Đuro Đakovic

došlo vrijeme da trebam na malog đuru đakovića m770 ubaciti suncokretnu adaptaciju, dobio sam original kljunove (paprike), ali od nešto većeg kombajna, koji ima 3m heder, od 3370 modela, a moj je 2,70m

sada sam poslagao paprike na heder, i planiram lijevu po dužini skratiti za oko 3cm, a tako i desnu za 3cm, pa će odgovarati, a razmak ide točno na 70cm i hvata 4 reda, još trebam i napraviti bočne limove, jer njih nisam dobio....

što mislite, da li će to biti dobro??
 
Imao sam problem u zetvi sa propeerom na povratnoj masi. Odlomila mi se lopatica i sa jedne i sa druge strane. Da li je neko imao problem sa tim? Da li je mozda upalo nesto na povratnu pa je zbog toga odlomio? Jel ima on neku zastitu od takvih stvari? Kod mene je remenica direkt na osovini, da li tu treba da bude neka sklopka?
 
kod svih je tako, valjda, ja nisam imao problema, jednom sam ga zaštopao, jer sam stavio manje sito u zobi, pa ga je napunilo, al nikakav problem

taj remen moram mjenjati, on ide sa pogona vjetra

kukuruzni 3 reda se tu i tamo nađe kod nas, al su tražili preko 3000€ za njega, a na jednom sam vidio i dvoredni adapter, izgledao je kao originalni, što je vjerojatno bolja varijanta od trorednog, manje ubija kombajn
 
Ako nekom bude trebao podatak za pritisak punjenja hidraulicnog akumulator. Napunio sam na 40bara i napokon amortizuje heder
 
da kako si izveo to punjenje i cime kod mene se desava da kad malo spustim heder onda posle delovanja ventila on jos malo polako pusta..
 
Puni se u CE-HIDu u Zrenjaninu :osmeh:. Puni sa azotom a princip je da prikljuci na bocu sa azotom i preko manometra stela pritisak u akumulatoru. Ko to ima kuci moze i kuci da napuni.

@diesel: Pa to sto polako pusta moze biti neki drugi problem, mislim da ti nije do akumulatora. Kod mene se sad desava da kad naglo spustim heder on onako kao da cimne na dole pa se vrati za nijansu na gore, bas kao amortizer. Sad sam namestio i opruge na cilindrima da se (malo teze) rukama moze heder odignuti kad je u skroz donjem polozaju.

- - - - - - - - - -

Jesi punio samo sa uljem ili si išao u kombinaciji sa N?

Sa jedne strane membrane ide azot a sa druge ide ulje iz sistema. E sad od pritiska azota zavisi radna zapremina akumulatora. Pritisak u akumulatoru bi trebao biti izmedju Pmax<=Pakum<=0.6Pmin. Treba uzeti manometar i videti koliki je minimalni pritisak (Pmin)kad krenes da dizes heder a maksimalni pritisak (Pmax) je ogranicen hidraulicnim sistemom sto kod djure bi trebao biti 150bara.
 
Na DF 2685 M mi procureo cilindar varijatora vožnje. Odneo sam majstoru da ga prepakuje. Dali i kod vas toliko drma - šeta kada radi?
 
Jel ima neko ideju gde mogu da nabavim onu sklopku za elektricno ukljucivanje secke, dobos sa magnetom mi je ispravan al mi otpao onaj plasticni deo u kome su cetkice?
Vec dve godine ne mogu da izbunarim to malo plastike, dzigericu mi pojede!
MH 1610 je kombajn
 
da

Na DF 2685 M mi procureo cilindar varijatora vožnje. Odneo sam majstoru da ga prepakuje. Dali i kod vas toliko drma - šeta kada radi?

pa i kod mene se drma ima vibracije meni je pre dve godine procureo ali nije ga moglo spasti kupio sam nov u knd mislim da je bio tu oko 380e sa lezajevima favim evo za sada je ok mada sam preventive radi napavio u mikronu u cacku rezervni on me je izasao 100e e sad videcemo koliko ce dugo trajati oba
 
Nazad
Vrh