da izvuce sestom uz pun gas pre nadvoznjaka,a na nadvoznjaku je verovatno dimio ko lokomotiva.
Nije da ne moze,ali cemu toliko siljenje masine...
 
Veliki je to teret i veliko siljenje masine... A neznam cemu to sve... Ja uvek idem sa brzinom manje i to mi postala navika a kad steknes tu naviku ne boj se... :ppozdrav:
 
Kolko ja znam,taj ventil se menja,nije to neka investicija,1500-2000 din.

U vezi peska i nadvoznjaka,imam i ja T 40 dv i preko nadvoznjaka sam vukao prikolicu sa vest.djubrivom,prikolica sa djubrivom 3.5 tone,pa nije bas da ne oseti,mislim izvlaci sestom sa pola gasa bez problema,ali se ne buni ako mu se jos malo stisne gas.Da ne bude zabune,u odlicnom je stanju.
Kolko ja znam separirani pesak ima masu od oko 1800 kg po m3,sto znaci da je u toj kompoziciji bilo negde oko 9 tona,mozda malo manje.To je mogao da izvuce sestom uz pun gas pre nadvoznjaka,a na nadvoznjaku je verovatno dimio ko lokomotiva.
Nije da ne moze,ali cemu toliko siljenje masine...

Slazem se, jer bilo kakav teret da je u pitanju on ce i dalje vuci ali motor se davi i dimi kao lud.
 
Pa goreo je kondure,nije da nije..:D ali iznervirao me jedan lik,kaze kada je on sa rakovicom isao drugom,idi ti cetvrtom,sto je sigurno,sigurno,da ga ne saljtujes u pola brega,a ja iz inata gasssssssssssss,i nije me izdala masina..:ppozdrav:
 
A posle ce biti... "traktor je s..nje", "ruski krs", itd.

Ma nece,kod mene cene ruse za dobre traktore..:D ma sta moze da mu fali,posle tog nadvoznjaka vozio sam ga po brdu sa tim teretom,4-a pun gas 4-5km,i nije mi spustio kompresiju ispod 3,5..jedino sto mi je potrosio vise od duplo nego sto je burazeru kada je vukao predhodnu turu..njemu 4l nafte 25km u oba pravca pola puta brdo,a meni 11l za isti put,samo sto je on imao 3kubika,a ja cetri i on ga nije silio,a ja jesam..:D
 
Nazad
Vrh