LTZ

Jel stelovao neko pumpu na t40, mislim jel moze da se steluje od spolja kolicina goriva da se poveca ili smanji

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Pozdrav svima,novi sam u poljoprivredi kupio sam t40 iz 93',traktor dobro ide osim sto je pocelo nesto strugat u desnoj strani otvarao sam mjenjac i promjenio zubcanik prve brzine i kvacilo kao i ostalo sto je trebalo jer je pustao ulje na veliko.sad kad sam ga sastavio i dalje nesto struze nisam siguran dali u kocnici moze tako strugat?(to cu sutra provjerit)
Jos nuspojava mi se pojavila da sam pomijesao federe od brzina.dali je to bitno?dva puta mi se dogodilo da ostane u brzini i odsarafim kutiju brzina otpusti.hvala na pomoci
 
Redosled opruga nije bitan. Sto se struganja tice utvrdi odakle dolazi. Mozes raskaciti vratilo od dv i podici levi tocak uvis. Zatim ubaci u sestu brzinu na ler gasu. Ako se nista ne cuje onda je problem desna strana. Isto to uradi sa desnom stranom i isprati gde se javlua struganje.
 
  • Like
Reagovanja: T40
Znaci...nisam jos otvarao jer imam hitnog posla ali,kuzio sam da u 4,5 i 6 nesto struze nije bitna brzina i dolazi nekako iz zadnjeg desnog kotaca .a drugi problem koji imam je taj da mi nakon promjene zupcanika spore brzine onaj sto ima izmjenjive zube sa 8 na 9 zna mi ostat u prvoj sporoj najcesce a i u drugim brzinama.onda skinem birac i rucno cackam umjesto poluge sve brzine i onda mi otpusti...
 
Poslednja izmena:
Kolege jel neko brao kukuruze sa T-40 i zmaj 222 beracem, kako se ponaša rus sa njim, da li moze da ga vuce? Do sad sam brao sa 82kom i ona je nosila berac kao da radi na prazno, a zbog nekih novih okolnosti mislim da ce 40tka biti primorana da bere na jesen.

Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Kolege jel neko brao kukuruze sa T-40 i zmaj 222 beracem, kako se ponaša rus sa njim, da li moze da ga vuce? Do sad sam brao sa 82kom i ona je nosila berac kao da radi na prazno, a zbog nekih novih okolnosti mislim da ce 40tka biti primorana da bere na jesen.

Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka
Samo dobar pritisak u hidraulici i bez brige.brzine ima savrsene za berbu,bolje nego mtz.
 
Hidraulika je SAE30, ne znam koliko a menjač i diferencijal SAE90 - 40L. Količina i interval zamene ima na pločici na zadnjem blatobranu pored čepa za sipanje nafte. Ako ga kod tebe nema, ili niko ne napiše do sutra pogledaću na mom.
 
Pozdrav kolege, interesuje me kod T40 na kojim obrtajima motora je 540 obrtaja kardana? Nemogu nikako u knjizi da nadjem taj podatak. I ako je neko sejao sa nodetkom i T40 na kojim obrtajima seje i u kojoj brzini?

Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Danas probao setvu, na 1400 obrtaja drzi seme bez problema, tako da sam tako i sejao, 1400 obrtaja u drugoj i polako posto se jos navikavam.

Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Pozdrav kolege, interesuje me kod T40 na kojim obrtajima motora je 540 obrtaja kardana? Nemogu nikako u knjizi da nadjem taj podatak. I ako je neko sejao sa nodetkom i T40 na kojim obrtajima seje i u kojoj brzini?
Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka

Ima na satu broj obrtaja kardana prva donja skala, ispod nje je broj obrtaja motora, Mislim da je odnos 1\2,75
 
Danas sejem i listam forum, kad sam video ovu poruku da ima na satu br obrtaja bas sam se lepo nasmejao, nije mi ni palo na pamet da pogledam da li ima br obrtaja kardana... Hvala kolegi, em pomogao em sam se lepo nasmejao budali (sebi).

Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Zna li neko sta moze da zeza na t 40 nema povratnog goriva ,potrosnja poprilicna na ono sto sam probao 500 m predjem na ler gasu , pola litra stuce , stavljena pumpa remontovana i ulosci dizni novi?
 
A kako nema povrat viška nafte?
Ja sam imao par komada nije bio velik potrošač!
Dosta i svašta smo radili sa njima on je vrh za te pare 1500_2000e


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ma ni ne treba mu povrat , ustvari ima povrat samo ga ne vidiš , povrat mu ide sa boš pumpe ponovo na ulaz AC pumpe , pogledaj malo bolje.
 
Nazad
Vrh