Parenje koza

CAR je napisao(la):
Kad je repic gore i drma snjime i mekece to je prvi znak da "trazi momka ::namigivanje:: " inace koza kao sve zivotinje se naganja kad je solidno uhranjena .......
Eto vidiš, šta je iskustvo. Sad sam se setio i drugih znakova a to su oticanje vagine (napupi) i zarumeni se, ima pojačano ličenje sluzi koja je bistra a pri kraju se zamuti. Tada si zakasnio i čekaš sledeči ciklus koji ide brzo cca 17(-20) dana. Ali mlade koze, koje se nisu jarile po nekad umeju da sakriju te znake. Onda je malo počešeškaš po leđima bliže korenu repa i malo je pritisneš na dole. Ako je u estrusu dignuće repić. Ako nije pokušaće da se izmakne.
 
pa malo joj daj "stimulansa"sa prstom :haha: :haha: :haha:
Post je spojen: [time]1290626659[/time]
_________________________________________________
davaj joj 9 dana sol i ekstrumete joj daj jako se dobro pokazao kod koza.Ja sam to radio dok sam bio vise optimistican i ganjao to sad nek se je.u kad hoce i kako hoce imaju cijelu godinu pred sobom :ppozdrav: .
 
imam mladu kozicu al netrazi dase pari neznam sta da radim ako se neoplodi moracu je zaklat a zao mi imal neka pomoc
 
elmir je napisao(la):
imam mladu kozicu al netrazi dase pari neznam sta da radim ako se neoplodi moracu je zaklat a zao mi imal neka pomoc
imao sam i ja taj problem ..ali se pripatila :D mora da ima 7 mesc. otpril.35 kg..i nema problema i ja sam se kao i ti uznemirio sta da radim ne bi da je koljem ..ali na svu srecu ..mrcila se ...da vidis kako mrda repicem i to je to ..pocrveni vulva :cao: ::namigivanje::
 
crni gruja je napisao(la):
ma de da koljes pricekaj i sve ce biti u redu :cao:
ej drug hvala an savjetu vidim dasi divan covjek veliki pozz :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1291159777[/time]
_________________________________________________
jase zahvaljujem na savjetu koliko ti koza imas :ppozdrav:
 
ooo bas fino ja neznam gdje bi u bosni bogo nabavit te alpino koze al ja imam jednu malu kozicu samo i snjom sam u dilemi posto sam mlad imam 24 god neki moji vrsnjaci kazu da koza donosi nesrecu pa neznam kolko je to tacno a aj koze od zivotinja najbolje volim
 
reci ti tvojim vrsnjacima da ne seru i da ne jedu govna kada je kifla jos uvek jeftina....koza ti je brate .. najcistija zivotinja u ..bira sta jede ne pije prljavu vodu .. a mleko leci sve bolestine.. i jedina zivotinja koja ne moze da dobije upalu pluca .. ma milina ih je drzat i uzivat sa njima :cao: :ppozdrav:
 
bas tako ja od svih zivotinja kozu volim i imam plan daih imam vise josbi volio da kupim cisto alpino kozu tisi drug bas dobar covjek veliki pozz :D
 
Nazad
Vrh