Đuro Đakovic

Crveni je imao sve njemačko, oni su krenuli od 1982 godine, onda je švabo sjedio u županji u tvornici vec od 84" kombajni krecu u zelenu boju, motori se stavljaju Tam i hidraulika ppt ..
 
Kolege koje imate djuru 1620, ako bi neko mogao da izmeri koliko je sirok kod prednjih tockova(pretpostavljam da je tu najsiri)?
Unapred hvala
 
Mislio sam da ima vise, posto je 142 -ka oko 313cm siroki tockovi spoljna mera, hvala kolega
 
Pozdrav drugari ,pre svega sretna nova godina, neka vam bude puna uspesna i rodna a vi zdravi i zadovoljni.
i jedno pitanje zakolege kombajnere trebao bi da promenim ulje u bocnim reduktorima na djuri djakovicu 1620 pa me interesuje gde se sipa dal na jedno ili na 2 mesta i koja kolicina ide otprilike,unapred hvala pozzdrav
 
Treba jos uraditi sirove lančanike da pašu na malog đuru, nisu mjenjani od 1989.g. Vrijeme je......



Do suncokreta bude ko novi.....
 
Teško, za 770 možda samo polovno, al ništa bolje nego moje..... Ove lančanike sam već uzimao, i dobri su..... Našao sam i dva nova koji mi trebaju i komad je oko 35€,previše,a ovaj sirovi me izasao 5€......

Za 1620 ima svega, valjda svaki šaraf, a znam čovjeka što ih rastura, pa ima sve polovno, ima valjda 5 hedera za kukuruz, njih cjeni 1500-2500€.....

Za malog skoro ništa ili je preskupo......

Prije par godina nađem novi kutni reduktor što ide na motor, i montirao na kombajn, jer je otišla na mom kajla na remenici.....
 
Evo malo i ja da se ukljucim u ovu temu. Pre nekoliko dana smo pazarili sasvim slucajno Djuru 1620H. Kombajn mi se na prvu ruku svideo a cena je bila pristupacna. Videcemo kako ce se pokazati u radu :)
Jel ima neko od vas preporuku gde se mogu nabaviti polovni delovi za njega? Ima nekih sitnica za menjanja pa da pocnemo na vreme

16b486a319e4d165911e10d8a75f2b6d.jpg
945a6c2a630451f50a7e75b181954977.jpg
cbe2ecef52ce939c22a399c63577e1c7.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod 1620 meni se nesviđa motor...... V8 koji je dosta skup i već su u godinama pa se vole zapaliti......sve ostalo je ok, a kod nas djelova ima koliko hoćeš..... Znam čovjeka koji sa dva komada, kupio oba nova i sam odrzava, odradi godišnje 700ha.....nije to malo

Alternativa za mene je deutz fahr 1610, koji ima redni 6 cilindara motor, ko torpedo 90tka.....
 
U Demetri mislim i da nemaju druge sem tih sa kaljenim zubima.Dobro su se pokazali a nema da ne može da se nađe kakav treba uz pristupačne cene.Više uzme strugar koji ih prerađuje nego što koštaju.
 
Nazad
Vrh