Parenje koza

moja mala koza netrazi jos dase oplodi neznam sta da radim bas me nervira to a mislio sam dace to na skoru bit stvarno sam sad u velikoj nedoumici
 
CAR je napisao(la):
pa malo joj daj "stimulansa"sa prstom :haha: :haha: :haha:
Post je spojen: [time]1290601459[/time]
_________________________________________________
davaj joj 9 dana sol i ekstrumete joj daj jako se dobro pokazao kod koza.Ja sam to radio dok sam bio vise optimistican i ganjao to sad nek se je.u kad hoce i kako hoce imaju cijelu godinu pred sobom :ppozdrav: .
 
sasat#$% je napisao(la):
Elmire odakle si?
ja sam iz Gracanice kod doboja sam ja
Post je spojen: [time]1291846848[/time]
_________________________________________________
CAR je napisao(la):
CAR je napisao(la):
pa malo joj daj "stimulansa"sa prstom :haha: :haha: :haha:
Post je spojen: [time]1290576259[/time]
_________________________________________________
davaj joj 9 dana sol i ekstrumete joj daj jako se dobro pokazao kod koza.Ja sam to radio dok sam bio vise optimistican i ganjao to sad nek se je.u kad hoce i kako hoce imaju cijelu godinu pred sobom :ppozdrav: . jao ovo je skroz neozbiljno neznam kako mozes tako
CAR je napisao(la):
CAR je napisao(la):
pa malo joj daj "stimulansa"sa prstom :haha: :haha: :haha:
Post je spojen: [time]1290576259[/time]
_________________________________________________
davaj joj 9 dana sol i ekstrumete joj daj jako se dobro pokazao kod koza.Ja sam to radio dok sam bio vise optimistican i ganjao to sad nek se je.u kad hoce i kako hoce imaju cijelu godinu pred sobom :ppozdrav: .
 
Imaš negde oko Tz na Majevici nekog čoveka što drži alpine pa možeš da odeš da kupiš,blizu ti je,ako hoćeš mogu se raspitati tačno gde je
 
crni gruja je napisao(la):
.. a mleko leci sve bolestine.. i jedina zivotinja koja ne moze da dobije upalu pluca ..
Kozije mleko je zdravije od kravljeg to je tačno. Treba razlikovati zdravu i lekovitu hranu od lekova. Zdrava hrana deluje preventivno a zajedno sa lekovitom olakšava i potpomaže lečenje nekih oboljenja.

Nije tačno da koza ne može da dobije upalu pluća, kao što nije tačno da ne može da oboli od tuberkuloze. Oba ova mišljenja su raširena u narodu ali spadaju u praznoverje. Tačno je da koza koja jede mnogo više vrsta, koja osim paše puno i brsti, unosi u organizam više vitamina i mikroelemenata koji su važni(neophodni) za zdravlje. Pored toga koza od svih domaćih životinja ima najbolje očuvan instikt da na pašnjaku bira one biljke koje sadrže elemente deficitarne u ishrani. Nažalost, kao i kod ostalih vrsta, što je rasa koza mlečnija(produktivnija) ona je osetljivija.

elmir je napisao(la):
......... neki moji vrsnjaci kazu da koza donosi nesrecu pa neznam kolko je to tacno ............

Elmire, tvoji vršnjaci su u pravu. Evo uzmi za primer Švajcarce oni drže koze, i ne samo da ih drže već su i napravili najpoznatije rase, i vidiš šta ih je snašlo, tamo nije bilo ratova od 1815, čak ni kada je ceo svet ratovao (oba puta), standard im ne valja, a PDV im je sada podignut sa 7.6 na 8 %.. :haha:
...i imaju šv. franak ::namigivanje::
 
Slazem se s tobom @Tar koriscenje kozijeg mleka je dobra preventiva moze biti i kao lek ali ako se pocne koristiti na vreme ja sam ih zbog toga i poceo uzgajati voleo bih da i nama donesu nesrecu kao svajcarcima ::namigivanje::. Izvinjavam se zbog malo skretanja sa teme :ppozdrav:
 
250v0ax.jpg


toje moja kozica koja me je bila iznervirala al ipak sam je naceko hehe :haha: :haha:

hvala na pomoci zivio drug :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
pozdrav svima.upravo sam kupio alpsku kozu sa dvoje zenskih jaradi,pa me interesuje sa koliko starosti ce jarad traziti jarca i da li je pozeljno preskociti prvo parenje da bi se kozice bolje razvile.laik sam u kozarstvu,zeleo bih da u naredne dve tri godine prosirim stado na 15tak koza pa bi mi saveti od iskusnijih odgajivaca itekako pomogli.hvala.
 
imao sam i ja taj problem ..ali se pripatila Cheesy mora da ima 7 mesc. otpril.35 kg..i nema problema i ja sam se kao i ti uznemirio sta da radim ne bi da je koljem ..ali na svu srecu ..mrcila se ...da vidis kako mrda repicem i to je to ..pocrveni vulva Evil ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh