Đuro Đakovic

oldtimer

Član
Učlanjen(a)
16 Sep 2008
Poruka
2.430
Lokacija
Zrenjanin/Tomaševac
Kakva su vasa iskustva sa ovim kombajnima?
U pregovorima sam da uzmem neku zemlju u zakup, pa planiram na prolece da uzmem kombajn.
Zmaj je standardna varijanta, ali meni se dopao D D :D!

Koji modeli se isticu?Kakva je snabdevenost delovima?
U cemu su slabi?
I na kraju(ali ne i najmanje bitno!)kakva je ergonomija?Da li kad uvece izadjes iz kombajna ti je dosta svega :zli: :nono: :udri: ::lose:: ?
Cuo sam da se "lepi mogu naci sa tri adaptera za 12000 ::novac::. Da li je to istina?
 
Odg: Djuro Djakovic

@ZvonaHR

To je ipak previse novca!Ti kombajni su oko ~30000 ::novac::, ne?
Kontam da je bolja investicija uzeti za oko 40000 Zmaj 143, nov.

Ako je tacno da je DD, u dobrom stanju 12000 ::novac::, to mi je ok.

Ako ne uzeo bi neki krsh Z-142 za 6000 ::novac::, i ulozio bih jos toliko jer mislim da su kod mog komsije pre godinu-dve bili momci iz zmaja, i uradili kompletan remont za 7000 ::novac::, ako se ne varam.

Za mojih 70-80kj je takva varijanta sasvim solidna.

Ako neko ima neki drugi predlog za tu cenu voleo bih da cujem!
 
Odg: Djuro Djakovic

Evo jedan ĐĐ, kako ti se svidja? Jel trazis ovakav ili veci?
 
Odg: Djuro Djakovic

Sa hederom od oko 4m.I da ima ucinak od petnaestak kj/dan.Predpostavljam da je to taj.
Kolika je njegova cena?

Kod nas covek ima takav kao na slici, i jako je zadovoljan, pred sezonu zameni kais, lezaj i po neku sitnicu, i cao.Doduse radi samo svoju zemlju, ali za to i meni treba.

A ima jos jedan DD kod nas, sa hederom od 6m, ali je crvene boje.Koliko sam skontao ima razlike(osim u boji), ako bi neko mogao da mi pojasni.
 
Odg: Djuro Djakovic

postoji ĐĐ 1620 H ( koji je kao i Fahr 1620H ) i mali ĐĐ 770
 
Odg: Djuro Djakovic

A koliki je heder tom malom ĐĐ?
Mislim da sam u susednom selu video takav...
Ide kroz pšenicu kao po putu. Ali mu je heder bio oko 2,5 metra.
 
Odg: Djuro Djakovic

Ovom gore na slici heder je 2.60 metara, to je ĐĐ mk770.
 
Odg: Djuro Djakovic

Takvi kombajni su od 8500-11000 evra. Pricao sam s ljudima koji su radili sa takvim kombajnima, kaze da je bolji od zmaja.
 
Odg: Djuro Djakovic

Jel u tu cenu uključen i heder za kukuruz?
Gde bi mogao da potražim više informacija o tome?
 
Odg: Djuro Djakovic

Nije, Heder za kukuruz ide posebno. Ja ,islim da za ovog ide tri reda adapter.
 
Odg: Djuro Djakovic

Djuro Djakovic po mome iskustvu je dobar samo za vrsaj kukuruza.Imam M 1620 i koristim ga samo za taj posao.Razlog je sto u kukuruznoj varijanti ide bez ovrsene a ona mu je najveci problem u zitnoj varijanti.U zitnoj prosipa tako da jednostavno ne moras da sejes sledece godine jer nikne cela njiva.Probao sam ga i sa fabrickih 6m i sa 4.5m hederom i nema nikakvih poboljsanja tako da stoji sa 6 rednim adapterom i samo radi kukuruz dok sve ostalo rade Zmajevi 142 koji su mnogo bolji od njega.Moj ti je savet da se klonis Djure a i Deutz-Fahra jer su identicni a vec ako hoces veliki kombajn najbolji ti je izbor Zmaj 171!Pozdrav!
 
Odg: Djuro Djakovic

nije tacno :nono: problem nije u kombaju vec u kombajneru koji nezna da nasteluje kombaj,
 
Odg: Djuro Djakovic

Ta izjava je tacna.Djura nije za sitnozrne kulture.Sto se tice stelovanja i podesavanja kod mene je od 89 god.i imam sve moguce prirucnike a i godine rada sa njim cine da iznosim svoje izjave a i nisam jedini u okruzenju koji ga koristi samo za kukuruz jer nije ni za sta drugo.Pomiri se sa istinom!
 
Odg: Djuro Djakovic

Treba kombajn i pripremiti a ne samo sjesti i voziti, a i kombajner je tu isto bitna činjenica.I očeš reči da je Zmaj bolji od ĐĐ i DF. pa to je kao da si reko da je MTZ bolji od tvojih JD
 
Odg: Djuro Djakovic

Koliko sam ja upoznat u klasi malih kombajna Zmaj je dosta ispred Đure, dok je kod velikih druga priča, slično kako kod IMT-a i Torpeda. Potencijala za kvalitetnu proizvodnju su imali i jedni i drugi, ali je sistem druga starog stvari postavio tako kako jesu, tu nema dileme, to su sada već istorijske činjenice, ali nećemo o tome da ne bi otišli u politiku.
 
Odg: Djuro Djakovic

Ja sam izneo svoje zakljucke i ostajem pri njima ::lose::
 
Odg: Djuro Djakovic

ja imim takav kombajn dd mk 770 vec desetak godina jedno tri godine imao sam dva prosle godine jedan prodat sa tri adaptera i kupili smo zmaj 143 isto sa tri adaptera razlog tome sto se povecala povrsina zemje ato koji je bolji o tome mozemo da diskutujemo do ujutrooo meni dura ima puno boljih osobina od zmaja
 
Nazad
Vrh