Grad i protivgradna odbrana

Mi se u Zaklopači bar malo trudimo da nešto promenimo. Juče smo protestovali ispred opštine Grocka (bilo je i malo ljudi iz drugih mesta), doveli smo RTS. Prilog je išao kod Rade u BG hronici juče i danas na Jutarnjem programu. Možda se nešto i uspe, ali problem je jako nizak stepen svesti u našeg čoveka! Niko ti neće pomoći ako se sam ne potrudiš, pogotovo ovi! Protivgradna NE FUNKCIONIŠE NA NIVOU ČITAVE DRŽAVE! Organizujete se ljudi, pobunite se!

http://ziginfo.rs/protest-u-grockoj...cali-resavanje-problema-do-kraja-ove-nedelje/
 
To je problem sa cenom na nivou cele drzave ne samo u Dragacevu.Opstinama je cak zabranjeno da ucestvuju sa bilo kakvim sredstvima i povecaju zarade protivgradnim strelcima.Za celu ovu zbrku kriv je Hidrometeoroloski zavod.
 
To je problem sa cenom na nivou cele drzave ne samo u Dragacevu.Opstinama je cak zabranjeno da ucestvuju sa bilo kakvim sredstvima i povecaju zarade protivgradnim strelcima.Za celu ovu zbrku kriv je Hidrometeoroloski zavod.
Ili osiguravajuce kuce.:osmeh: Kad pocnemo osiguravati,nece biti ni leda,tj delovace protivgradna. ::lose::
O uslovima za osiguranje i realnosti procene stete je suvisno i diskutovati.::samo bes::::samo bes::::samo bes::
 
:haha::haha:Odgovore na ta pitanja imate na forumu pa ako vas interesuju potrazite.Ne samo moje pisanje vec i ostalih clanova iz Bavanista.
 
:haha::haha:Odgovore na ta pitanja imate na forumu pa ako vas interesuju potrazite.Ne samo moje pisanje vec i ostalih clanova iz Bavanista.
Hvala kolega.Pisanje na ovom forumu nije obavezno.Na protiv,dobrovoljno je.Ako nisi zeleo da obrazlazes,nisi morao nista ni napisati.Mi sad treba da pretrazujemo ceo forum.::lose::
 
Imao sam nameru da odgovorim ali na takva tupava pitanja kao sto je tm30 postavio nemam nameru da ulazim u neko dublje pisanje i objasnjenja.Da sam ikome davao procenat sigurno ga ne bih hvalio.
 
Troluješ brate Dragane...ako te mrzi da ponavljaš već pisano onda ostavi link ili ćuti, jer ovo nema nikakve svrhe samo truješ-mo temu.
 
Danas mi bili iz osiguravajuce kuci i na psenici procenjena steta 8% dok kukuruz i suncokret <5%!Sa procenom na psenici sam zadovoljan za druge dve kulture je i bilo realno da nema stete poneki list pocepan to je nista i na njih samo napravili zapisnik bez ostetnog zahteva!
 
Ili osiguravajuce kuce.:osmeh: Kad pocnemo osiguravati,nece biti ni leda,tj delovace protivgradna. ::lose::
O uslovima za osiguranje i realnosti procene stete je suvisno i diskutovati.::samo bes::::samo bes::::samo bes::

Ja takođe nemam loših iskustava sa osiguranjem imao sam štete u suncokretu došli realno procenili i isplatili a procena je bila ovakva on kaže izaberi vrstu koju hočeš i onda ozbroi 100 biljaka i u povratku izbroi koliko je od tih 100 biljaka uništeno i tako par puta i izvuče prosek i to je to :ppozdrav:
 
Danas mi bili iz osiguravajuce kuci i na psenici procenjena steta 8% dok kukuruz i suncokret <5%!Sa procenom na psenici sam zadovoljan za druge dve kulture je i bilo realno da nema stete poneki list pocepan to je nista i na njih samo napravili zapisnik bez ostetnog zahteva!

Tomo VS koja kuća je u pitanju?
 
"Принцип рада је једноставан, у експлозиону комору се убацује ацетилен, који као веома експлозиван гас при детонацији потпомогнутој азотом и кисеоником из ваздуха
ослобађа талас енергије у правцу облака. Детонације се понављају на сваких 5 секунди. Овако ослобођена енергија брзо достиже висину од 10.000 метара на којој се град и
формира. Овакав талас поседује велики јонизујући потенцијал који доводи до промене у поларитету градоносних облака што доводи до ланчане реакције која чини кристале леда веома нестабилним и они више не могу да апсорбују прехлађену воду и падају на земљу у виду кише или мокрог снега. Овај уређај са својим новим модификацијама покрива површину од 80-90 хектара, што његову цену од око 40.000 € чини веома прихватљивом када упореди са ценом противградне мреже за ову површину."
 
Sve se ovo planski radi oce na silu da nas nateraju da svi osiguravamo useve pokusali su na kurvanjski nacin uz subvencionisanje,a sada nam uskracuju porotiv gradnu odbranu ne kupovanjem raketa i kada 90% poljoprivrednika bude osiguravalo useve onda ce drzava i osiguravajuce kuce zajedno da kupuju rakete.Inace to je ustaljena praksa kada u jednoj opstini imate 90% osiguranih njiva onda osiguravajuce kuce kupuju rakete da bi smanjili rizik od grada na minimum i da bi se spasili od placanja steta!
 
Nazad
Vrh