Kako unistiti ose pod zemljom

Pomagajte,ose su nam napravile osinjak na krovu kuce, na veoma nepristupacnom mestu, i nekuda nam ulaze u stan, dnevno ubijem 10-ak kom, a imam malu bebu tako da to moram nekako da resim!
unapred hvala!
 
Ne znam koliko je efikasno ali sam video u Merkuru neke spravice izmedju kojih ima nesto i za ose ,privlaci ih i lepljivo je .Nisam probao ali planiram ,imam slican problem na placu.
 
sad sam ih isprskao nekim otrovom na ulaz gde ulaze, probao sam da iscackam gnezdo ali nisam uspeo previse je mala rupa, probacu kasnije jos jednom pa cu da vidim sutra sta sam uradio...
 
Stan ili kuca?
Ja sam u klasicnim plafonu imao gnezdo promera 80cm (razmak 2 grede) i cela debljina plafona, 4 saca,sprejem prskali dok vecina letecin nije pobijena,zatim nozem prosecen stukater(uz obilno prskanje) povadjena saca.
Ako nemozes utvrditi mesto saca,kod otvora gde ulaze/izlaze stavi trake koje si namazao lepkom za miseve,i nalepi aromaticnog voca.(kruske dunje)
Izpod traka postavi listove novina da ti lepak sto kaplje ne napravi stetu.
 
Sa strsljenima nema zezanja.Video sam da ljudi u Backom Monostru sipaju u plasticne boce od koka-kole jedno dva prsta od dna zasladjene obicne vode, pa flase okace [otvorene] da vise. Strsljen doleti, udje u flasu, ali ne moze da izadje i udavi se.
 
Kuca je u pitanju, ne mogu prici da vidim gde su sace(puno je visoko tacno na vrhu roga od kuce), ali vidim gde ulaze, probao sam da iscackam ali nisam uspeo, uzeo sam neki otrov u poljoapoteci, juce sam prskao dva puta na ulaz gde ulaze, kombinacija otrova i spreja, potamanio sam ih dosta pa cu da vidim danas kakva je situacija...
 
Uradi sto sam napisao,odrasle ce se nakepiti a larve uginuti od gladi,posto ce i ose branioci morati krenuti po hranu,tokom zime ostatak larvi dehidriratce i nece smrditi kao da to ostavis za naleto :udri:
 
Kada se jave strsljeni ili ose blizu pcelinjaka, pcelari se stite na taj nacin sto koriste flasu sa malo piva i secera. To jako privlaci i ose i strsljene. Mozete da probate, nista necete izgubiti. Nesto vise o tome je na Borba protiv strsljena
 
Ljudi mešavina piva, šećera i vode je provereno odlična.
Lično je koristim , ali molim Vas da kakvu god mešavinu pravite , obavezno dodate malo običnog ,vinskog , jabukovog ili ma kakvog sirćeta. :cao:
 
Nedavno su mi preporučili jedan isproban recept za 100% ubijanje osa i stršljenova:
Uzmete konzervu sardine otvorite je i nasimate na nju insekticid recimu Muspilan.
Pčela normalno se ne obaziru na to ali ovi drugi :zli: pogiboše.
::namigivanje::
 
Nazad
Vrh