LTZ

Imam ja još tri traktora,ovaj bi mi trebo sa poslove koje sam naveo ,možda će drugar prodavati jeda kom treba uraditi motor i promeniti gume ostalo kaže daje sve u redu i cena bi bila takva spram stanja
 
Ja sam imao 2 takva rusa
Prvi nije bio duplak kupljen 72-73 uradio 14000h do 94 pojeo 2 motora I 4 razvoda motora I 1 menjac
drugi duplak kupljen 81 I uvek bio krsh jedva sastavio 8000h sa tri motora I 2 menjaca
E sad koliko se isplati uzeti polovan koji vec ima 25-35g
Drugar je uzeo 73g od prvog vlasnika bio je ko oko terao ga 1000h bez greske I prodao
A mislim da bi kabina sela od RAKOVICE ona velika

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
Kupljen nov 77...jos nisu menjani ni lezajevi na radilici,jednom zamenjeni klipovi sa karikama... kakvi crni razvodi,menjanje menjaca???ako se iole vodi racuna o masini-to je veoma zahvalan traktor...
 
Placen 1680e, trebaju neke stvari da se predihtuju i zadnje gume su losije mada to me nebrine posto imam nove na svom pa cu prebaciti na ovoga. Menjac skroz ispravan, motor deluje dobro, hidraulik dobar...
Imam T40 od '97, nikad nikakav problem sa motorom nisam imao, sa menjacem je bilo kojecega ali traktor i dan danas sluzi. Duplaka smo uzeli samo zbog neke brdske zemlje sto obradjujemo gde stvarno treba prednja vuca. Mislim da je skroz korektna cena i da za te pare oko 2000e nema sposobniji traktor da se kupi.


Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
Obuli ga danas.
13f39ffb4ca00cbcc3b1e58258e3fcc6.jpg


Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
Drugari sta moze da bude na t40 od jesenas kad sam vuko prikolicu na poluge sporo dize poluge onako na sec i posle nekog vremena spadnu malo pa moram do njive da podizem. Jel pumpa otisla ili je do razvodnika, a i volan kad se zagreje ide teze.


Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
I'ma jedan dibar T40 nove gume nazad prvi vlasnik prva boja nije otvaran motor 1500e

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
pozdrav ljudi.
Danas sam sa drugom menjao pumpu hidraulike na t 40 i greskom je kupljena jaca pumpa, mislim da je desetka. pumpa sve pase sraf na sraf samo je malo veca. kad smo upalili traktor u kabini nesto non stop zuji ,verovatno u razvodniku.
jel imao neko takav problem ,kako ga resiti ??
 
pozdrav ljudi.
Danas sam sa drugom menjao pumpu hidraulike na t 40 i greskom je kupljena jaca pumpa, mislim da je desetka. pumpa sve pase sraf na sraf samo je malo veca. kad smo upalili traktor u kabini nesto non stop zuji ,verovatno u razvodniku.
jel imao neko takav problem ,kako ga resiti ??
Kolko para bila pumpa i gde si kupio

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
pozdrav ljudi.
Danas sam sa drugom menjao pumpu hidraulike na t 40 i greskom je kupljena jaca pumpa, mislim da je desetka. pumpa sve pase sraf na sraf samo je malo veca. kad smo upalili traktor u kabini nesto non stop zuji ,verovatno u razvodniku.
jel imao neko takav problem ,kako ga resiti ??
Pa normalno je da zuji...
Znači da ulje cirkuliše...
Moram se nadovezati, Vladimirec ima "sličan" sistem, i posle remonta pumpe hidraulike (u mene), ista "pojava" kao i kod Vas...
Primetno je "jači" odziv hidraulike...
Po meni, ne bi trebalo ni malo da Vas zabrinjava...
 
Kolege, imam problem sa reversom. Kada idem nazad sa podignutom rucicom reversa ona se pomera gore i izsaltava se. U direktnim i usporenim brzinama ona radi super. Da li je neko imao slican problem?
 
Imao ja sa rusom problem isti dok sam imao,zadrzim je rukom i ona radi.Ugl vrv je zupcanik reversa pri kraju.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ljudi ako moze pomoc, t40 stajao skoro dva meseca ispravno sve bilo i sad kad sam ga upalio nece da odvoji lamela. Kvacilo se ponasa normalno, skinuo sam poklopac i pritego pipke na 2 3mm od druk lezaja i opet nista. Sta moze biti ili da ga razdvajam.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Jel osetiš prag kvačila? Onaj trenutak kad druk ležaj napadne pipke?
Gde je stajao? Garaža ili napolju? Hoće kod vozila lamela da se zalepi kad stoji duže, naročito kada je smena vrućine i vlažnog vremena. Ubaci ga u šestu pa probaj da ga povučeš a pedalu kvačila gazi brzo na sec i duboko.
Da se otkinuo neki šraf, osetio bi. Meni se kidao pa nakon toga se ne oseća prag kvačila. A kad sam podigao poklopac u kabini taj šraf se okretao u krug, nije mogao da se šteluje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ili se zalepila lamela, ili je zajedena spojnicka... najbolje razdvojiti...

- - - - - - - - - -

Pretece me...
 
Jel osetiš prag kvačila? Onaj trenutak kad druk ležaj napadne pipke?
Gde je stajao? Garaža ili napolju? Hoće kod vozila lamela da se zalepi kad stoji duže, naročito kada je smena vrućine i vlažnog vremena. Ubaci ga u šestu pa probaj da ga povučeš a pedalu kvačila gazi brzo na sec i duboko.
Da se otkinuo neki šraf, osetio bi. Meni se kidao pa nakon toga se ne oseća prag kvačila. A kad sam podigao poklopac u kabini taj šraf se okretao u krug, nije mogao da se šteluje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Srafovi kad stelujem povlace se pipci prema druk lezaju, gledao sam ih nijedan nije slobodan a oseca se tacno otpor kad se pritisne kvacilo. Traktor stajao napolju svo vreme, pokusao sam varijantu ubacim ga na silu u brzinu i dok ide drzim kocnice i pritiskam pedalu.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Meni se često dešava da kad dugo stoji zalepi lamela. Kad nagazim kvačilo osetim da malo zategne i onda se čuje da se odlepilo. Kad stoji od oktobra do aprila, desi se da nekoliko puta moram da nagazim kvačilo da bi odlepilo, ali uvek odlepi.
Probaj na vuču u šestu brzinu, odlepiće. Pumpaj kvačilo kad ga povlačiš.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh