Parenje koza

elmir je napisao(la):
imao sam i ja taj problem ..ali se pripatila Cheesy mora da ima 7 mesc. otpril.35 kg..i nema problema i ja sam se kao i ti uznemirio sta da radim ne bi da je koljem ..ali na svu srecu ..mrcila se ...da vidis kako mrda repicem i to je to ..pocrveni vulva Evil ::namigivanje::
aaa vidis strpljenje se isplati... :ppozdrav: :D
 
procitao sam gore na predhodnim stranama da Crni Gruja pravi sir i kozji jogurt,da li bi mi hteo objasniti kako to radi kad bude imao vremena? :sta:
 
vazi batice,hvala.Blizu B.Baste,tacnije u Peruccu zivi neki lik rodom iz Hrvatske,ima dosta koza razlicitih rasa i pravi vrhunski kozji kackavalj.Videcu ovih dana da skoknem do njega kada se dodje do vremena,pa ako bude hteo da mi kaze recept izbacicu ga ovde.Probao sam ga skoro kod drugara na slavi i ekstra mi se svideo,ima onaj pravi jak ukus i lepi se za nepca. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1295292165[/time]
_________________________________________________
Nego ljudi da vas pitam#objekat u kom sada drzim kozu i 2 oje jaradi je velicine 4,5x4,00metara.Ozidan je betonskim blokovima,pod je betonski premazan policemom da ne moze da upija mokracu,ima kanalizaciju imogucnost da se u letnjem periodu otvori prednja strana koja je odplastificirane metalne mreze zatvorenapreko zime.Hteo bih da odradim resetkasti pod od drveta.Radio bih ga od letve 5x3cm sa razmakom od 2 cm.Interesuje me da li koze mogu stalno da borave na njemu bez dela sa prostirkom od slame i da li je ova velicina objekta dovoljna za 5 koza sa jaradima? :sta: :sta:
 
crni tekir je napisao(la):
vazi batice,hvala.Blizu B.Baste,............................. stalno da borave na njemu bez dela sa prostirkom od slame i da li je ova velicina objekta dovoljna za 5 koza sa jaradima? :sta: :sta:

crni tekir-e, batice, uz dobrodošlicu na Forum, najljubaznije molim da pre sledećeg post-a klikneš na: http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.0 i prestaviše se kao što to drugi rade !!!

:ppozdrav: i uspešno post-ovanje !!!
 
nasi kozari nesto spavaju jesul pocele prinove i pito bi nekog od clanova gdje mogu nabavit knjigu za uzgoj koza veliki pozz svima :D :ppozdrav:
 
Batice ja ja imam prinove ali se nisu ojarile kod mene vec sa m ih kupio sa kozom,nego da pitam drustvo,valja li i koliko valja kozama davati koncentrat za krave muzare?Da,i niste mi odgovorili da li koze mogu da borave na resetkastom podu od drveta bez dela sa prostirkom od slame.POZZ..
 
Hvala crni batice,probacu.Nego kad se dokopas zene,izvuci joj recept za jogurt i sir pa mi posalji :bravo:.Sta ti mislis brate,da li je bolje da moju Lanku dignem na resetkasti pod ili da je i dalje drzim na betonu sa slamom. :sta: :ppozdrav: :spavam:
 
crni tekir je napisao(la):
Hvala crni batice,probacu.Nego kad se dokopas zene,izvuci joj recept za jogurt i sir pa mi posalji :bravo:.Sta ti mislis brate,da li je bolje da moju Lanku dignem na resetkasti pod ili da je i dalje drzim na betonu sa slamom. :sta: :ppozdrav: :spavam:
za recept otkucace ti kasnije ,,, drzi ih na betonu sa slamom i uzivaj :ppozdrav: :D
 
A koliko su jarici stari?

Post je spojen: [time]1295534041[/time]
_________________________________________________
Jos ako su zenska jarad, cist pogodak! :ppozdrav:
 
Jarad su zenska,stari su skoro mesec i po dana.Lanka ima solidno vime ali oni jos sisaju pa je ne muzem.Kad sam je kupio bila je mrsava kao ruski hrt,ali vec se malo glacnula.Kupio sam joj 300 kila sena saTare i dajem joj jecam i kukuruz.Sad mi je batica Crni Gruja rekao da mogu da joj dajem i koncentrat za krave muzare,ima da bude ko ladja.
 
Sad sam tek dosao sa slave pa videh poruku.Veliko hvala na savetima batice,veruj mnogo mi znaci.Veliki pozdrav i jos jednom HVALA. :ppozdrav:
 
nisam znao daje ovako stanje sa kozama u bosni trazim da kupim a nemas gdje kupit bas cudno narod slabo radi ili nevoli koze tema za proucavanje :sta:
 
Nazad
Vrh