LTZ

Kolege potreban mali savet.
Imao sam problema da mi je ulje u hidraulici penilo,jer sam pomesao razlicite gradacije.Ulje sam promenio kompletno i sad hidraulika prilicno dobro radi,bar se meni tako cini.Medjutim opet se desava da kad ugasim traktor,jedno 4-5 sekundi se cuje sistanje iz oduska rezervoara hidraulike,sigurno i definitivno je odatle,desava se i ako koristim hidrauliku/volan i bez toga.Da li je to normalna pojava i kod vasih masina?


Imao sam isti slucaj prosle godine na Vladimircu. Naime kada se traktor ugasi pena je izlazila na odusak na cepu za dolivanje ulja, a pod traktorom uvek bara. Taj problem sam resio zamenom ulja u celom hidro sistemu i sipao FAM sae 30. Od tada nemam problema. A postoji mogucnost da su ti stradali semerinzi na hidro pumpi pa dolazi do gomilanja vazduha u sistemu. Ovo mi je rekao clan Savoris. Da je i nakon zamene ulja ponovo penilo verovatno bih pumpu skidao. A usput mozes ocistiti i hidro filter.
 
Imao sam isti problem i ja na Vladimircu... Naime moj deda skoro nikad nije zamenio ulje u hidraulici (to je bilo dok ja nisam preuzeo odgovornost) i od silnog dolivanja razlicitog ulja ulje je pocelo da peni,ja sam sve ispustio i sipao komplet novo ulje Galax i resio sam problem...
 
Ljudi,kako je bre ono moguce,danas kod mene orali t40 bez prednje,i r65,sa istim (leskovackim) plugovima,na istoj dubini,nastelovanoj na tocku,i rus bezi rajki,i to dobro,a ima samo 45ks??????????? Ipak je to 20ks razlika...
 
Dali je ovo neka prevara ?? Kakav je ovo italijan sad ,kao da je manja hauba i tockovi ??Strasno izgleda hteo sam da zovem coveka ali neznam nista pa da me nenasanka da idem dzabe .Sta vi mislite??

http://www.halooglasi.com/upload/th...v_telefon_2_003_1360177125_source_662x497.jpg

- - - - - - - - - -

http://www.halooglasi.com/upload/th...v_telefon_2_005_1360177175_source_662x497.jpg

- - - - - - - - - -

http://www.halooglasi.com/poljoprivreda/traktori-prikljucci-i-delovi/rus-t-40-italijan.o-333898.128.html#

- - - - - - - - - -

Nemogu da kopiram link celog oglasa ,pise t40 italijan sa finom hidraulikom . Taj je prodat vec ali provericu sutra .
 
Ma kakav bre T-40 Italijan???? To je neka navlakusa 100000%.. To je obican T-40 sa manjim gumama sigurno...
 
Imao sam isti slucaj prosle godine na Vladimircu. Naime kada se traktor ugasi pena je izlazila na odusak na cepu za dolivanje ulja, a pod traktorom uvek bara. Taj problem sam resio zamenom ulja u celom hidro sistemu i sipao FAM sae 30. Od tada nemam problema. A postoji mogucnost da su ti stradali semerinzi na hidro pumpi pa dolazi do gomilanja vazduha u sistemu. Ovo mi je rekao clan Savoris. Da je i nakon zamene ulja ponovo penilo verovatno bih pumpu skidao. A usput mozes ocistiti i hidro filter.

Evo da krenem redom posle danasnjeg dana i da dodam jos po nesto.

Ulje sam zamenio kompletno,sipao sam neko luk oil-ovo 15-40.
Filter je takodje ociscen,katastrofa kolko je bio prljav,a prosle godine sam ga prao.
Hidraulika do sada nikada ovako nije podizala,sa malim gasom dize setvospremac 2.9 m ko nista,ali se ovaj zvuk iz oduska ipak jos cuje,ali sada gledam merac i ulje vise ne peni,mozda je i pumpa malo oslabila,ali nek radi ovako,a na jesen nameravam da uzmem onu jacu novijeg tipa.

Druga stvar sta mi se danas desi,u setvospremiranju,traktor radi normalno i odjednom pocinje da gubi gas,ako ne stanem na kvacilo hoce da se ugasi,onda ako uspem malo da ga isturiram,krene ponovo kako treba i tako opet jedno pola minuta i manje,i desava se isto.Na kraju je bilo tako ucestalo da sam se jedva dovukao do kuce.
Krenem od rezervoara,slavina ima protok,filteri menjani skoro i prano sve,ali opet proverim.Sve ok,na kraju nije bilo nista sem bos pumpe ili ac pumpe.Imao sam jednu staru ac pumpu i onako iz ocaja uzmem da je rasturim i na jednom plasticnom sto drzi oprugu vidim da na pumpi koja je na traktoru tu ima samo jedna podloska izmedju plastike i opruge,a kod stare ih ima 4,prebacim ja sa stare 4 podloske i upalim,od tada mi se ovo vise nije desilo,ali mislim da to nije problem.
Ima li neko ideju sta bi ovde mogao biti problem?
 
Moze li jedno glupo pitanje? Gde mu dodje hidro filter da i ja pogledam i operem? Hvala unapred.


U rezeorvaru za hidro lje napred. Tacnije kada dolivas ulje prvo prolazi kroz filter pa ide u rezeorvar.

- - - - - - - - - -

Dali je ovo neka prevara ?? Kakav je ovo italijan sad ,kao da je manja hauba i tockovi ??Strasno izgleda hteo sam da zovem coveka ali neznam nista pa da me nenasanka da idem dzabe .Sta vi mislite??

http://www.halooglasi.com/upload/th...v_telefon_2_003_1360177125_source_662x497.jpg

- - - - - - - - - -

http://www.halooglasi.com/upload/th...v_telefon_2_005_1360177175_source_662x497.jpg

- - - - - - - - - -

http://www.halooglasi.com/poljoprivreda/traktori-prikljucci-i-delovi/rus-t-40-italijan.o-333898.128.html#

- - - - - - - - - -

Nemogu da kopiram link celog oglasa ,pise t40 italijan sa finom hidraulikom . Taj je prodat vec ali provericu sutra .



Ne mora znaciti da je prevara. Vidjao sam i druge traktore dovezene iz Italije, oni kao nov traktor dobijaju isto sto i mi samo sto ga prilagodjavaju svojim potrebama pa odatle i ove prepravke. Neko na forumu rece da je video Ursus c 360 dovezen iz Italije. Taj traktor je mogao koristiti hidrauliku bez ukljucivanja izlaznog vretena jer je hidro pumpa bila povezana preko remenice motora, i to je odradjeno kao da je fabricki. A sto se tice odlaska do tog traktora nisam pronasao odakle je prodavac, ali svakako nije u Italiji tako da mozda ovaj traktor i nije daleko.

- - - - - - - - - -

Petar84 sto se tice tog vazduha, nemoj se ni opterecivati ako ulje ne peni a sistem radi kako treba.

- - - - - - - - - -


anthrax Evo o cemu pricam.


photo0144l.jpg
 
Znam vrlo dobro gde je ziveo sam malo u St . Pazovi a imam i babu tamo i dosta rodbine . Nego nema kontakt telefon na oglasu sta se desava neznam izgleda da je isteko oglas ,idem mozda (ako nadjem drustvo)posle podne dva 533 da gledam u Jakovu ,dosta su jake cene videcemo sta ce biti ali poznajem istoriju traktora .
 
Od kad gledam taj oglas... :haha: lepo izgleda ali lepa i cena... Gume nisu neke nema ni kabinu .. Ne vredi to te pare...

Ma, nikako. To je nalickano za prodaju? Jedan Kikinđanin je tražio 1300 za T-40 bez prednje vuče, a sa kabinom. Ne znam koliko je dobio, ali tog oglasa više nema. Ovaj bez kabine, a za preko 4000?!?!? Koliko to onda košta četiri kile farbe i farbanje?
Ok, duplak(sa jednom gumom naopačke), ali i duplaci idu za po 2000 u ne znam kakvom da je stanju.
 
Ma i da je generalno remontovan sa sve 4 nove gume . . . cena realna 3000 eura.

- - - - - - - - - -

Na cenu u oglasu dodas jos 500-1000 eura i imas 552 sa sirokom kabinom.
 
Nazad
Vrh